Vízum do Egypta

Turistická víza do Egypta získáte čtyřmi možnými způsoby. Jsou nutná pro všechny, kteří vstupují na území Egypta, a to i pro malé děti nezávisle na jejich věku. Víza jsou za poplatek, který se liší způsobem vyřízení a vždy potřebujete platný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po vašem plánovaném odletu z Egypta.

V případě, kdy váš cestovní pas nesplňuje podmínku 6 měsíční platnosti, ani cestu na letiště nezkoušejte. Zaměstnanci na odbavení vám nevydají letenku. Raději si zkuste zařídit expresní vydání nového cestovního pasu, klidně do 24 hodin.

Víza do Egypta se vydávají v těchto variantách:

 • jednorázový vstup až na 30 dní pobytu
 • vícerázový vstup s platností 60 dní

Vízum se lepí přes celou stránku cestovního pasu. Nemáte-li volné stránky, pak i vás čeká vyřízení nového pasu ještě před odletem do Egypta.

Víza na letišti

Vyřídit si víza po příletu do Egypta na mezinárodní letiště je nejjednodušší i nejlevnější variantou. Získat egyptské vízum můžete na těchto letištích:

Kolik stojí vízum do Egypta? Víza na letišti se hradí v hotovosti a stojí 25 USD.

Platit můžete jak v amerických dolarech (upřednostňováno), tak i v eurech. Částka v eurech je ale brána v kurzu 1:1 a vízum tak přeplatíte. Stát bude také 25 EUR. Platba kartou není možná.

Proces zakoupení víz je maximálně jednoduchý. Po vstupu do letištního terminálu najdete první budku k placení víz. Často je společná se směnárnou. Řeknete „víza“ a podáte hotovost. Pán vám dá do ruky nalepovací víza, která nikam nelepte a společně s pasem je dejte celníkovi. Ten vám vízum do pasu nalepí sám.

Víza on-line

Druhým doporučovaným způsobem získání víz je žádost on-line na portále visa2egypt.gov.eg. K žádosti budete potřebovat:

 • scan nebo fotografii stránky v cestovním pase
 • adresu a název vašeho hotelu
 • platební kartu (Visa, MasterCard)
 • tiskárnu pro vytištění potvrzení víza

O vízum online žádejte alespoň 7 dní před odletem, jinak hrozí, že vám vízum nevystaví a budete si jej muset stejně koupit po příletu na letišti. Potvrzení vám přijde na e-mail, které si vytiskněte.

Cena za 30 denní vízum je taktéž 25 USD. Žádné další poplatky se na tomto oficiálním webu neplatí.

Dobrým důvodem, proč žádat o vízum on-line, je právě vícevstupové vízum za 60 USD, která na letišti nekoupíte.

Víza přes cestovní kancelář

Pokud si nevěříte ani na jeden z výše uvedených způsobů získání egyptského víza, můžete využít i asistence cestovní kanceláře. Nutno dodat, že si za tuto asistenci zaplatíte navíc.

Většina cestovek vám vízum do Egypta vyřídí za 800 až 1 000 Kč (včetně poplatku 25 USD). Tuto částku uhradíte společně s cenou za zájezd do Egypta. Alternativou je ještě platba na letišti zástupci (delegátovi) CK na letišti. Jemu dáte obvykle do ruky 27 USD.

Víza na ambasádě v Praze

Nejméně doporučovaná a nejdražší varianta je osobní žádost na ambasádě v Praze se sídlem na adrese:

 • Pelléova 14
 • 160 00 Praha 6 - Bubeneč
 • tel. 224 311 506

K vytištěné žádosti o víza si přineste s sebou cestovní pas, 2 fotografie pasového formátu s bílým pozadím a potvrzení o rezervaci letenek a hotelu.

Vyřízení na ambasádě stojí 1 050 Kč za třicetidenní vízum a trvá až 14 dní.

Víza na Sinajský poloostrov

Speciální podmínky platí při cestách do letovisek na Sinajském poloostrově, konkrétně do letovisek Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab nebo Taba, kam si cestovatelé nemusí vyřizovat a platit víza.

Bezvízový pobyt je limitován na 14 nocí. Během této doby ale nelze podniknout výlety mimo Sinaj. V takovém případě si musíte už na letišti víza vyřídit.

Víza pro děti

Jak již bylo hned v úvodu zmíněno, vízum do Egypta musí mít každá osoba nezávisle na věku.

Pokud je vašemu dítěti 8 měsíců nebo 6 let, vždy musí mít vlastní cestovní pas, do kterého obdrží egyptské vízum.

Další dokumenty

Kromě platného cestovního pasu bude v letadle rozdáván příletový formulář. Doporučujeme proto, abyste si s sebou vzali propisku či pero.

Letíte-li s českou cestovkou a aeroliniemi Smart Wings, otevřete si jejich palubní magazín, kde na zadní straně najdete návod k vyplnění formuláře i s českým překladem.

Prakticky se jedná jen o vyplnění základních informací jako je název vašeho hotelu, jména a čísla pasu.

Pokud cestujete individuálně, je vhodné se prokázat po příletu zpáteční letenkou nebo účelem pobytu. Toto se netýká klientů cestovních kanceláří.

Očkování

Stejně jako při jakékoliv jiné cestě do zahraničí doporučujeme mít platný základ očkování pro cestovatele. To je žloutenka typu A i B a břišní tyfus.

Žádná další očkování do Egypta nejsou potřeba ani vyžadována.

Celní předpisy

Do Egypta je zakázán dovoz následujících položek:

 • potraviny
 • alkohol
 • pornografie
 • zbaně
 • drogy všeho druhu, za které hrozí i trest smrti

V opačném směru je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Pozor si dejte také na léky a podpůrné prostředky, které podléhají přísnému režimu celní kontroly.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu