Bahrajn objedete celý za den, pokud si však důkladně prohlédnete všechny historické pevnosti a památky, které nabízí, vyhraďte si ideálně 3 dny. Bahrajn je hrdý na své kulturní dědictví a návštěvy muzeí a pevností vás nevyjdou draho. Pro milovníky motorsportu je pak nutností navštívit Bahrain International Circuit, kde se jezdí závody Formule 1. Bahrajnské království je rájem pro milovníky moderní architektury a citlivého spojení starého a nového.

Manáma

Hlavní město je moderní, rychle rozvíjející se metropolí. Ikonická je především stavba Bahrain World Trade Center, na jejíž osvětlenou siluetu je krásný pohled v noci. Manáma ale nabízí i historickou část s křivolakými uličkami, které tepou život v nočních hodinách. Nevynechte ani nejslavnější místní mešitu Al Fateh Grand Mosque, a pokud vám zbyde čas, podívejte se i do Národního muzea. Najdete tu řadu také řadu oblíbených nákupních center, na něž jsou místní také pyšní.

Muharraq

Muharraq, kam pravděpodobně přiletíte letadlem, se nachází na ostrově propojeném několika mosty s Manámou. Kromě letiště tu ale očekávejte klidnější a tradičnější způsob života. Malé uličky skrývají spoustu malých podniků a krámků se sladkou bahrajnskou chalvou. Nezapomeňte taky navštívit pevnost Arad.

Pláže

Pokud chcete strávit čas lenošením u moře, pravděpodobně zvolíte jeden z nově vzniklých resortů na pobřeží. Hezké veřejné pláže se nachází především na severozápadní straně ostrova.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Filda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu