Belgie
Belgie

Počasí v Belgii a kdy sem jet

Počasí v Belgii

Belgie leží v mírném podnebném pásu, klima zde je přímořské s častými srážkami během celého roku. Díky vysoké vlhkosti se mohou letní teploty zdát pocitově vyšší a ty zimní naopak mnohem nižší, než ve skutečnosti jsou. Teplotu ovzduší ovlivňuje Golfský proud, který ohřívá Severní moře, a proto tady ani zimní teploty nejsou příliš nízké. Průměrná teplota se pohybuje kolem 17 °C, zimní teploty se lehce blíží nule. Belgické počasí je poměrně proměnlivé.

Tabulka teplot během roku

Brusel - Belgie je malá a podnebí tudíž všude podobné

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
déšť
3 °C
únor
přeháňky
4 °C
březen
přeháňky
8 °C
duben
přeháňky
12 °C
květen
polojasno
18 °C
červen
polojasno
20 °C
červenec
polojasno
23 °C
srpen
polojasno
23 °C
září
přeháňky
19 °C
říjen
přeháňky
15 °C
listopad
přeháňky
7 °C
prosinec
přeháňky
5 °C

Kdy jet do Belgie

Nejlepší doba, kdy se do Belgie vydat, je asi od května do září, neprohloupíte ani, když zemi navštívíte začátkem roku v lednu nebo únoru.

Během hlavní turistické sezóny, v červenci a srpnu, bývá příjemné počasí s celkem vysokými teplotami. Kromě klasických atrakcí můžete do svého programu zařadit i nějaký z probíhajících festivalů. Průvodce Lonely Planet upozorňuje na přeplněnost hotelů v Bruggách a Antverpách a na pobřeží v této době. S menšími davy se budete muset potýkat, když sem zavítáte v květnu, červnu nebo září. Počasí tou dobou bývá příznivé. Mimo sezonu, od října asi do března, je počasí celkem studené a vlhké, ale dá se sehnat výrazně levnější ubytování. Pravděpodobně bude zavřené velké množství turistických atrakcí, ale zase můžete zažít jedinečnou atmosféru zdejších karnevalů.

Chystáš se do Belgie?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 05. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.