Zavřít boční panel

Jídlo na Bahamských ostrovech

Kuchyně

Mezi bahamské speciality patří conch – mořské mušle, grouper – okoun, grilované, vařené, dušené a opékané crawfish – langusty a rybí filé v marinádě. Ze sladkostí se jako dezert podávají guavaduff – puding, který je servírovaný s rumovou polevou. Ovoce jako mango, ananas a papaya pochází z ostrovů Out Islands. Rum je důležitou součástí mnohých místních nápojů. Nassau Royal Rum se servíruje čistý nebo s kávou.

Conch

Jak se stravovat jako místní

Konzumace jídel v místních pouličních stáncích a restauracích je bezpečná. O řetězce typu KFC, Pizza Hut nebo McDonald´s není rovněž nouze.

Doporučuje se používat balenou vodu, horký čaj nebo kávu, případně balené nealkoholické nápoje mezinárodních výrobců a stravovat se tepelně upravenými pokrmy a ovocem oloupaném vlastnoručně.

Obvyklé ceny v restauracích

Ceny v restauracích se pohybují na podobné výši jako v USA. Ve většině případů však na vyšší úrovni, jelikož Bahamské ostrovy se řadí mezi dražší destinace.

Bahamské ostrovy leží v Atlantském oceánu jihovýchodně od Floridy a severovýchodně od Kuby. Souostroví tvoří 30 větších, 700 menších (nazývaných dle velikosti cays nebo keys) a přibližně 2.400 korálových ostrovů. Z toho důvodu pramení také původní název Bahamského souostroví – Lucayské souostroví.

Průvodce pro tebe napsal Ondra Ševa
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti či v přístavu na Bahamách.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - květen
Nejméně deště v zimě, na Bahamy lze celoročně, nejsou v pásu hurikánů.
Více o počasí
Letenky od
17 000 Kč
Akční nabídky

Praktické tipy na Bahamské ostrovy

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu