Průvodce státem
Belgie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Bezpečnost v Belgii

Kriminalita

Belgie je vcelku bezpečnou zemí. V každém případě je potřeba dávat si na všechny své věci pozor, protože především na místech s vysokou koncentrací osob může docházet k útokům kapsářů. Ministerstvo zahraničních věcí ČR tak třeba varuje i před rozsypanými hřebíky na silnici, které donutí řidiče vystoupit z auta a to mu mezi tím někdo vykrade. Až si budete fotit selfie třeba někde v ulicích Bruselu, dejte si pozor, aby si někdo nemyslel, že se pokoušíte tajně vyfotit právě jeho. Jsou tací, co to nesou opravdu nelibě a nezaleknou se ani vyvolání konfliktu na místě.

Od březnových teroristických útoků na bruselském lešitši v zemi stále platí bezpečnostní stupeň číslo 3 (vážná hrozba útoků). Na místech s vysokou koncentrací lidí tak například může docházet k poměrně přísným kontrolám u vstupu (v září během pivního festivalu bylo bruselské náměstí, kde se festival konal, zcela uzavřené a vstup byl umožněn pouze přes policejní kontrolu). Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje využít systém dobrovolné registrace občanů cestujících do zahraničí DROZD.

Důležité kontakty

  • Centrální záchranný systém: 112
  • Lékařská služba první pomoci: 100
  • Policie: 101
  • Velvyslanectví ČR v Bruselu: +32 2 6418930, +32 4 77257104 (nouzová linka)

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro tebe napsal Petra Hanousková
Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Sezona se kryje s tou naší, cestujte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 57 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu