IATA (ICAO) kód letiště
BWI (KBWI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:35 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6844 km

O letišti Baltimore Washington

Marylandské letiště Baltimore je umístěno na jih od města a zhruba 50 km severně od hlavního města Washington D.C., pro které slouží jako alternativní vstupní bod. Mnoho vyhledávačů při zadání destinace „Washington“ najde i lety právě do Baltimore. Podle počtu odbavených cestujících je dokonce ze všech tří hlavních letišť v blízkosti Washingtonu největší.

Baltimore má jediný poměrně rozlehlý, avšak přehledný terminál rozdělený do pěti částí. Mezinárodní spoje užívají část „E“. Slouží jako jedna ze základen společnosti Southwest Airlines, přímé lety z Evropy sem provozují společnosti Condor, British Airways a islandský Wow Air.

Letenky

Baltimore figuruje jako jedno z letišť washingtonské oblasti, ceny se tak výrazně neliší od ostatních. Průměrně za zpáteční letenku z Prahy či Vídně zaplatíme 14.000 Kč. V případě Baltimoru se vyplatí sledovat akční letenky společnosti Condor z Prahy (s přestupem ve Frankfurtu), případně Wow Air z Berlína přes Island. Výjimečně se stane, že cena spadne pod 10.000 Kč.

Doba přímého letu například z Frankfurtu činí zhruba 8,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Baltimoru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Washingtonu

Pro cesty do hlavního města máte v zásadě dvě možnosti.

Rychlejší z nich je využití vlaku MARC Train z přilehlé železniční stanice „BWI Rail Station“, ke které vás během 10 minut dopraví z letiště kyvadlový autobus zdarma (každých 12 minut, jezdí 24 hodin denně). Vlak vás doveze do Washingtonu během 45 minut, celková cesta od terminálu tak zabere zhruba hodinu.

  • Interval: 20–60 minut,
  • Provozní doba: 5:00–23:00,
  • Cena jízdenky: 7 $.

Alternativní variantu představuje autobusová linka B30 ke stanici zelené linky washingtonského metra „Greenbelt“. Jízdné činí 6 $ + 3,60 $ (4,65 $ ve špičce) za metro do centra. Autobusy jezdí od 6:00 do 22:30 každých 40 minut přímo od letištního terminálu. Celková cesta do centra Washingtonu zabere asi 75–85 minut.

Do Baltimore

Nejlevnější a nejpraktičtější cestu do centra zajišťuje tramvajová linka „Hunt Valley“. Jízdní doba na stanici University Center uprostřed města trvá 40 minut, tramvaje zastavují přímo v terminálu na letišti.

  • Interval: 20–30 minut,
  • Provozní doba: 4:30–0:40,
  • Cena jízdenky: 1,70 $ (celodenní pro tramvaj, metro a autobusy 4 $).

O málo rychlejší je cesta vlakem „MARC Train“ z přilehlé železniční stanice „BWI Rail Station“, ke které vás během 10 minut dopraví z letiště kyvadlový autobus zdarma (každých 12 minut, jezdí 24 hodin denně). Vlaky MARC Train vás dovezou na hlavní nádraží Penn Station, celková cesta z letiště zabere asi 30–35 minut.

  • Interval: 20–60 minut,
  • Provozní doba: 4:30–23:00,
  • Cena jízdenky: 5 $.

Do jižní části města se dostanete autobusovou linkou číslo 17, na západ města pak linkou číslo 99. Město Gaithersburg pak s letištěm spojuje autobus 203. Viz mapa níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Oficiální wifi zdarma je dostupná na 45 minut.

Veřejná část letiště je otevřená 24 hodin denně včetně několika restaurací.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu