Průvodce regionem
Coastal Drive ze Sydney do Melbourne
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování na Coastal Drive

Kde se ubytovat na Coastal Drive

Po cestě na Coastal Drive je jednou z nejsnadnějších a nejlevnějších variant kempování, především pokud máte pronajatý campervan. S ním můžete zastavit kdekoli mimo národní parky, kde není značka se zákazem. Lepší je využit širokou síť tábořišť, protože ta se nachází na pěkných místech. Navíc některá z tábořišť jsou zdarma. Určitě doporučujeme stáhnout si do telefonu aplikaci, v níž jsou všechna tábořiště zaznačená v mapě, například CamperMate (zdarma) nebo WikiCamps (8 AU$).

Co od kempů očekávat? Neplacená tábořiště jsou většinou nevybavená, nabízí pouze místo, kde složit hlavu na noc. Placená tábořiště se liší cenově i vybavením, v těch lepších můžete počítat s teplou sprchou, pitnou vodou, kuchyňkou a grilem. Celý seznam vždy naleznete v aplikaci u konkrétního kempu.

Pokud hledáte tipy a pěkné kempy, můžete se inspirovat zde:

Pebbly Beach – příjemný a dobře vybavený kemp přímo u pláže, hlavní atrakcí jsou klokani a další zvířátka, která žijí okolo pláže. Za noc v kempu se platí 24 AU$ (dvě osoby v ceně) a za každou další osobu se připlácí 12 AU$.

Termeil Point campground – umístěný u pěkné pláže v národním parku Meroo, kde můžete strávit den válením na pláži a vodními sporty nebo vycházkami po parku. Kemp je zdarma a kromě toalet nenabízí žádné vymoženosti.

Red Bluff campground – pěkný kemp přímo u pláže, který vám dovolí objevovat oblast Gippsland Lakes s minimálními náklady. Kemp je zdarma, nedá se rezervovat dopředu, nicméně nabízí dostatek míst pro stany i campervany.

Inverloch Foreshore camping – jeden z hezčích Holiday parků, poblíž pláže a výletu do Screw Creek. Ceny se pohybují podle sezóny mezi 42 a 82 AU$ za kempovací místo.

Pro spaní venku, ale přitom pod střechou, můžete využít síť karavan parků BIG4. Nabízí i spaní v chatkách nebo pohodlných a vybavených safari stanech. Ceny se pohybují od 120 AU$ za noc. Kde všude na cestě mezi Melbourne a Sydney je můžete využít, to najdete na stránkách big4.com.au.

Pokud nemáte campervan a spaní ve stanu není pro vás, nezoufejte. V každém menším městečku po cestě najdete alespoň jedno pěkné ubytování, ať už to bude v motelu, guesthousu nebo u místních přes airbnb. Pokud jedete v hlavní sezoně, bude lepší rezervovat si ubytování předem třeba přes booking.com.

Ceny ubytování

S campervanem můžete spát ve free tábořištích bez poplatku. Placená tábořiště se pohybují od 5 do 35 AU$ za osobu podle lokality a vybavenosti kempu.

Ubytování pod střechou v Holiday parcích, tedy v různých typech chatek, začíná na 120 AU$ za chatku. Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v hotelu, motelu nebo guesthousu, rezervovaném přes booking, stojí podle lokality a kvality mezi 75 a 150 AU$.

Ušetřit můžete s ubytováním přes airbnb a místní vám jistě poradí pár tipů, co v okolí navštívit.

Vyhledej si svůj hotel na Coastal Drive. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Zažijete opravdový australský roadtrip, ujedete přes 1.000 kilometrů pobřežní krajinou jihovýchodní Austrálie. Čekají vás krásné pláže s bílým pískem, jezera a buše. Zajdete si na kafe v klidných městečkách u pobřeží a k večeři si dáte čerstvé ryby a mořské plody. Užijete si teplého počasí v období, kdy je v Česku zima a sníh.

Uvidíte spoustu místních zvířátek, třeba klokani jsou tu stejně „vzácní“ jako u nás zajíci. Na začátku a na konci trasy navíc poznáte 2 největší australská města – kulturou oplývající Melbourne a ikonické Sydney.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
5-10 dní
Samotná Coastal Drive zabere cca tolik, Sydney a Melbourne (každé město) 2–3 dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
V tomto období je to ideální, nejtepleji bude v australském létě, tedy prosinec–únor.
Více o počasí
Letenky od
25.000 Kč
Běžné letenky stojí kolem této sumy, v akcích se občas objeví i pod 20.000 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu