Vízum

Do konce dubna 2021 jsou víza po příletu do Egypta zdarma.

Turistická víza do Egypta vás budou stát 25 $ v případě kratších pobytů do 30 dní. Mimo toto klasické vízum lze žádat i o více vstupní víza s dobou platnosti 60 dní, a to za 60 $. O vízum můžete žádat:

  • po přistání na mezinárodním letišti
  • on–line prostřednictvím portálu visa2egypt.gov.eg
  • na ambasádě v Praze (Pelléova 14, 160 00 Praha 6 – Bubeneč, tel. 224 311 506)

Nejsnadnější cestou je vyřízení víz po přistání na některém z mezinárodních letišť jako je Káhira, Hurghada nebo Marsa Alam. Jednoduše u přepážky zakoupíte vízum v hotovosti za 25 $. Pokud budete chtít platit eury, vyjde vás vízum na 25 €. Platba kartou není možná.

Z domova prostřednictvím internetového portálu visa2egypt.gov.eg lze pak během 10 minut vyplnit krátký formulář a zaplatit zmiňovaných 25 nebo 60 dolarů. Potvrzení o udělení víz si vytiskněte.

Pro cesty na Sinajský poloostrov víza nebudete potřebovat. Jedná se o pobyty do 15 dní s příletem na mezinárodní letiště Taba či Šarm ač–Šajch,

Ve všech případech neopomeňte nutnou podmínku minimální platnosti cestovního pasu, a to půl roku po plánovaném opuštění Egypta. Pokud tedy vaše dovolená končí 1.dubna, musí váš pas končit nejméně 1. října.

Další dokumenty 

V letadle budete vypisovat informační kartu, která obsahuje kontakt na vás a adresu ubytování – je dobré mít předem rezervované ubytování alespoň na první dny.

V případě individuálních cest je vhodné se prokázat zpáteční letenkou. U dovolené přes cestovní kanceláře nic řešit nemusíte.

Očkování

Doporučujeme očkování žloutenky (A a B) a břišního tyfu. Žádná další očkování nejsou potřeba ani vyžadována.

Celní předpisy

Do Egypta se nesmí dovážet jakékoliv potraviny, alkohol, zbraně, pornografie a drogy.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu