Zavřít boční panel

Aktivity v Bahrajnu

Bahrajn objedete celý za den, pokud si však důkladně prohlédnete všechny historické pevnosti a památky, které nabízí, vyhraďte si ideálně 3 dny. Bahrajn je hrdý na své kulturní dědictví a návštěvy muzeí a pevností vás nevyjdou draho. Pro milovníky motorsportu je pak nutností navštívit Bahrain International Circuit, kde se jezdí závody Formule 1. Bahrajnské království je rájem pro milovníky moderní architektury a citlivého spojení starého a nového.

Manáma

Hlavní město je moderní, rychle rozvíjející se metropolí. Ikonická je především stavba Bahrain World Trade Center, na jejíž osvětlenou siluetu je krásný pohled v noci. Manáma ale nabízí i historickou část s křivolakými uličkami, které tepou život v nočních hodinách. Nevynechte ani nejslavnější místní mešitu Al Fateh Grand Mosque, a pokud vám zbyde čas, podívejte se i do Národního muzea. Najdete tu řadu také řadu oblíbených nákupních center, na něž jsou místní také pyšní.

Muharraq

Muharraq, kam pravděpodobně přiletíte letadlem, se nachází na ostrově propojeném několika mosty s Manámou. Kromě letiště tu ale očekávejte klidnější a tradičnější způsob života. Malé uličky skrývají spoustu malých podniků a krámků se sladkou bahrajnskou chalvou. Nezapomeňte taky navštívit pevnost Arad.

Pláže

Pokud chcete strávit čas lenošením u moře, pravděpodobně zvolíte jeden z nově vzniklých resortů na pobřeží. Hezké veřejné pláže se nachází především na severozápadní straně ostrova.

Bahrajnské pláže

Perla v moři ropy

Bahrajnské království se nachází v Perském zálivu, asi 25 kilometrů východně od Saudské Arábie. S tou je také spojen mostem. Hlavním městem je rychle rozvíjející se Manáma, která leckomu může připomínat Dubaj před 10 lety. Podobně jako další státy v zálivu, i Bahrajn založil své bohatství na těžbě ropy. V posledních letech však diverzifikuje a stává se významným finančním a obchodním centrem.

Ač je země formálně monarchií s tradičními prvky arabské a islámské kultury, směrem k turistům a zahraničním pracovníkům patří mezi jedny z nejliberálnějších států v oblasti. Místní lidé jsou velmi pohostinní a přátelští.

Průvodce pro tebe napsal Filda
Víza
Vízum za 5 BHD
Turistická víza na 14 nebo 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Vyhněte se nepříjemným teplotám během léta, kdy je tu na padnutí.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Filda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu