Průvodce státem
Egypt
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Egyptě

Vízum

Turistická víza do Egypta vás budou stát 25 $ v případě kratších pobytů do 30 dní. Mimo toto klasické vízum lze žádat i o více vstupní víza s dobou platnosti 60 dní, a to za 60 $. O vízum můžete žádat:

  • po přistání na mezinárodním letišti
  • on–line prostřednictvím portálu visa2egypt.gov.eg
  • na ambasádě v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506)

Nejsnadnější cestou je vyřízení víz po přistání na některém z mezinárodních letišť jako je Káhira, Hurghada nebo Marsa Alam. Jednoduše u přepážky zakoupíte vízum v hotovosti za 25 $. Pokud budete chtít platit eury, vyjde vás vízum na 25 €. Platba kartou není možná.

Z domova prostřednictvím internetového portálu visa2egypt.gov.eg lze pak během 10 minut vyplnit krátký formulář a zaplatit zmiňovaných 25 nebo 60 dolarů. Potvrzení o udělení víz si vytiskněte.

Pro cesty na Sinajský poloostrov víza nebudete potřebovat. Jedná se o pobyty do 15 dní s příletem na mezinárodní letiště Taba či Šarm ač–Šajch,

Ve všech případech neopomeňte nutnou podmínku minimální platnosti cestovního pasu, a to půl roku po plánovaném opuštění Egypta. Pokud tedy vaše dovolená končí 1.dubna, musí váš pas končit nejméně 1. října.

Další dokumenty 

V letadle budete vypisovat informační kartu, která obsahuje kontakt na vás a adresu ubytování – je dobré mít předem rezervované ubytování alespoň na první dny.

V případě individuálních cest je vhodné se prokázat zpáteční letenkou. U dovolené přes cestovní kanceláře nic řešit nemusíte.

Očkování

Doporučujeme očkování žloutenky (A a B) a břišního tyfu. Žádná další očkování nejsou potřeba ani vyžadována.

Celní předpisy

Do Egypta se nesmí dovážet jakékoliv potraviny, alkohol, zbraně, pornografie a drogy.

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro tebe napsal Tereza Klementová
Víza
Vízum za 25 $
Turistická víza na 30 dní získáš po příletu do Egypta.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nezapomeňte na opalovací krém. Bude vedro a nikdy tu neprší.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu