Průvodce státem
Arménie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Arménii

Treky

Arménie zatím není tak populární jako sousední Gruzie, ale má určitě co nabídnout. Vzhledem k hornatosti země a poměrně řídkému osídlení je pro trekování naprosto ideální.

Nejvíce návštěvníků míří do oblasti nejvyšší hory Arménie Aragac (4.090 m n. m.) nebo do okolí Garni a Geghard. Známý je také trek Janapar v Náhorním Karabachu. Ani na těchto místech ale nečekejte davy lidí. Jakmile se vzdálíte od silnice, nástupních bodů nebo místních památek, tak budete většinou sami. Jediná více frekventovaná trasa je od jezera Kari na vrchol Aragacu. Ani tam ale nečekejte davy lidí jako v Tatrách. Dobrodružnější cestovatelé mohou vyrazit do parků a rezervací na jihu směrem k iránským hranicím. Jedná se o nejodlehlejší a nejméně osídlenou část země. Známá je i oblast kolem Diljanu nebo Alaverdi. Vzhledem k povrchu Arménie se ale můžete na dlouhé i krátké treky vydat doslova kdekoli!

Historické křesťanské památky

Arménie je první křesťanská země na světě a místní jsou na svoji historii velice hrdí. Dokazovat vám to budou také kostely, kláštery a chrámy na každém rohu. Většinou se sice nejedná o velké stavby a často jsou již opuštěné. Avšak zklamáni určitě nebudete. Velice často jsou uprostřed překrásné přírody a scenerie je prostě úžasná. Navíc se řada těchto památek nachází přímo na trecích, které podniknete a příroda s historii se tak dá v Arménii výborně kombinovat.

Klášter Harghartsin

Pláže 

Navštivte „arménské moře“ – jezero Sevan.

Zimní sporty a střediska 

Hor a sněhu je v Arménii dostatek, ale kvalitní střediska stále schází. Jedno ze známých je např. Tsakhkadzor.

Země hor a klášterů

Arménie je nejstarší křesťanskou zemí na světě nacházející se v Zakavkazsku na pomezí Evropy a Asie. Jejími sousedy jsou Gruzie, Ázerbájdžán, Irán a Turecko.

Většina Arménie je hornatá, a proto je vhodná zejména k trekování. Díky její bohaté historii je doslova poseta starými, zejména křesťanskými, památkami a na své si tak přijdou i fanoušci historie. Mnoho památek se navíc nachází uprostřed krásné přírody a je tedy ideální spojit obě tyto možnosti.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Především turistika v horách přinese potěšení hlavně v létě.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky