Marsa Alam - pláž a dveře

Jak se dostat do Marsa Alama

Do Marsa Alam směřuje především organizovaný cestovní ruch pod záštitou cestovních kanceláří, čemuž pak odpovídají i ceny případných individuálních letenek.

Letecky s cestovkou

Zájezdy do Marsa Alam se vyznačují menší dostupností a o 10 - 20 % vyššími cenami, než je tomu u Hurghady. Například v do Hurghady je v hlavní sezóně vypravováno na 6 letů denně, ale do Marsa Alam maximálně dva.

V současné době jsou provozovány přímé lety do Marsa Alam převážně z Prahy a Brna. V největších špičkách najdete odlety i z Ostravy.

Nejlevnější zájezdy se pohybují v cenách od 9 tisíc během zimy a od 12 tisíc během léta. Nabídku pro vás srovnáváme od největších cestovních kanceláří v našem vyhledávači zájezdů. Podívejte se na zájezdy a dovolenou v Marsa Alam.

Last-minute zájezdy pak není problém sehnat i za 6 tisíc na poslední chvíli.

Přílet na letiště Marsa Alam je doprovázen zaplacením povinného víza do Egypta ve výši 20 USD (doporučujeme platit individuálně až na místě). Následně si vyzvednete zavazadla a pokračujete k delegátovi vaší cestovní kanceláře, který vám sdělí číslo autobusu. Ten stojí přímo před terminálem a zaveze vás do vašeho hotelu či resortu.

Doba letu do Marsa Alam

Vzdálenost mezi Prahou a letištěm v Marsa Alam odpovídá 3 236 kilometrů. Doba letu na této vzdálenosti běžně trvá 4 hodiny. Z Prahy se obvykle létá v nočních hodinách v 1 hodinu po půlnoci s příletem ráno okolo 6 do Egypta. Zpět z Marsa Alam se odlétá naopak ráno okolo 8 hodiny a příletem do Prahy po poledni.

Chystáš se do Marsa Alama?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 30. 05. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.