Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Brusel
Belgie je malá a podnebí tudíž všude podobné

3 °C

4 °C

8 °C

12 °C

18 °C

20 °C

23 °C

23 °C

19 °C

15 °C

7 °C

5 °C

Počasí v Belgii

Belgie leží v mírném podnebném pásu, klima zde je přímořské s častými srážkami během celého roku. Díky vysoké vlhkosti se mohou letní teploty zdát pocitově vyšší a ty zimní naopak mnohem nižší, než ve skutečnosti jsou. Teplotu ovzduší ovlivňuje Golfský proud, který ohřívá Severní moře, a proto tady ani zimní teploty nejsou příliš nízké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 17 °C, zimní teploty se lehce blíží nule. Belgické počasí je poměrně proměnlivé.

Kdy jet do Belgie

Nejlepší doba, kdy se do Belgie vydat, je asi od května do září, neprohloupíte ani, když zemi navštívíte začátkem roku v lednu nebo únoru.

Během hlavní turistické sezóny, v červenci a srpnu, bývá příjemné počasí s celkem vysokými teplotami. Kromě klasických atrakcí můžete do svého programu zařadit i nějaký z probíhajících festivalů. Průvodce Lonely Planet upozorňuje na přeplněnost hotelů v Bruggách a Antverpách a na pobřeží v této době. S menšími davy se budete muset potýkat, když sem zavítáte v květnu, červnu nebo září. Počasí tou dobou bývá příznivé. Mimo sezonu, od října asi do března, je počasí celkem studené a vlhké, ale dá se sehnat výrazně levnější ubytování. Pravděpodobně bude zavřené velké množství turistických atrakcí, ale zase můžete zažít jedinečnou atmosféru zdejších karnevalů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu