Brunej
Brunej

Doprava v Bruneji

Jak se dostat do Bruneje

Je několik možností, jak se do tohoto malebného sultanátu dostat. Nejideálnější z nich je let nejčastěji ze Singapuru či Kuala Lumpuru přímo do hlavního města Bandar Seri Begawanu.

Další, ale zato levnější možností, je let do Kota Kinabalu v Malajsii, severně od Bruneje a poté dvěma loděmi přeplout do Bruneje.

Příklad dopravy z KK do Bruneje:

Loď Kota Kinabalu (Sabah) – Labuan – Brunej: 61,60 R (53 R lístek druhé třídy za obě lodi + 3,60 R přístavní poplatek v KK + 5 R přístavní poplatek v Labuanu). Loď z KK do Labuanu jede dvakrát denně (v 8:00 a ve 13:30), loď z Labuanu do Bruneje jede jen jednou denně – ve 13:30. Kromě této společnosti (Sri Labuan) zde ovšem jezdí i plavidla jiná, takže celkem jezdí lodí víc. Cesta z KK do Labuanu trvá tři hodiny, cesta z Labuanu do Bruneje hodinu. Lístky na obě lodě lze koupit i zvlášť, vyjde to pak celkem asi o 8 R dráž.

Jak se nejlépe přepravovat

Hlavní dopravní tepnou v Bruneji je Panbornejská dálnice, společný projekt se sousední Malajsií. Po zemi se můžete pohybovat autobusem, taxíkem nebo pronajmutým autem. Některá autobusová spojení odjíždí, až jsou plně obsazená.

Půjčení auta

Půjčení auta je jedna z možností jak se pohybovat po Bruneji, ale dávejte pozor, jelikož se zde jezdí vlevo.

Veřejná doprava

Veřejná doprava mimo hlavní město není příliš rozvinutá, autobusy jezdí od šesti ráno do šesti večer. V hlavním městě Bruneje jezdí šest autobusových linek v přibližně dvacetiminutových intervalech, cena jízdného začíná na jednom dolaru. Autobusy do dalších větších měst odjíždějí z terminálu na jalan Cator.

Chystáš se do Bruneje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.