Zavřít boční panel

Jídlo v Bahrajnu

Bahrajnská kuchyně

Bahrajn určitě potěší všechny milovníky arabských specialit. Hummus, grilovaná masa a pita chléb či rýže jsou v dnešní době doplňovány vlivy z dalších zemí, jako je Indie či Írán.

Bahrajnská kabsa

Jak se stravovat jako místní

Vyhněte se těm úplně nejlevnějším jídelnám pro indické dělníky a bufetům, které nabízí směs pizzy a napodobenin KFC. Ideální je chodit do restaurací „střední třídy“. Tam dostanete kvalitní místní kuchyni s řadou zajímavých chutí. Často dostanete ochutnat výborné předkrmy, různé variace hummusů, tabboulehu, mutabbalu či nakládané zeleniny. K tomu objednejte výborné grilované jehněčí a máte o zážitek postaráno.

Obvyklé ceny v restauracích

V těchto restauracích se najíte od zhruba 120 Kč, pokud si dáte i předkrmy a pití, počítejte s cenou kolem 200 Kč. Rozhodně se nebojte využít i íránské, libanonské nebo indické kuchyně, ceny jsou většinou podobné.

Pokud budete potřebovat vyloženě ušetřit, bufety či jídelny nabízí ceny kolem 1 BHD (65 Kč).

Perla v moři ropy

Bahrajnské království se nachází v Perském zálivu, asi 25 kilometrů východně od Saudské Arábie. S tou je také spojen mostem. Hlavním městem je rychle rozvíjející se Manáma, která leckomu může připomínat Dubaj před 10 lety. Podobně jako další státy v zálivu, i Bahrajn založil své bohatství na těžbě ropy. V posledních letech však diverzifikuje a stává se významným finančním a obchodním centrem.

Ač je země formálně monarchií s tradičními prvky arabské a islámské kultury, směrem k turistům a zahraničním pracovníkům patří mezi jedny z nejliberálnějších států v oblasti. Místní lidé jsou velmi pohostinní a přátelští.

Průvodce pro tebe napsal Filda
Víza
Vízum za 5 BHD
Turistická víza na 14 nebo 30 dní získáš po příletu na letišti.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Vyhněte se nepříjemným teplotám během léta, kdy je tu na padnutí.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 12x do roka a ušetříš cca 46 %.
Akční nabídky
Avatar uživatele Filda
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu