Bahamské ostrovy
Bahamské ostrovy

Co dělat na Bahamských ostrovech

Rybaření

Ostrov Grand Bahama je považován za jedno z nejlepších míst pro sportovní rybolov na světě. Rybářští nadšenci z celého světa se zúčastňují každým rokem soutěží a sezonních expedicí. Pokud bude rybolov vaším hlavním cílem, navštivte ostrov mezi dubnem a zářím.

Surfování

Bahamské ostrovy nejsou moc vyhlášenou surfařskou oblastí, ale pokud patříte mezi začátečníky, můžete si zkusit surfovat na jihovýchodních březích ostrovů.

Potápění

Vyzkoušejte potápění v hlubokých proláklinách na ostrově Andros s nesmírně bohatým podmořským životem. Dalším místem na potápění je Fowl Cays National Park, který byl založen v roce 2009 na ploše 1920 akrů. Z parku se postupně stala atraktivní oblast pro potápěče. Je velmi populární také pro místní plavby a šnorchlování.

Šnorchlování

Paradise Cove v Reef Deadman je vzdálen asi 15 kilometrů od centra Freeportu a je jedním z mála míst, kde můžete šnorchlovat na útesu hned vedle pláže. Dalším místem pro šnorchlování je malý ostrov Peterson Cay ležící jen jeden kilometr od jižního pobřeží Grand Bahama. Je to jeden z nejmenších národních parků na Bahamách a dostanete se tam pouze lodí. Většina návštěvníků si proto pronajme kajaky. 

Vzpomínky na celý život si odnesete z Dolphin Experience Lagoon, kde se dá šnorchlovat mezi delfíny a na otevřeném oceánu.

Pláže

Bahamské ostrovy mají neskutečnou výhodu, jelikož skoro každá pláž na těchto ostrovech vypadá jako ráj. Luxusní pláže najdete hlavně na všech bahamských ostrovech.

Doporučením je Grand Bahama Island s její Gold Rock Beach a Paradise Island, na němž se také nachází jeden z nejluxusnějších hotelů světa Atlantis Resort.

Noční život

Většina nočních klubů se nachází na hlavním ostrově Nassau a v hotelových resortech i dalších ostrovů, například Grand Bahama ve městě Freeport. Bahamy jsou hlavně známé jako ráj, kde se nachází neskutečné množství kasin a barů, v nichž jsou hlavní dominantou hazardní hry, poker atd.

Adrenalinová zábava

Získejte nejlepší výhled na ostrov a využijte nabídku na parasailing. Je to vzrušující zážitek, kdy visíte na padáku několik desítek metrů nad mořem, který táhne motorový člun. Parasailing je možný hlavně na plážích Xanadu a Lucaya na Grand Bahama Island.

Nakupování

Začněte dovolenou v Nassau na tržišti The Straw Market. Leží v centru města a je turisty velmi oblíbené. Bahamské ženy tu prodávají výrobky místních řemeslníků. Je to bouřlivý a pestrý trh, který nabízí pokaždé něco nového. Očekávejte různorodé zboží s hlasitým smlouváním při každém nákupu.

Pokud hledáte značkové a luxusní oblečení, budete potěšeni místnímí cenami osvobozenými od cla v  hlavní nákupní čtvrti Bay Street. Většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 9:00–17:00 hod. Drogerie a obchůdky se slaměným zbožím bývají otevřené i v neděli.

Parky a rezervace 

Jeden kilometr západně od centra Nassau najdete krásnou zahradu Ardastra Gardens – jednu z velkých oblastních atrakcí. Po objednání návštěvy vás personál zahrady vyzvedne v hotelu a bezplatně vás sem odveze. Zahrady nejsou větší než 5 hektarů, ale žije zde více jak 300 zvířat. Představují širokou škálu bahamské fauny. Místně proslulý je pochod plameňáků – Flamengo show, který se koná třikrát denně. 30 i více plameňáků poslouchá příkazy a pochoduje v souzvuku s hudbou.

Pro děti 

Ideálním místem pro děti, i když za vyšší cenu, je vodní park v areálu Atlantis resortu na Paradise Islandu. Více informací na www.atlantisbahamas.com.

Pro romantiky

Ostrovy Grand Bahama a New Providence včetně Paradise Islandu jsou velmi turistické, pokud si nenajdete odlehlé pláže v různých koutech ostrovů. Pro romantické chvilky se doporučují menší okolní ostrovy, i když cena pobytů na těchto ostrovech může být několikanásobně vyšší.

Kultura

Pokud byste chtěli navštívit jeden z největších hudebních festivalů karibské hudby, je zde pro vás The Cat Island Music Festival.

Přehlídka Junkanoo vzdává hold významnému období v bahamské historii. Během otroctví byly otrokům povoleny tři dny volna – 25. a 26. prosince a 1. ledna. Festival je vždy využit k výměně dárků a návštěvám přátel. Dnes představuje oslava Junkanoo živý průvod s doprovodem tradičních zvuků bubnů, měděných zvonků a píšťalek. Muži i ženy nosí ručně šité kostýmy a soutěží o peněžní výhry. Pokud si necháte ujít tuto slavnost v zimě, je tu ještě letní Junkanoo.

Chystáš se na Bahamské ostrovy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.