Bahrajn
Bahrajn

Co dělat v Bahrajnu

Bahrajn objedete celý za den, pokud si však důkladně prohlédnete všechny historické pevnosti a památky, které nabízí, vyhraďte si ideálně 3 dny. Bahrajn je hrdý na své kulturní dědictví a návštěvy muzeí a pevností vás nevyjdou draho. Pro milovníky motorsportu je pak nutností navštívit Bahrain International Circuit, kde se jezdí závody Formule 1. Bahrajnské království je rájem pro milovníky moderní architektury a citlivého spojení starého a nového.

Manáma

Hlavní město je moderní, rychle rozvíjející se metropolí. Ikonická je především stavba Bahrain World Trade Center, na jejíž osvětlenou siluetu je krásný pohled v noci. Manáma ale nabízí i historickou část s křivolakými uličkami, které tepou život v nočních hodinách. Nevynechte ani nejslavnější místní mešitu Al Fateh Grand Mosque, a pokud vám zbyde čas, podívejte se i do Národního muzea. Najdete tu řadu také řadu oblíbených nákupních center, na něž jsou místní také pyšní.

Muharraq

Muharraq, kam pravděpodobně přiletíte letadlem, se nachází na ostrově propojeném několika mosty s Manámou. Kromě letiště tu ale očekávejte klidnější a tradičnější způsob života. Malé uličky skrývají spoustu malých podniků a krámků se sladkou bahrajnskou chalvou. Nezapomeňte taky navštívit pevnost Arad.

Pláže

Pokud chcete strávit čas lenošením u moře, pravděpodobně zvolíte jeden z nově vzniklých resortů na pobřeží. Hezké veřejné pláže se nachází především na severozápadní straně ostrova.

Chystáš se do Bahrajnu?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Filda
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.