Brunej
Brunej

Co dělat v Bruneji

Treky 

Národní park Ulu Temburong se nachází se ve východní části Bruneje, má rozlohu téměř 50.000 hektarů a leží v biologicky velmi rozmanité oblasti. Přírodní trasy zahrnují více než sedm kilometrů dlouhých dřevěných cestiček v bujné vegetaci. Nacházejí se tu i různé naučné stezky, které skýtají skvělou možnost seznámit se s životem deštných pralesů.

Adrenalinová zábava

V Národním parku Ulu Temburong můžete začít. Nejzajímavější z místních výškových cest je tzv. „canopy walkway“, hliníková konstrukce, která vám umožní procházet se ve výšce 50 metrů nad zemí.

Parky a rezervace 

Na procházku džunglí se můžete vydat v přírodní rezervaci Peradayan, dlouhý dům Ibanů můžete vidět v Batang Duri.

Nakupování

Nakupování je koníčkem, který nezná hranic. V decentním osvětlení brunejského nákupního centra lze zahlédnout i situace jinak nevídané, například mladou dvojici držící se za ruce. Brunejská zábavová dieta má přece jenom své výjimky 

Pro děti 

Zatímco dospělí se starají o své bojové opeřence, jejich potomci se věnují spíše zábavě stolního charakteru. Všem společně je pak určen velký zábavní park Jerudong otevřený u příležitosti sultánových osmačtyřicátin. Svou velikostí se prý tento park může rovnat i s Disneylandem, jenom ti návštěvníci se sem nějak nehrnou.

Pro romantiky

Večerní projížďku lodí můžete podniknout na řekách Sungai Kedayan nebo Sungai Brunei.

Kultura

Nejsledovanějším sportem v Bruneji je fotbal. Vášeň pro kulatý nesmysl pronikl i pod kupole místních mešit. „Miluju fotbal, hlavně FC Liverpool“, říká strážce jedné z mešit. Nejenom kopanou je však fanoušek živ.

Druhé místo v žebříčku brunejské sportovní popularity má ryze domácí kořeny. Silat je bojové umění rozšířené kromě Bruneje také v Indonésii a Malajsii. Stovky různých škol se pokoušejí kombinovat rozvoj charakteru zápasníka s opravdovým bojem, při němž lze používat pěsti, paže, lokty, kolena i údery nohou. To vše doprovázeno tradiční hudbou. „Je to úchvatný sport, uchytil se tady někdy v šedesátých letech a v mojí generaci je velice oblíbený“, říká jeden z vyznavačů tohoto sportu Ghani. 

Kohoutí zápasy jsou doma v celé  jihovýchodní Asii. V Bruneji však mají podobu ryze privátní zábavy a na nějaké gamblerství raději zapomeňte.

Chystáš se do Bruneje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.