Letiště Baltimore Washington

Baltimore Washington International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BWI (IATA)
KBWI (ICAO)
Spojené státy americké

Marylandské letiště Baltimore je umístěno na jih od města a zhruba 50 km severně od hlavního města Washington D.C., pro které slouží jako alternativní vstupní bod. Mnoho vyhledávačů při zadání destinace „Washington“ najde i lety právě do Baltimore. Podle počtu odbavených cestujících je dokonce ze všech tří hlavních letišť v blízkosti Washingtonu největší.

Baltimore má jediný poměrně rozlehlý, avšak přehledný terminál rozdělený do pěti částí. Mezinárodní spoje užívají část „E“. Slouží jako jedna ze základen společnosti Southwest Airlines, přímé lety z Evropy sem provozují společnosti Condor, British Airways a islandský Wow Air.

 


Letenky

Baltimore figuruje jako jedno z letišť washingtonské oblasti, ceny se tak výrazně neliší od ostatních. Průměrně za zpáteční letenku z Prahy či Vídně zaplatíme 14.000 Kč. V případě Baltimoru se vyplatí sledovat akční letenky společnosti Condor z Prahy (s přestupem ve Frankfurtu), případně Wow Air z Berlína přes Island. Výjimečně se stane, že cena spadne pod 10.000 Kč.

Doba přímého letu například z Frankfurtu činí zhruba 8,5 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Baltimore

Nejlevnější a nejpraktičtější cestu do centra zajišťuje tramvajová linka „Hunt Valley“. Jízdní doba na stanici University Center uprostřed města trvá 40 minut, tramvaje zastavují přímo v terminálu na letišti.

  • Interval: 20–30 minut,
  • Provozní doba: 4:30–0:40,
  • Cena jízdenky: 1,70 $ (celodenní pro tramvaj, metro a autobusy 4 $).

O málo rychlejší je cesta vlakem „MARC Train“ z přilehlé železniční stanice „BWI Rail Station“, ke které vás během 10 minut dopraví z letiště kyvadlový autobus zdarma (každých 12 minut, jezdí 24 hodin denně). Vlaky MARC Train vás dovezou na hlavní nádraží Penn Station, celková cesta z letiště zabere asi 30–35 minut.

  • Interval: 20–60 minut,
  • Provozní doba: 4:30–23:00,
  • Cena jízdenky: 5 $.

Do jižní části města se dostanete autobusovou linkou číslo 17, na západ města pak linkou číslo 99. Město Gaithersburg pak s letištěm spojuje autobus 203. Viz mapa níže.

Do Washingtonu

Pro cesty do hlavního města máte v zásadě dvě možnosti.

Rychlejší z nich je využití vlaku MARC Train z přilehlé železniční stanice „BWI Rail Station“, ke které vás během 10 minut dopraví z letiště kyvadlový autobus zdarma (každých 12 minut, jezdí 24 hodin denně). Vlak vás doveze do Washingtonu během 45 minut, celková cesta od terminálu tak zabere zhruba hodinu.

  • Interval: 20–60 minut,
  • Provozní doba: 5:00–23:00,
  • Cena jízdenky: 7 $.

Alternativní variantu představuje autobusová linka B30 ke stanici zelené linky washingtonského metra „Greenbelt“. Jízdné činí 6 $ + 3,60 $ (4,65 $ ve špičce) za metro do centra. Autobusy jezdí od 6:00 do 22:30 každých 40 minut přímo od letištního terminálu. Celková cesta do centra Washingtonu zabere asi 75–85 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Oficiální wifi zdarma je dostupná na 45 minut.

Veřejná část letiště je otevřená 24 hodin denně včetně několika restaurací.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače