Egypt

Víza do Egypta

Víza do Egypta jsou vyžadována pro každého cestovatele i děti, nezávisle na jejich věku. Vízum je za poplatek dle typu vyřízení.

K získání turistického víza je vždy nutný cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po návratu. Pokud váš pas byť o jeden den nesplňuje toto období, nebudete vpuštěni na palubu letadla. Zkusit si v tomto případě můžete zařídit expresní vydání nového cestovního pasu do 24 hodin.

Jaké vízum do Egypta

Víza do Egypta se vydávají v těchto variantách:

 • jednorázový vstup až na 30 dní pobytu
 • vícerázový vstup s platností 60 dní

Vízum se lepí přes celou stránku cestovního pasu. Nemáte-li volné stránky, pak i vás čeká vyřízení nového pasu ještě před odletem do Egypta.

Jak získat vízum do Egypta?

Existují 4 základní způsoby, jak dostat vízum do Egypta.

Víza na letišti

Vyřídit si víza po příletu do Egypta na mezinárodní letiště je nejjednodušší i nejlevnější variantou. Získat egyptské vízum můžete na těchto letištích:

 • letiště Hurghada
 • letiště Marsa Alam
 • letiště Sharm el-Sheikh
 • letiště Taba
 • letiště Marsa Matrouh
 • letiště Káhira
 • a další mezinárodní letiště v Egyptě

Kolik stojí vízum do Egypta? Víza na letišti se hradí v hotovosti a stojí 25 USD.

Platit můžete jak v amerických dolarech (upřednostňováno), tak i v eurech. Částka v eurech je ale brána v kurzu 1:1. Stát bude také 25 EUR. Platba kartou není možná.

Proces zakoupení víz je maximálně jednoduchý. Po vstupu do letištního terminálu najdete první budku k placení víz. Často se víza platí u přepážek bank (například na letišti v Káhiře) nebo u směnáren. Poplatek za vízum se tak neplatí u žádné oficiální pohraniční celnice. Řeknete „víza“ a podáte hotovost. Obsluha vám dá do ruky nalepovací víza, která nikam nelepte a zařaďte se do fronty na samotnou imigrační kontrolu, kde je společně s pasem dejte celníkovi. Ten vám vízum do pasu nalepí sám.

Víza on-line

Druhým doporučovaným způsobem získání víz je žádost on-line na portále visa2egypt.gov.eg. K žádosti budete potřebovat:

 • scan nebo fotografii stránky v cestovním pase
 • adresu a název vašeho hotelu
 • platební kartu (Visa, MasterCard)
 • tiskárnu pro vytištění potvrzení víza

Jak dlouho trvá vyřízení on-line víza do Egypta? O vízum online žádejte alespoň 7 dní před odletem, jinak hrozí, že vám vízum nevystaví a budete si jej muset stejně koupit po příletu na letišti. Potvrzení vám přijde na e-mail, které si vytiskněte.

Cena za 30 denní vízum je taktéž 25 USD. Žádné další poplatky se na tomto oficiálním webu neplatí.

Dobrým důvodem, proč žádat o vízum on-line, je právě vícevstupové vízum za 60 USD, která na letišti nekoupíte.

Víza přes cestovní kancelář

Pokud si nevěříte ani na jeden z výše uvedených způsobů získání egyptského víza, můžete využít i asistence cestovní kanceláře. Nutno dodat, že si za tuto asistenci zaplatíte navíc.

Většina cestovek vám vízum do Egypta vyřídí za 800 až 1 000 Kč (včetně poplatku 25 USD). Tuto částku uhradíte společně s cenou za zájezd do Egypta. Alternativou je ještě platba na letišti zástupci (delegátovi) CK na letišti. Jemu dáte obvykle do ruky 27 USD.

Víza na ambasádě v Praze

Nejméně doporučovaná a nejdražší varianta je osobní žádost na ambasádě v Praze se sídlem na adrese:

 • Pelléova 14
 • 160 00 Praha 6 - Bubeneč
 • tel. 224 311 506

K vytištěné žádosti o víza si přineste s sebou cestovní pas, 2 fotografie pasového formátu s bílým pozadím a potvrzení o rezervaci letenek a hotelu.

Vyřízení na ambasádě stojí 1 050 Kč za třicetidenní vízum a trvá až 14 dní.

Víza na Sinajský poloostrov

Speciální podmínky platí při cestách do letovisek na Sinajském poloostrově, konkrétně do letovisek Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab nebo Taba, kam si cestovatelé nemusí vyřizovat a platit víza.

Víza zdarma získáte na letištích:

 • Sharm El Sheikh
 • Taba

Bezvízový pobyt je limitován na 14 nocí. Během této doby ale nelze podniknout výlety mimo Sinaj. V takovém případě si musíte už na letišti víza vyřídit.

Víza pro děti

Jak již bylo hned v úvodu zmíněno, vízum do Egypta musí mít každá osoba nezávisle na věku.

Pokud je vašemu dítěti 8 měsíců nebo 6 let, vždy musí mít vlastní cestovní pas, do kterého obdrží egyptské vízum.

Transitní víza

Je-li pro vás Egypt pouze přestupním místem pro vaši následující cestu, nemusíte víza řešit. Bezvízový transfer je umožněn pro cesty do 48 hodin. Pokud máte na přestup více jak 6 hodin, můžete opustit letiště a vydat se do centra města, pravděpodobně do Káhiry a Gízy.

Další dokumenty

Kromě platného cestovního pasu bude v letadle rozdáván příletový formulář. Doporučujeme proto, abyste si s sebou vzali propisku či pero.

Letíte-li s českou cestovkou a aeroliniemi Smart Wings, otevřete si jejich palubní magazín, kde na zadní straně najdete návod k vyplnění formuláře i s českým překladem.

Prakticky se jedná jen o vyplnění základních informací jako je název vašeho hotelu, jména a čísla pasu.

Pokud cestujete individuálně, je vhodné se prokázat po příletu zpáteční letenkou nebo účelem pobytu. Toto se netýká klientů cestovních kanceláří.

Očkování

Stejně jako při jakékoliv jiné cestě do zahraničí doporučujeme mít platný základ očkování pro cestovatele. To je žloutenka typu A i B a břišní tyfus.

Žádná další očkování do Egypta nejsou potřeba ani vyžadována.

Celní předpisy

Do Egypta je zakázán dovoz následujících položek:

 • potraviny
 • alkohol
 • pornografie
 • zbaně
 • drogy všeho druhu, za které hrozí i trest smrti

V opačném směru je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Pozor si dejte také na léky a podpůrné prostředky, které podléhají přísnému režimu celní kontroly.

Chystáš se do Egypta?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 02. 2023

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.