Philadelphia

Letiště Washington Dulles

O letišti

Dullesovo mezinárodní letiště bylo vystavěno v 60. letech jako náhrada pro dálkové linky k přetíženému Reaganově letišti v centru města. Architektonický projekt terminálu vypracoval známý Eero Saarinen a dodnes je letištní budova považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Na letišti má jedno ze svých sídel společnost United a centrum Washingtonu se nachází v úctyhodné vzdálenosti 42 km.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.metwashairports.com

IATA Kód
IAD
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
10:05 (-6)
Vzdálenost z ČR
6911 km

Letenky

Nejlevnější letenky do Washingtonu se dají sehnat za ceny od 14.000 Kč. Některá spojení při odletu nebo příletu vedou i na jiná letiště v okolí (Reaganovo nebo Baltimore). Přímo do Washingtonu obvykle příliš akčních letenek nebývá, cokoli kolem 10.000 Kč je dobrá cena.

Pro cestu do Washingtonu můžete využít případnou kombinaci akční letenky do New Yorku a následný čtyřhodinový přesun autobusem. Doba přímého letu z některého z velkých evropských letišť trvá asi 8 hodin, z Prahy podle přestupů kolem 13 hodin. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Washingtonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Přestup

Kromě ikonického Saarinenova terminálu zde najdete ještě dvě satelitní budovy pouze pro pasažéry, které s hlavním terminálem spojují automatizované vláčky a kyvadlové autobusy zdarma. Jezdí zhruba každé 3 minuty.

Jako na všech amerických letištích při mezinárodním přestupu (např. Paříž – Washington – Mexiko) nebo ve směru z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout své zavazadlo a znovu ho odbavit, stejně tam musíme mít vždy vyřízené elektronické povolení ESTA.

Pohodlné časy na přestup

  • Mezinárodní -> Mezinárodní: 90 minut
  • Mezinárodní -> Vnitrostátní: 90 minut
  • Vnitrostátní -> Mezinárodní: 45 minut
  • Vnitrostátní -> Vnitrostátní: 40 minut

Doprava z/na letiště

Do Washingtonu

Nejrychlejší cesta do centra vede kyvadlovým autobusem k nejbližší stanici stříbrné linky metra „Wiehle-Reston East“. Autobusy jezdí od 6:00 do 22:45 každých 15 minut, cesta k metru stojí 5 $, jízdenky kupte na přepážce u východu z terminálu, dveře číslo 4. Při cestě na letiště se za autobus platí až při výstupu u letištního terminálu. Na metro se jízdenky kupují až ve stanici a stojí od 1,75 $ do 5,90 $ podle ujeté vzdálenosti. Celková doba jízdy do centra potrvá asi 70 minut.

Do centra Wasingtonu jezdí i přímý autobus 5A, který jede o něco déle než kombinace autobusu a metra, avšak je trochu levnějšjí. Autobusy ve městě zastavují v zastávkách L’Enfant Plaza a Rosslyn, jezdí od 4:45 do 23:35 s intervalem 30 minut a jízdenka stojí 7 $.

Nejlevnější, ale asi o polovinu delší dopravu ke stanici metra Wiehle-Reston East zajišťují lokální autobusy číslo 981 a 983. Jedna cesta stojí 1,75 $, jezdí od 5:30 do 22:40 každých 20 minut.

Přesun na Reaganovo letiště

Dojeďte na stanici metra Rosslyn (buď přímým autobusem 5A nebo kombinací kyvadlového busu k metru "Wiehle-Reston" a následně stříbrnou linkou), kde přestoupíte na modrou linku metra ve směru "Franconia". Reaganovo letiště je 5. stanice od Rosslynu. 

Celkem samotná cesta zabere minimálně 90 minut. Mezi lety si nechte ideálně alespoň 3,5 hodiny.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí