Zpět na seznam míst co vidět v Hurghadě
El Gouna - Hurghada, Egypt

El Gouna

Lokalita El Gouna leží 40 kilometrů severně od letiště v Hurghadě a jedná se o uměle vybudované soukromé letovisko. Jak můžete vidět při pohledu během přistání letadla, celé pobřeží je lemováno zátokami a lagunami. Jedná se o takovou egyptskou verzi Palm Jumeirah v Dubaji.

V El Gouna najdete prakticky vše, co vás napadne. Je tu škola, nemocnice, lanové centrum, obchodní centrum, golfové hřiště, akvárium a především přístaviště, kde kotví luxusní jachty místních obyvatel. El Gouna totiž není pouze letovisko pro turisty, ale i místo, kam se stěhují na zimní období vlivní podnikatelé z celého světa.

I díky tomu se v El Gouna budete cítit, jako byste vůbec nebyli v Egyptě. Jděte se večer projít do města El Gouna Downtown bez toho, aniž by na vás někdo pokřikoval a nabízel všemožné cetky. Místo toho si nakupte v klasických obchodech, dejte si večeři v místní restauraci nebo jen poseďte v kavárničce s egyptskou kávou či mátovým čajem a výhledem na luxusní jachty v přístavišti.

Pláže v El Gouna

Koupání v El Gouna budete milovat, pokud si potrpíte na čistotu a bezproblémový přístup do moře. Tím, jak je letovisko vybudované člověkem, jsou i pláže u hotelů a laguny se zátokami přizpůsobeny k tomu, aby nebyl problém se vykoupat.

Pozvolný vstup, mělké místa pro hraní si s dětmi či strmější přístup pro plavce. Tak tu vypadá prakticky každá zátoka.

Nečekejte ale podmořský život. Je tu jen písek a teplé moře.

Některé hotely v centru mají krom menší laguny i velké soukromé pláže u pobřeží Rudého moře. Zaveze vás tam klimatizovaný autobus zdarma. Čtěte recenze hotelů.

Hotely v El Gouna

Ráz celého letoviska už tak nějak napovídá tomu, že tu nenajdete obyčejné čtyřhvězdy, ale spíš luxusnější pětihvězdičkové resorty nadnárodních hotelových řetězců. Jsou to:

Dovolenou a zájezdy sem najdete spíše u německých a polských cestovek. Ty české sem zájezdy příliš nenabízí.

  • Naviguj: 27.3933, 33.6816

Další místa v Hurghadě

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu