Kde se ubytovat v Sarajevu

Nejklidnější lokalitou v solidní docházkové vzdálenosti (byť dost do kopce) od centra je čtvrť Bistrik na levém břehu řeky Miljacky cca 500 metrů od centra Baščaršija. Rodinné apartmány a hotýlky poskytnou příjemné a čisté prostory, majitelé navíc většinou bývají velice ochotní a nápomocní.

Pokud nechcete chodit pěšky do kopce, zkrátka si vyberte jednu z desítek nabídek přímo v historickém centru mezi náměstím Baščaršija a ulicí Kuloviča. I tady najdete mnoho rodinných apartmánů, nejsou však tak klidné jako ve vilových čtvrtích na druhém břehu Miljacky. V noci je tu rámus z hospod, ve dne od aut a tramvají.

Mnoho nabídek poskytnou i kopcovité čtvrti nad centrem směrem na sever, odkud do centra dojdete během 10 minut.

Jakákoli jiná část Sarajeva už vás odsoudí k delší cestě do centra, když už, snažte se vybrat ubytování poblíž tramvaje či trolejbusu.

Pokud jste viděli nějaký válečný film či dokument ze Sarajeva 90. let, jistě vám ze záběrů neuniknul žlutý hotel pro zahraniční novináře a delegace Holiday Inn přímo v moderním centru města. Nyní už sice není součástí řetězce Holiday Inn, název „Hotel Holiday“ si ponechal. Ubytování v něm je praktické, na místní poměry sice drahé, ale v poměru k cenám jinde v Evropě se jedná o solidní průměr.

Ceny

Sarajevo nezpůsobí žádný průvan v peněžence. V docházkové vzdálenosti od centra nebudete mít problém sehnat dvoulůžkový pokoj do 800 Kč na noc při zachování pohodlí, čistoty i kvality. V Sarajevu je to paradoxně naopak – levné menší apartmány bývají mnohem příjemnější než drahé mezinárodní hotely. Ty se mimochodem běžně dají pořídit mezi 1.200 a 1.800 Kč za noc.

Protože Sarajevo zatím není tak turistická destinace, není nutné rezervovat měsíce dopředu, stačí klidně v den příjezdu, nabídek bude vždy dost.

Vyhledej si svůj hotel v Sarajevu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu