Průvodce státem
Brunej
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Bruneji

Jak se dostat do Bruneje

Je několik možností, jak se do tohoto malebného sultanátu dostat. Nejideálnější z nich je let nejčastěji ze Singapuru či Kuala Lumpuru přímo do hlavního města Bandar Seri Begawanu.

Další, ale zato levnější možností, je let do Kota Kinabalu v Malajsii, severně od Bruneje a poté dvěma loděmi přeplout do Bruneje.

Příklad dopravy z KK do Bruneje:

Loď Kota Kinabalu (Sabah) – Labuan – Brunej: 61,60 R (53 R lístek druhé třídy za obě lodi + 3,60 R přístavní poplatek v KK + 5 R přístavní poplatek v Labuanu). Loď z KK do Labuanu jede dvakrát denně (v 8:00 a ve 13:30), loď z Labuanu do Bruneje jede jen jednou denně – ve 13:30. Kromě této společnosti (Sri Labuan) zde ovšem jezdí i plavidla jiná, takže celkem jezdí lodí víc. Cesta z KK do Labuanu trvá tři hodiny, cesta z Labuanu do Bruneje hodinu. Lístky na obě lodě lze koupit i zvlášť, vyjde to pak celkem asi o 8 R dráž.

Jak se nejlépe přepravovat

Hlavní dopravní tepnou v Bruneji je Panbornejská dálnice, společný projekt se sousední Malajsií. Po zemi se můžete pohybovat autobusem, taxíkem nebo pronajmutým autem. Některá autobusová spojení odjíždí, až jsou plně obsazená.

Brunejská doprava

Půjčení auta

Půjčení auta je jedna z možností jak se pohybovat po Bruneji, ale dávejte pozor, jelikož se zde jezdí vlevo.

Veřejná doprava

Veřejná doprava mimo hlavní město není příliš rozvinutá, autobusy jezdí od šesti ráno do šesti večer. V hlavním městě Bruneje jezdí šest autobusových linek v přibližně dvacetiminutových intervalech, cena jízdného začíná na jednom dolaru. Autobusy do dalších větších měst odjíždějí z terminálu na jalan Cator.

Ropné království na Borneu

Sultanát Brunej, nebo krátce Brunej, jedna z bohatých ropných zemí, se rozkládá na ostrově Borneo v jihovýchodní Asii. Kromě pobřeží Jihočínského moře sousedí pouze s Malajsií.

Brunej je jedním z členů Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Podle sultánova nařízení se ve státě nemusí platit daně a obyvatelé mají zdarma zdravotnictví a školství.

Je to jedna z nejbohatších a nejmenších zemí světa, v níž se nachází pověstné vodní domy Kampong Ayer, které stojí za návštěvu. Žije v nich desetina občanů, což je přes 40.000 obyvatel brunejské metropole Bandar Seri Begawan.

Průvodce pro tebe napsal Ondra Ševa
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
leden - květen
Lze však vyrazit celoročně, jen výjimečně prší celodenně.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Nejlevněji vyjde cesta přes Kuala Lumpur.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu