Sea Cliff Bridge

Co dělat na Coastal Drive

Roadtrip

Pravý australský roadtrip. Volnost a svoboda jet, kam se vám zlíbí. Spaní v autě na opuštěných plážích nebo v kempech pod hvězdami, australská dvojice Savage Garden hrající z radia. Jízda vyhlídkovými silničkami. To vše vás čeká a nemine.

Pláže a koupání

Celé jihovýchodní pobřeží mezi Melbourne a Sydney oplývá krásnými plážemi s čistým mořem a bílým pískem, který díky křemičitému původu vrže pod nohama. Zastavte se na kterékoli a bude se vám líbit.

Surfování

Téměř všechny pláže jihovýchodního pobřeží jsou jako stvořené pro surfování. Vždyť i jedna z nejslavnějších surfovacích pláží, Manly Beach, se nachází přímo v Sydney. V okolí vždy najdete širokou nabídku půjčoven a surfovacích škol.

Potápění a šnorchlování

Austrálie se pyšní jedním z nejrozmanitějších vodních ekosystémů na světě. Přestože nejlepší místa se nachází spíše na západním pobřeží a ve státě Queensland, na jihovýchodním pobřeží je také mnoho míst vhodných k potápění i šnorchlování. Navštivte například Jervis Bay nebo Wilsons Promontory Marine Park.

Návštěva Sydney a Melbourne

V informačním centru v Sydney i v Melbourne mají modelové trasy městem uzpůsobené tak, aby návštěvníci viděli všechna pěkná a zajímavá místa, památky a historické budovy. Provedou vás luxusními nákupními ulicemi i přístavní promenádou, parky, historickým centrem i čínskou čtvrtí. Trasy zvládnete v pohodě pěšky nebo na půjčeném kole.

Setkání se zvířátky

Austrálie je plná zvířátek, která uvidíte jen málokde na světě. Ať už jsou to kolonie tučňáků, nebo endemické koaly a klokani, určitě se s nimi setkáte. Některá zvířátka lze spatřit na vlastní pěst ve volné přírodě, k jiným si budete muset koupit výlet nebo alespoň zaplatit vstupné do rezervace.

Kromě zvířat, která rozhodně chcete vidět, když už jedete do Austrálie, je ale potřeba dávat si pozor na nechtěná setkání například s hady.

Turistika

Krátké vycházky po pláži nebo kolem pobřeží, delší túry v národních parcích Blue Mountains nebo Wilson Promontory. Odhalte krásnou australskou přírodu po svých.

Kempování

K roadtripu patří kempování. Ať už se stanem, nebo s campervanem, většina kempů je pěkně zařízená a můžete tak počítat s posezením pod stříškou a grilováním, často poblíž pěkné pláže. Pokud budete potřebovat dokoupit nějaké levné kempovací vybavení, navštivte obchod KMart, kde za pár dolarů pořídíte prakticky cokoli.

Nákupy

V městečkách cestou narazíte na obchůdky se suvenýry, uměleckými a rukodělnými předměty i na menší módní butiky. Proč si z Austrálie nepřivézt třeba bumerang?

Větší nákupy ale ponechejte na Sydney nebo Melbourne, kde najdete všechny obchody, od levnějších řetězců, až po ty nejluxusnější značky. V Sydney navštivte nákupní centrum v historické budově Queen Victoria Building, v Melbourne byste neměli vynechat nákupní centrum Melbourne Central.

Chystáš se na Coastal Drive?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.