Zavřít boční panel

Bezpečnost v Arménii

Zdraví

Doporučuje se mít uzavřené cestovní pojištění a pro případnou platbu za ošetření mít vždy připravenou hotovost. Úroveň zdravotnictví je oproti evropským standardům nižší. Při pobytu v horských oblastech dbejte na řádné vybavení a vždy se informujte o aktuálních podmínkách. Počasí se může rychle měnit. Pozor na horskou nemoc.

Pít z přírodních pramenů je v Arménii bezpečné, avšak vždy zkontrolujte, zda se v okolí nevyskytuje například pasoucí se dobytek, který by vodu mohl kontaminovat.

Kriminalita

Arménie je zemí poměrně bezpečnou, kriminalita vůči cizincům je minimální, bezpečnost je srovnatelná s Gruzií nebo východní Evropou. V místech s vysokou koncentrací lidí se můžou vyskytovat kapsáři a drobní zloději, proto nenechávejte své osobní věci bez dozoru. Necestujte do oblastí poblíž hranice s Ázerbájdžánem (na hranících neustále probíhají lokální konflikty). 

Riziko katastrof

V zimě je třeba počítat se silným mrazem. 

Internet a elektřina

Zásuvky jsou evropského typu. Internet najdete v kavárnách a restauracích ve větších městech. Výskyt je však menší než v Česku.

Důležité kontakty

Velvyslanectví v Jerevanu: +374/10-519 373 (nouzový telefon: +374/43/686 086, při volání z Arménie 043/686 086)

  • Policie: 102
  • Hasiči: 101
  • Záchranka: 103

Země hor a klášterů

Arménie je nejstarší křesťanskou zemí na světě nacházející se v Zakavkazsku na pomezí Evropy a Asie. Jejími sousedy jsou Gruzie, Ázerbájdžán, Irán a Turecko.

Většina Arménie je hornatá, a proto je vhodná zejména k trekování. Díky její bohaté historii je doslova poseta starými, zejména křesťanskými, památkami a na své si tak přijdou i fanoušci historie. Mnoho památek se navíc nachází uprostřed krásné přírody a je tedy ideální spojit obě tyto možnosti.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
duben - září
Především turistika v horách přinese potěšení hlavně v létě.
Více o počasí
Letenky od
6 000 Kč
Akční nabídky