Cestování Covid-19

Aktuálně je povolen vstup na území Bosny a Hercegoviny pouze po předložení negativního PCR-testu na Covid, který nesmí být starší než 48 hodin. Nově pro cestu do Bosny nestačí občanský průkaz, ale je nutné cestovat s pasem. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí.

Po návratu do ČR z Bosny rovněž musíte předložit negativní test.

Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Víza
Na občanku
Do Bosny můžeš na pas i občanku s platností alespoň 90 dní.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Podnebí srovnatelné s ČR, do přírody hlavně na jaře a v létě.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Bosny a Hercegoviny
Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova

Praktické tipy před cestou do Bosny a Hercegoviny

Sarajevo
Co vidět v Bosně a Hercegovině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Bosně a Hercegovině

Mapa s místy co vidět a navštívit v Bosně a Hercegovině

Zelengora
Co dělat v Bosně a Hercegovině

Co dělat v Bosně a Hercegovině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit.

Počasí v Bosně a Hercegovině

Přehledně o počasí v Bosně a Hercegovině a teploty během roku. Kdy jet do Bosny a Hercegoviny na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Bosny a Hercegoviny

Jak levně do Bosny a Hercegoviny? Čím a jak se nejlevněji dostat do Bosny a Hercegoviny, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy?

Tramvaj v Sarajevo
Doprava v Bosně a Hercegovině

Jak se dopravovat a cestovat v Bosně a Hercegovině? Cestování v Bosně a Hercegovině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou.

Bosenská Marka
Peníze a ceny v Bosně a Hercegovině

Čím platit v Bosně a Hercegovině a jaké jsou ceny? Místní měna je Konvertibilní marka. Kde měnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí?
Aktuální kurz 1 KM = 13.91 Kč

Čevapčiči
Jídlo v Bosně a Hercegovině

Co ochutnat v Bosně a Hercegovině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Bosně a kde se stravovat.

Jajce
Kultura a lidé v Bosně a Hercegovině

Jak se mluví v Bosně a Hercegovině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Bosna a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Bosně a Hercegovině

Je Bosna a Hercegovina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Bosny a Hercegoviny

Je potřeba vízum a pas do Bosny a Hercegoviny? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza?

Další průvodce v Bosně a Hercegovině a okolí

Sarajevo
Dobro došli, prijatelju moj!
Vítej, příteli!
Sarajevo
Průvodce městem
Chorvatsko
Ovdje ćete uživati u njoj!
Tady se ti bude líbit!
Chorvatsko
Průvodce zemí
Černá Hora

Těšíme se na tebe!
Černá Hora
Průvodce zemí
Srbsko
Овде ћете уживати у њој!
Tady se ti bude líbit!
Srbsko
Průvodce zemí
Kosovo
Mirë se vini, miku im!
Vítej, příteli!
Kosovská republika
Průvodce zemí

Cestopisy z Bosny a Hercegoviny od cestovatelů jako ty

Čtení na 2 minuty
BALI JEN JEDNOU NESTAČÍ.
Avatar uživatele radkamichalova
radkamichalova 2020-05-19T16:03:46+02:00 8 komentářů
Napříč světem 2014

ZÁKLAD DOBRÉ NÁLADY JE UBYTOVÁNÍ S DOBROU ATMOSFÉROU. MÁTE TAK JISTOTU, ŽE SE O VÁS POSTARAJÍ NA KONCI SVĚTA A NADETE TAM I PŘÁTELE!. Hodně mých dovolených vedlo do Indonésie, hlavně tedy na Bali. Když jsem o něm slyšela před desti lety poprvé, připadalo mi to nekonečně daleko. Před sedmi lety jsem se ale s partou kamarádů na…

Čtení na 11 minut
Do Bosny a hned zpátky
Avatar uživatele
Esterka Dombrovská 2020-02-15T00:19:59+01:00 1 komentář
Bosna a Hercegovina 2018

Nejedná se tak o cestopis jako spíš vyprávění bláznivého výletu do Bosny a Hercegoviny. V listopady 2018 jsme s kamarádkou chytly levné letenky a letěly. Jenže jsme netušily, co se během 4 dnů stane. Bosna a HercegovinaVídeň – TuzlaLetiště Tuzla – asi 25 km od města TuzlaNaše cesta: Letiště – Sarajevo – Tuzla - Dubrave Gornje – odletDo Bosny jsme se vydaly s kamarádkou a už na začátku byl tenhle…

Čtení na 12 minut
Země naděje a zklamání - Bosna a Hercegovina
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2019-11-25T13:19:28+01:00 5 komentářů
Bosna a Hercegovina 2018

Na jedné straně záhadné pyramidy, obrovské kamenné koule a nádherná příroda, na straně druhé válečná traumata, zmrzačení lidé a chudoba.. Někdy se člověk v životě ocitne na místě, které by ho ani ve snu nenapadlo, že navštíví.  Přesto jsem neskutečně ráda, že jsem mohla vidět a zažít naprosto jiný, fascinující svět.Tato…

Čtení na 10 minut
Šílený Balkán
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2019-10-29T22:16:11+01:00 6 komentářů
Evropa 2019

Stačí si půjčit auto a vyrazit na více jak 3 000 km cestu. Šílený BalkánPočáteční plán zdolat nejvyšší hory Bosny, Černé Hory a Kosova se hned v úvodu nepatrně zkomplikoval rozhodnutím, že skupina se na cestě do Kosova rozdělí. Důvodem rozdělení byly…

2 další cestopisy
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu