Brunej
Brunej

Jídlo v Bruneji

Brunejská kuchyně

Ostrovní jihovýchodní Asii tvoří pestrá paleta rozličných etnik, kmenů, národů a také celá řada místních, ale i importovaných kuchyní. Navzdory tomu si kuchyně Indonésie, Malajsie a Bruneje udržuje podobný charakter. Základní potravinou je stejně jako v pevninské části jihovýchodní Asie rýže a různé druhy nudlí. Na rozdíl od pevninské části je zde mnohem silnější vliv kuchyně arabské a indické, především v Malajsii s její silnou indickou komunitou. Časté jsou také úpravy původních pokrmů tak, aby odpovídaly místním chutím, čímž vzniká právě jejich unikátní, neopakovatelný charakter. Národy ostrovní jihovýchodní Asie často inklinují k ostrým a kořeněným jídlům.

Jak se stravovat jako místní

Konzumace jídel v místních pouličních stáncích (tzv. „hawkers”) je bezpečná. Je samozřejmé, že průvodce stravování pro zájemce organizuje a pomáhá s jeho výběrem – jde zejména o večeře, které jsou zpravidla hlavním jídlem dne. O řetězce typu KFC, Pizza Hut nebo McDonald´s není rovněž nouze.

Doporučuje se používat balenou vodu, horký čaj nebo kávu, případně balené nealkoholické nápoje mezinárodních výrobců a stravovat  se tepelně upravenými pokrmy a ovocem vlastnoručně oloupaným.

Obvyklé ceny v restauracích

Jídlo je přibližně stejně drahé jako v ČR.

Chystáš se do Bruneje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.