Průvodce státem
Egypt
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Egyptě

Vízum 

Turistická víza stačí koupit na letišti při přistání v Egyptě, vydává se na jeden měsíc a podmínkou je mít platný pas alespoň 6 měsíců po datu opuštění Egypta. Aktuální výše poplatku za vízum v roce 2017 činí 25 USD. Pokud pas nebudete mít i jen o den platný dle tohoto předpisu, neodletíte ani z ČR, kde to kontrolují.

Víza do Egypta

Vícevstupové vízum lze zařídit na Egyptské ambasádě v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506) za poplatek 1.550 Kč (nová cena k 1.3.2017 neověřena).

Vízum hradit nemusíte, pokud cestujete do letovisek na Sinajském poloostrově a doba pobytu v Egyptě nepřesáhne 14 dní – jedná se o letiště v Sharm El Sheikhu a Tabě.

Další dokumenty 

V letadle budete vypisovat informační kartu, která obsahuje kontakt na vás a adresu ubytování – je dobré mít předem rezervované ubytování alespoň na první dny. Egyptské úřady mívají problém s izraelským razítkem v pase, ale už to není tak přísné jako dřív. Doporučujeme si tuto informaci ověřit na příslušném úřadě či na ambasádě.

Očkování

Doporučujeme očkování žloutenky (A a B) a břišního tyfu.

Bohatství a pestrost za zdmi letovisek

Severoafrická země, kterou obklopuje krásné Středozemní a Rudé moře. Za sousedy má současně kontroverzní státy – Libyi, Súdán a Izrael. Egypt býval jednou z největších říší světa, avšak i dnešní život a kultura v Egyptě má stále co nabídnout. Pokud netrpíte nedostatkem odvahy a rádi opouštíte komfortní zónu, máte možnost poznat opravdový současný (a stále dostatečně bezpečný) Egypt ve všech jeho podobách. 

Budete pít čaj s berbery v oáze Siwa, projedete se úzkými uličkami Luxoru na „hantouru“, zažijete magický obřad „zaaru“, budete při západu slunce plachtit po Nilu, uvidíte dechberoucí představení súfistů a vše zvládnete na vlastní pěst bez průvodce, bez komerce. Pokud máte rádi dobrodružství a nepotřebujete vše dopředu nalinkované, zažijete zde probuzení vašich instinktů a přísun dávek adrenalinu.

Průvodce pro tebe napsal Tereza Klementová
Víza
Vízum za 25 $
Turistická víza na 90 dní získáš po příletu do Egypta.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
celoročně
Nezapomeňte na opalovací krém. Bude vedro a nikdy tu neprší.
Více o počasí
Letenky od
8 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 3x do roka a ušetříš cca 41 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu