Marsa Alam - pláž a dveře

Co dělat v Marsa Alam

Co podniknout v Marsa Alam? Jistě budete souhlasit, že sem člověk míří především za odpočinkem na pláži nebo klidně s drinkem v ruce u hotelového bazénu. Co dál Marsa nabídne?

Hledáte levné zájezdy do Marsa Alam?

Plážový odpočinek

Všechny resorty a hotely jsou v Marsa Alam umístěny na písečném pobřeží a pokud jsou byť jen trošičku daleko, nabídnou vám ke zkrácení cesty z pokoje na pláž třeba hotelový vláček, jako je tomu v Hilton Marsa Nubian.

Lehátka, slunečníky a stolečky jsou v Marse samozřejmě zdarma. Vše pravidelně uklízeno a srovnáváno hotelovým personálem. Ručníky si půjčíte na hotelovou kartu u bazénu nebo rovnou na pláži a při odchodu ručník zase za kartu vyměníte, abyste druhý den měli svěží a čistý.

Každý hotel má i bar či dokonce menší restauraci na pláži, abyste si tu mohli dopřát celodenní odpočinek se vším komfortem.

Sprchy tu najdete i na veřejných plážích mezi hotely, které doplňují krámky s cetkami či plážovým vybavením.

Šnorchlování

Letíte na dovolenou do Marsy? Pak si musíte sbalit do kufru i vybavení pro šnorchlování. Vezměte si potápěčské brýle, šnorchl, ploutve a triko na koupání chránící proti UV záření. Teď vám už nic nebrání tu desítky minut obdivovat pestrobarevné korály. Jsou jich tu kilometry.

Nejoblíbenějším místem je pláž Abu Dabbab, kde na jednom místě vyměníte šnorchlování nad dlouhými i hlubokými korály za plavání s želvou mořskou. Žije tu skupinka asi 7 želv, která se chodí pást na řasy mezi loďkami, které vozí potápěče na otevřené moře. Při každém vstupu do moře jsme alespoň jednu želvu potkali.

Fakultativní výlety

Pokud nemáte odvahu si nechat přivolat taxi, usmlouvat si mrzkou cenu a vyrazit na výlet do nedalekého městečka Marsa Alam, Port Ghalib či El Quseiru, nezoufejte. Každá cestovní kancelář nabízí v rámci pobytu fakultativní výlety.

Hledáte levné zájezdy do Marsa Alam?

Jaké výlety lze očekávat?

Asuán a Edfu

Nejzachovalejší chrám boha Hora v Edfu Horus je hlavním lákadlem tohoto celodenního výletu. Zahrnuje oběd v místní restauraci a následně přejezd k přehradě High Dam, kde na motorovém člunu poplujete na ostrov s chrámem Philae

Luxor

Luxor si jistě zaslouží vlastního průvodce a než jej zpracujeme, přidáváme sem pár lákadel, co vás na jednodenním výletu do Luxoru čeká.

V brzkých ranních hodinách se vyjíždí z hotelů od Rudého moře, abyste po 10 dorazily do Luxoru. Prohlídka komplexů v Karnaku, oběd a přesun k Memmonovým koloxům a do Údolí králů. V Údolí chrámů se navštíví 3 hrobky, z nichž Tutanchamonova je za poplatek 100 EGP.

Po cestě zpět se staví v alabastrové dílně, navštíví se chrám královny Hatšepsut a výrobna papyrusu. Ve večerních hodinách se vracíte zpět na hotel.

Šnorchlování v Abu Dabbab

Pokud nejste ubytovaní přímo na pláži v Abu Dabbab, nezoufejte. Pravidelně se ze všech hotelů pořádají výlety na tuto pláž s volným vstupem do moře, kde na vás čekají krásné a obrovské korály a především pak želvy mořské. Detailně o tomto místě včetně tipů na místní hotely píšeme v průvodci pláž Abu Dabbab.

Šnorchlování v Port Ghalib (Marsa Mubarak)

Na výlet spojený s plavbou z přístavu v Port Ghalib se vydejte k letovisku přímo u letiště. Z přístavu se vyplouvá na vyhlášená místa s výskytem mořských želv, dugongů a spoustu ryb u korálů. Tím nejprofláklejším je pláž Marsa Mubarak, o které také píšeme detailněji v sólo průvodci.

Během výletu máte v ceně i oběd z čerstvých ryb nebo kuře. Na lodi je zdarma k půjčení šnorchlovací výbava, ale doporučujeme si vzít vlastní. Nápoje jsou taktéž v ceně.

Výlet do El Quseir

Úplně na severu v lokalitě Marsa Alam se nachází menší městečko El Quseir - nejstarší přístav u Rudého moře, který má počátky před 5 000 lety. Prohlédněte si místní mešitu, kostel, osmanský hrad. Vychutnejte si lokální kávu, mátový čas a nakupte si na orientálním bazaru od oblečení po cetky.

Chystáš se do Marsa Alam?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 26. 04. 2022