Zavřít boční panel

Doprava na Bahamských ostrovech

Jak se dostat na Bahamy

Na Bahamy se létá z celého světa. Nejvýznamnější letiště jsou zde v Nassau a Freeportu. Odtud se pak dál létá po ostrovech malými letadly nebo se mezi nimi přejíždí na trajektech. Doprava auty a autobusy je více méně bezproblémová.

Lodí na Bahamy

Jak se nejlépe přepravovat mezi ostrovy

Na cestě: cestování autobusy je drahé, kromě míst Nassau a Freeport, kde jezdí soukromé minibusy (jitneys).

Taxislužeb je dostatek, v Nassau a Freeport lze zastavit přímo na ulici. Na ostatních ostrovech je třeba si taxík zavolat telefonicky. 

Letecky: společnost Bahamasair létá téměř na všechny ostrovy. Časy odletů se neustále mění a jsou nepřehledné.  Při cestování z ostrova na ostrov se dá pronajmout malé letadlo, což ušetří čas a při více osobách i peníze. Mezi jednotlivými ostrovy však létá i mnoho dalších leteckých společností, například SkyBahamas Airlines, Flamingo Air, Pineapple Air nebo Western Air.

Lodí: mezi ostrovy jezdí jen několik trajektů. Mezi Nassau a Paradise Island jezdí vodní taxi, rychlé lodě spojují Nassau, Andros, Abacos, Eleuthera a Exumas. Poštovní čluny jezdí dvakrát do týdne i na neobydlené ostrovy. 

Půjčení auta

Nejlepší možností je půjčit si auto. Mezinárodní autopůjčovny sídlí v Nassau a Freeport, nabídku doplňují místní firmy. Auta pronajímají osobám starším 21 let, někde až starším 25 let. Při pobytu do tří měsíců se dá jezdit na mezinárodní řidičský průkaz. Jezdí se na levé straně. Půjčit se dají i motorky a kola, hlavně ve městech Freeport a Nassau.

Veřejná doprava

Běžně funguje autobusová doprava a na většině ostrovů můžete využít místní taxislužbu.

Bahamské ostrovy leží v Atlantském oceánu jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří 30 větších, 700 menších (nazývaných dle velikosti cays nebo keys) a přibližně 2.400 korálových ostrovů. Z toho důvodu pramení také původní název Bahamského souostroví – Lucayské souostroví.

Průvodce pro tebe napsal Ondra Ševa
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti či v přístavu na Bahamách.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Nejméně deště v zimě, na Bahamy lze celoročně, nejsou v pásu hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Je běžná cena letenek, akce se objeví 1x ročně, ušetříš 20%.
Akční nabídky

Praktické tipy na Bahamské ostrovy

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu