Perla v moři ropy

Bahrajnské království se nachází v Perském zálivu, asi 25 kilometrů východně od Saudské Arábie. S tou je také spojen mostem. Hlavním městem je rychle rozvíjející se Manáma, která leckomu může připomínat Dubaj před 10 lety. Podobně jako další státy v zálivu, i Bahrajn založil své bohatství na těžbě ropy. V posledních letech však diverzifikuje a stává se významným finančním a obchodním centrem.

Ač je země formálně monarchií s tradičními prvky arabské a islámské kultury, směrem k turistům a zahraničním pracovníkům patří mezi jedny z nejliberálnějších států v oblasti. Místní lidé jsou velmi pohostinní a přátelští.

Víza
Vízum za 5 BHD
Turistická víza na 14 nebo 30 dní získáš po příletu na letišti.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Vyhněte se nepříjemným teplotám během léta, kdy je tu na padnutí.
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 46 %. Akční letenky do Bahrajnu
Průvodce pro tebe napsal Filda

Praktické tipy před cestou do Bahrajnu

Co vidět v Bahrajnu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Bahrajnu

Mapa s místy co vidět a navštívit v Bahrajnu

Co dělat v Bahrajnu

Co dělat v Bahrajnu a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Bahrajn.

Počasí v Bahrajnu

Přehledně o počasí v Bahrajnu a teploty během roku. Kdy jet do Bahrajnu na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Bahrajnu

Jak se dopravovat a cestovat v Bahrajnu? Cestování v Bahrajnu letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Bahrajnu

Čím platit v Bahrajnu a jaké jsou ceny? Místní měna je Bahrajnský dinár. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Bahrajnu?
Aktuální kurz 1 = 60.76 Kč

Jídlo v Bahrajnu

Co ochutnat v Bahrajnu a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Bahrajnu a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Bahrajnu

Jak se mluví v Bahrajnu? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Bahrajn a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Bahrajnu

Je Bahrajn bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Bahrajnu + očkování a pojištění.

Víza v Bahrajnu

Je potřeba vízum a pas do Bahrajnu? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Bahrajnu?

Další průvodce v Bahrajnu a okolí

مرحبا!
Ahoj!
Saúdská Arábie
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
مرحبا!
Ahoj!
Katar
Průvodce zemí
خوش آمدید، دوست من!
Vítej, příteli!
Írán
Průvodce zemí
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!
Kuvajt
Průvodce zemí
هنا سوف يتمتع بها!
Tady se ti bude líbit!

Cestopisy z Bahrajnu od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 8 minut
Na skok do Bahrajnu
Daniel Valchovník 2019-11-26T23:00:46+01:00 2 komentáře
Bahrajn 2019

Království, exotika, poprvé a naposledy.. V arabštině „země dvou moří”.Do Bahrajnského království se lze dostat z České republiky letecky několika způsoby. Nejlevnější možnost je koupit si letenku s přestupem v Istanbulu společnosti Pegasus.…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Nečekaná cesta kolem světa v byznys třídě za 18 dní
David Eiselt 2018-10-23T11:08:25+02:00 14 komentářů
Napříč světem 2018

Jak jsem omylem složil cestu kolem světa přes Dubaj, Bahrajn, zlatý indický trojúhelník, Bali, Kuala Lumpur, Tokio, Boston a Londýn.. S příchodem prvních sychravých dní mě mé druhé já začíná nahlodávat myšlenkou, jak jsem letošní rok cestovatelsky promarnil a že bych to měl honem rychle napravit. Nebudu si nic nalhávat, po pouhých…

Avatar uživatele Filda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu