Zapomenutá perla Balkánu

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří mají rádi dobrodružství a které to táhne na východ, či přesněji jihovýchod od České republiky, mohla by být jedním z vašich dalších cílů Bosna a Hercegovina. Tento stát na Balkáně, v němž najdete hory i nížiny, přírodní i kulturní památky, architekturu evropskou i osmanskou, je zapomenutou perlou Balkánu, která vás oslní svou krásou. 

Bosna a Hercegovina, někdy zvaná jednoduše Bosna, je země v jihovýchodní Evropě nacházející se na Balkánském poloostrově. Na severu, západě a jihu hraničí s Chorvatskem, na východě se Srbskem a na jihovýchodě s Černou Horou. Bosna a Hercegovina je téměř vnitrozemský stát, s výjimkou pásu 20 kilometrů na pobřeží Jaderského moře kolem města Neum. 

Víza
Na občanku
Do Bosny můžeš na pas i občanku s platností alespoň 90 dní.
Hlavní sezóna
duben - říjen
Podnebí srovnatelné s ČR, do přírody hlavně na jaře a v létě.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x do roka a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Bosny a Hercegoviny
Průvodce pro tebe napsal kk.ptackova

Praktické tipy před cestou do Bosny a Hercegoviny

Sarajevo
Co vidět v Bosně a Hercegovině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Bosně a Hercegovině

Mapa s místy co vidět a navštívit v Bosně a Hercegovině

Zelengora
Co dělat v Bosně a Hercegovině

Co dělat v Bosně a Hercegovině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Bosna a Hercegovina.

Počasí v Bosně a Hercegovině

Přehledně o počasí v Bosně a Hercegovině a teploty během roku. Kdy jet do Bosny a Hercegoviny na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Tramvaj v Sarajevo
Doprava v Bosně a Hercegovině

Jak se dopravovat a cestovat v Bosně a Hercegovině? Cestování v Bosně a Hercegovině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Bosenská Marka
Peníze a ceny v Bosně a Hercegovině

Čím platit v Bosně a Hercegovině a jaké jsou ceny? Místní měna je Konvertibilní marka. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Bosně a Hercegovině?
Aktuální kurz 1 KM = 12.98 Kč

Čevapčiči
Jídlo v Bosně a Hercegovině

Co ochutnat v Bosně a Hercegovině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Bosně a Hercegovině a kde se stravovat.

Jajce
Kultura a lidé v Bosně a Hercegovině

Jak se mluví v Bosně a Hercegovině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Bosna a Hercegovina a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Bosně a Hercegovině

Je Bosna a Hercegovina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Bosně a Hercegovině + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza v Bosně a Hercegovině

Je potřeba vízum a pas do Bosny a Hercegoviny? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Bosny a Hercegoviny?

Další průvodce v Bosně a Hercegovině a okolí

Sarajevo
Dobro došli, prijatelju moj!
Vítej, příteli!
Sarajevo
Průvodce městem
Chorvatsko
Bok!
Ahoj!
Chorvatsko
Průvodce zemí
Černá Hora

Ahoj!
Černá Hora
Průvodce zemí
Srbsko
Велцоме, ми фриенд!
Vítej, příteli!
Srbsko
Průvodce zemí
Kosovo
Të hi!
Ahoj!
Kosovská republika
Průvodce zemí

Cestopisy z Bosny a Hercegoviny od cestovatelů jako ty

Čtení na 11 minut
Do Bosny a hned zpátky
Avatar uživatele
Esterka Dombrovská 2020-02-15T00:19:59+01:00 1 komentář
Bosna a Hercegovina 2018

Nejedná se tak o cestopis jako spíš vyprávění bláznivého výletu do Bosny a Hercegoviny. V listopady 2018 jsme s kamarádkou chytly levné letenky a letěly. Jenže jsme netušily, co se během 4 dnů stane. Bosna a HercegovinaVídeň – TuzlaLetiště Tuzla – asi 25 km od města TuzlaNaše cesta: Letiště – Sarajevo – Tuzla - Dubrave Gornje – odletDo Bosny jsme se vydaly s kamarádkou a už na začátku byl tenhle…

Čtení na 12 minut
Země naděje a zklamání - Bosna a Hercegovina
Avatar uživatele
MONIKA KUPCOVÁ 2019-11-25T13:19:28+01:00 5 komentářů
Bosna a Hercegovina 2018

Na jedné straně záhadné pyramidy, obrovské kamenné koule a nádherná příroda, na straně druhé válečná traumata, zmrzačení lidé a chudoba.. Někdy se člověk v životě ocitne na místě, které by ho ani ve snu nenapadlo, že navštíví.  Přesto jsem neskutečně ráda, že jsem mohla vidět a zažít naprosto jiný, fascinující svět.Tato…

Čtení na 10 minut
Šílený Balkán
Avatar uživatele
Ondřej Tollinger 2019-10-29T22:16:11+01:00 5 komentářů
Evropa 2019

Stačí si půjčit auto a vyrazit na více jak 3 000 km cestu. Šílený BalkánPočáteční plán zdolat nejvyšší hory Bosny, Černé Hory a Kosova se hned v úvodu nepatrně zkomplikoval rozhodnutím, že skupina se na cestě do Kosova rozdělí. Důvodem rozdělení byly…

Čtení na 18 minut
Strastiplné putování po západním Balkánu
Avatar uživatele Radek Junga
Radek Junga 2019-02-17T18:33:59+01:00 0 komentářů
Evropa 2016

Parta vodáků odjíždí chatrným autobusem do divoké a krásné Albánie. Celí nedočkaví se třesou na to, až zdolají slíbené řeky. Bohužel, není jim přáno a průběh zájezdu je oproti očekávání katastrofální.. Počátkem července roku 2015 jsem se společně se synem Tomášem zúčastnil vodáckého zájezdu do Bosny, pořádané CAPPem (Cestovní agentura pro pobyt v přírodě), konkrétně jeho vedoucími - Vydrou se Samem…

1 další cestopis
Avatar uživatele kk.ptackova
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu