Cestování Covid-19

Od 1. září jsou všichni cestující do Egypta starších 6 let povinni předložit negativní test ne starší než 48 hodin před odletem. Platí i pro cesty do letovisek na Sinajském poloostrově.

Po návratu do ČR budete muset taktéž podstoupit test nebo 10 denní karanténu.

Další informace najdete na MZV.cz.

Vízum

Turistická víza do Egypta vás budou stát 25 $ v případě kratších pobytů do 30 dní. Mimo toto klasické vízum lze žádat i o více vstupní víza s dobou platnosti 60 dní, a to za 60 $. O vízum můžete žádat:

  • po přistání na mezinárodním letišti
  • on–line prostřednictvím portálu visa2egypt.gov.eg
  • na ambasádě v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506)

Nejsnadnější cestou je vyřízení víz po přistání na některém z mezinárodních letišť jako je Káhira, Hurghada nebo Marsa Alam. Jednoduše u přepážky zakoupíte vízum v hotovosti za 25 $. Pokud budete chtít platit eury, vyjde vás vízum na 25 €. Platba kartou není možná.

Z domova prostřednictvím internetového portálu visa2egypt.gov.eg lze pak během 10 minut vyplnit krátký formulář a zaplatit zmiňovaných 25 nebo 60 dolarů. Potvrzení o udělení víz si vytiskněte.

Pro cesty na Sinajský poloostrov víza nebudete potřebovat. Jedná se o pobyty do 15 dní s příletem na mezinárodní letiště Taba či Šarm ač–Šajch,

Ve všech případech neopomeňte nutnou podmínku minimální platnosti cestovního pasu, a to půl roku po plánovaném opuštění Egypta. Pokud tedy vaše dovolená končí 1.dubna, musí váš pas končit nejméně 1. října.

Další dokumenty 

V letadle budete vypisovat informační kartu, která obsahuje kontakt na vás a adresu ubytování – je dobré mít předem rezervované ubytování alespoň na první dny.

V případě individuálních cest je vhodné se prokázat zpáteční letenkou. U dovolené přes cestovní kanceláře nic řešit nemusíte.

Očkování

Doporučujeme očkování žloutenky (A a B) a břišního tyfu. Žádná další očkování nejsou potřeba ani vyžadována.

Celní předpisy

Do Egypta se nesmí dovážet jakékoliv potraviny, alkohol, zbraně, pornografie a drogy.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu