IATA (ICAO) kód letiště
DCA (KDCA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:03 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6892 km

O letišti Washington Ronald Reagan National

Letiště Ronalda Reagana je nejbližším vzdušným přístavem k centru Washingtonu D.C. Nachází se na břehu řeky Potomac necelé dva kilometry od Pentagonu a 5 km od Bílého domu. Reagonovo letiště je logicky mnohem oblíbenější než vzdálené Dullesovo mezinárodní letiště či Baltimore.

Kvůli blízkosti centru však existují maximální povolené počty startů a přistání, a tak bylo stanoveno, že na Reaganovo letiště nesmí létat žádná pravidelná linka z města vzdálenějšího než 2.000 km. Rovněž sem nelétají žádné mezinárodní linky s výjimkou trasy z kanadského Toronta.

Letiště má oficiálně tři terminály, jsou však spojené v jednu budovu a orientace není vůbec složitá, vzdálenosti uvnitř budovy jsou malé.

Letenky

Z Evropy se na Reaganovo letiště dostaneme nejčastěji s přestupem v Torontu, New Yorku nebo Bostonu, většina spojení však míří na Dullesovo letiště či do Baltimore. Průměrná cena letenky se pohybuje kolem 16.000 Kč.

Letiště je hojně využíváno k vnitrostátním letům do východní poloviny USA, své lety sem provozuje i nízkonákladová aerolinka Southwest Airlines, která nabízí nejlevnější letenky.

Inspirujte se akcemi na letenky do Washingtonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Obvyklý přestup proběhne v rámci jedné aerolinky, a tudíž v rámci jedné části terminálu. Vzdálenosti nejsou velké a oficiálně pro garantovaný přestup na jedné letence stačí 25 minut.

Doprava z/na letiště

Cesta MHD na letiště snad nemůže být snadnější. Přímo před terminálem se nachází stanice dvou linek metra, konkrétně žluté a modré, které vás do centra Washingtonu dovezou během 15 minut.

Metro jezdí od 5:00 do 0:00 s intervaly od 6 do 12 minut. Jízdné do centra města vás přijde na 1,75 $ mimo špičku, resp. 2,15 $ ve špičce. Pozor, o víkendu jede metro až v 7:00, již od 5:45 cca do 7:30 však můžete od stanice Union Station využít autobusovou linku 13Y.

Přestup na letiště Dulles

Pokud rovnou přestupujete na let odlétající z Dullesova mezinárodního letiště, nastupte na modrou linku metra ve směru „Largo Town“ a ve stanici Rosslyn přestupte buď na autobus číslo 5A, který jede přímo na letiště IAD, nebo na stříbrnou linku metra směrem na „Wihle-Reston“, odkud vás na letiště doveze kyvadlový autobus.

Celkem samotná cesta zabere minimálně 90 minut. Mezi lety si nechte ideálně alespoň 3,5 hodiny.

Služby na letišti

Prostřednictvím wifi sítě zdarma „Reagan NationalWifi“ se připojíte k internetu na neomezeně dlouhou dobu.

I přes to, že během noci na letiště nelétají žádné spoje, zůstává terminál otevřený 24 hodin včetně vybraných restaurací, například Dunkin Donuts.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu