Hurghada

3 místa co vidět v Hurghadě

Soma Bay

Soma Bay pláž a moře

Téměř na samotném jihu Hurghady, těsně nad Safagou, naleznete klidné letovisko Soma Bay, někdy též jako Ras Abu Soma. Jedná se o menší poloostrov navazující na velkou zátoku a od letiště je vzdáleno 55 kilometrů. Autobusem sem pojedete zhruba hodinu.

Soma Bay je exkluzivní lokalitou a většina hotelů tu je z řad těch nejluxusnějších resortů nadnárodních řetězců jako je Sheraton, Kempinski nebo The Westin. Nabídka jistě uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

Efekt luxusního letoviska umocňuje i fakt, že se jedná o přírodní část země neupravovanou člověkem a na velké rozlehlé ploše je umístěno jen pár hotelů. Což je třeba úplný opak letoviska El Gouna.

Vnitrozemí poloostrova tvoří rozlehlé golfové hřiště s greeny, což v jinak vyprahlé Hurghadě působí trochu komicky a hlavně neekologicky.

Pláže v Soma Bay

Lokální pláže jsou jedny z těch nejlepších, které v Hurghadě můžete mít. Pláže jsou pokryta hrubozrnným až jemným žlutým pískem a mají přírodní pozvolný vstup do moře, což v Hurghadě nebývá zvykem a většina pláží se musela strojně upravit.

Přírodní charakter pobřeží umocňuje i fakt, že v Soma Bay najdete jeden z nejzachovalejších korálů se skvělými podmínkami jak na šnorchlování, tak i potápění.

Všechny hotelové pláže jsou střežené a soukromé. Místní sem nesmí. Lehátek včetně slunečníků je naprostý přebytek, proto nemusíte mít strach, že byste se o místo na pláži museli prát.

V zátoce můžete využít i vodních sportů jako vodní lyžování, windsurfing nebo kitesurfing a plavbu na kanoi.

Hotely v Soma Bay

Lokalita je poněkud rozlehlejší a velmi často spojována i s letoviskem Safaga, na které Soma logicky navazuje.

Toto jsou ty nejluxusnější resorty přímo na poloostrově:

Druhá část lokality Soma Bay začíná od konce zálivu až k městu Safaga. Jsou tu tyto hotely a resorty:

Dovolená v Soma Bay vás nezklame a určitě za nás je volbou číslo jedna v Hurhadě.

Chystáš se do Hurghady?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 01. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.