Hurghada

3 místa co vidět v Hurghadě

Safaga

Safaga a podmořský život

Letovisko a přístavní město Safaga leží 55 kilometrů jižně od Hurghady a přímo navazuje na zátoku a další letovisko Soma Bay. Hotely, kam se jezdí na dovolenou do Safagy, nejsou umístěny v samotném městě, ale na sever od něj blíže k Soma.

Tuto lokalitu si cestovatelé vybírají díky nižším cenám zájezdů a snadné dostupnosti do města, kde najdete jak tržiště - bazary, tak i autentické kavárničky. Vydejte se sem v předvečer, kdy nepanuje takové horko. Taxík vyjde na pár liber.

Pláže v Safaze

Pobřeží lemuje dlouhá písečná pláž a nádherné čisté moře, které nabídne i pestrý podmořský život na korálech. Vezměte si s sebou boty do vody, neb některé části mohou být pokryty korálovým podložím a vstup do moře lehce komplikovat.

Lokalita je klidnější, proto na pláži najdete dostatek místa i pro úplné soukromí oddělené od hlavního proudu hotelových hostů.

Rodiny s dětmi uvítají pozvolný vstup do moře, kdy mohou nechat ratolesti stavět hrady z písku a rodiče odpočívat.

Příznivé povětrnostní podmínky během jara uvítají i sportovci, kteří se sem sjíždí za windsurfingem či kitesurfingem.

Hotely v Safaze

Hotely a resorty spadající pod letovisko Safaga se částí překrývají i s již zmíněným Soma Bay. Do Safagy zahrneme ty hotely, které leží mezi městem a zátokou. Jsou to:

Další hotely, které najdete leží ještě dál od Hurghady asi 20 kilometrů jižně pod Safagou:

Chystáš se do Hurghady?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 01. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.