Průvodce státem
Brunej
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Bruneji

Brunejská kuchyně

Ostrovní jihovýchodní Asii tvoří pestrá paleta rozličných etnik, kmenů, národů a také celá řada místních, ale i importovaných kuchyní. Navzdory tomu si kuchyně Indonésie, Malajsie a Bruneje udržuje podobný charakter. Základní potravinou je stejně jako v pevninské části jihovýchodní Asie rýže a různé druhy nudlí. Na rozdíl od pevninské části je zde mnohem silnější vliv kuchyně arabské a indické, především v Malajsii s její silnou indickou komunitou. Časté jsou také úpravy původních pokrmů tak, aby odpovídaly místním chutím, čímž vzniká právě jejich unikátní, neopakovatelný charakter. Národy ostrovní jihovýchodní Asie často inklinují k ostrým a kořeněným jídlům.

Jídlo v Bruneji

Jak se stravovat jako místní

Konzumace jídel v místních pouličních stáncích (tzv. „hawkers”) je bezpečná. Je samozřejmé, že průvodce stravování pro zájemce organizuje a pomáhá s jeho výběrem – jde zejména o večeře, které jsou zpravidla hlavním jídlem dne. O řetězce typu KFC, Pizza Hut nebo McDonald´s není rovněž nouze.

Doporučuje se používat balenou vodu, horký čaj nebo kávu, případně balené nealkoholické nápoje mezinárodních výrobců a stravovat  se tepelně upravenými pokrmy a ovocem vlastnoručně oloupaným.

Obvyklé ceny v restauracích

Jídlo je přibližně stejně drahé jako v ČR.

Ropné království na Borneu

Sultanát Brunej, nebo krátce Brunej, jedna z bohatých ropných zemí, se rozkládá na ostrově Borneo v jihovýchodní Asii. Kromě pobřeží Jihočínského moře sousedí pouze s Malajsií.

Brunej je jedním z členů Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Podle sultánova nařízení se ve státě nemusí platit daně a obyvatelé mají zdarma zdravotnictví a školství.

Je to jedna z nejbohatších a nejmenších zemí světa, v níž se nachází pověstné vodní domy Kampong Ayer, které stojí za návštěvu. Žije v nich desetina občanů, což je přes 40.000 obyvatel brunejské metropole Bandar Seri Begawan.

Průvodce pro tebe napsal Ondra Ševa
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
leden - květen
Lze však vyrazit celoročně, jen výjimečně prší celodenně.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Nejlevněji vyjde cesta přes Kuala Lumpur.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu