Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Kapverdy
Celé souostroví leží v jednom pásu

25 °C

25 °C

26 °C

26 °C

27 °C

27 °C

28 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

27 °C

Počasí na Kapverdách

Ať už se rozhodujete nad dovolenou na Kapverdských ostrovech nebo máte zájezd koupený, informace o počasí, teplotách i srážkách a síle větru se vám budou jistě hodit. Internet je plný různých informací, které se v případě počasí na Kapverdách značně liší až vzájemně rozporují. Zde najdete nejpřesnější a aktuální informace o tom, kdy jet k moři na Kapverdy.

Podnebí a klimatické podmínky jsou určeny polohou ostrovů. Kapverdy spadají do tropického podnebného pásu s pouštním charakterem díky vzdálenosti pouhých 500 kilometrů od Sahary. Často se o této klimatické zóně hovoří jako o Sahelu.

Na Kapverdách je celý rok teplo. Průměrné denní teploty se po celý rok pohybují v rozmezí 25 až 30 °C ve stínu. Ne méně, ne více.

Na Kapverdách stále svítí sluníčko. Slunečných dní v roce tu napočítáte na 300. Zbylé se považují za dny, kdy na obloze může být polojasno s mráčky, které vaší dovolené překážet nebudou. Svítí tu obvykle od 7 ráno do 18 hodin večer s tím, že na opalování je to již od 8 hodiny ranní.

Na Kapverdách často fouká vítr. Na jedné straně od Afriky foukají pasáty a harmátány a na straně druhé od oceánu atlantské monzuny. Větry většinou nevadí a jen zmírňují horké a vyprahlé dny. V zimě, kdy je vítr nejsilnější, jej uvítají nadšenci vodních sportů. Nejsilnější vítr tu je od prosince do dubna. Zbytek roku fouká jen sporadicky a spíše jde o příjemný vánek.

Na Kapverdách neprší. Pokud jste se někde dočetli informaci o tom, že na Kapverdských ostrovech existuje období dešťů, pak na tuto informaci zapomeňte. Kapverďané bojují s nedostatkem vody, kterou musejí získávat jen z vláhy vzduchu a mlhy nad oceánem. Je pravda, že měsíce srpen a září jsou deštivými, ale prší jen lokálně v horách a kopcích na západních ostrovech. Dovolenkové ostrovy Sal a Boa Vista jsou vyprahlé, celoročně bez deště. Více se dočtete na stránce počasí Sal.

Teploty během roku

Takto vypadá konkrétně počasí na Kapverdách v jednotlivých měsících během roku.

Počasí v lednu

Leden je nejchladnějším měsícem v roce. Pokud ale hovoříme o teplotách, v lednu tu počítejte s minimálně 25 °C ve stínu. Teplota moře má krásných 24 °C. Je ale nutné počítat se silnějšími větry a díky tomu i většími vlnami a sílou vodních proudů.

Počasí v únoru

Únor je stále typickým měsícem, kdy břehy Kapverd okupují sportovci a na pláži můžete pozorovat létající windsurfery a kitesurfery. Teploty jsou podobné okolním měsícům, tedy standardně 25 °C přes den, v noci okolo 20 °C. Moře má stále stabilní teplotu 24 °C a stále bude více rozbouřené až s metrovými vlnami.

Počasí v březnu

Březen kromě stále přetrvávajícím větrům nabídne i oteplení o jeden stupeň Celsia. V březnu je na Kapverdách okolo 26 °C přes den a v noci 21 °C. Teplota vody v bazénu i u břehů v moři bude mít 24 °C.

Počasí v dubnu

Duben je zlomovým měsícem, kdy na Kapverdách přestává foukat a vítr se mění za vánek. Teploty v dubnu se drží okolo 26 °C a moře má stále příjemných 24 °C.

Počasí v květnu

Květen nabídne znovu vyšší teploty. Počasí bude slunné s denními teplotami okolo 27 °C a nebem bez mráčků. Vánek vám zpříjemní horká poledne a počasí bude naprosto idylické. Moře se začíná mírně oteplovat, ale citelně bude oteplení znát až v následujících měsících. Voda má tak stále 24 °C.

Počasí v červnu

Červen značí příchod horkého léta. Teploty se přes den hravě dostávají nad 27 °C a celodenní sluníčko začíná i oteplovat okolní moře a oceán. V červnu má moře už 25 ° a koncem měsíce i 26 °C.

Počasí v červenci

Červenec jako první prázdninový měsíc nabídne krásné slunné dny a počasí s teplotou nad 28 °C. Moře se citelně oteplí a stejně jako voda v hotelových bazénech nabídne 27 °C.

Počasí v srpnu

Srpen je nejteplejším měsícem v roce. Průměrně je na Kapverdách v tomto prázdninovém měsíci 30 °C a v noci 24 °C. Moře se ohřívá na maximální roční teploty 28 °C. Stále přetrvávající vánek vám dodá pocitu naprosto ideálního počasí pro dovolenou u moře.

Počasí v září

Září je stále velmi teplé a průměrné teploty během dne taktéž dosahují k 30 °C. Na nebi je ale možné pozorovat oblačnost, převážně na západ nad dalšími ostrovy, kde se budou tvořit srážky okolo kopců a hor. Vás na Salu nebo Boa Vistě přeháňky nezasáhnou a budete si užívat slunného počasí. Moře bude mít skvělých 28 ° Celsia.

Počasí v říjnu

Říjen bývá považován za nejlepší měsíc v roce, kdy jet na Kapverdy na dovolenou. Proč tomu tak je, nevím. Teploty jsou stále skvělé jako po zbytek roku. Moře 27 °C a vzduch parádních 29 °C. Koncem měsíce začíná nabírat vánek na síle.

Počasí v listopadu

Listopad je prvním měsícem, který bychom mohli zařadit do období větrů. Vítr sílí, ale to vůbec neznamená, že by vám měl jakkoliv kazit dovolenou. Ba naopak. Při teplotách během dne 28 °C budete rádi, že vzduch nestojí. Moře má 26 °Celsia.

Počasí v prosinci

Prosinec typicky láká k dovolené u moře přes Vánoce a Nový rok. Kapverdy budou jako stvořené k takovému pobytu. Moře má 26 °C a vzduch přes den 26 °C a více.

Kdy jet na Kapverdy

Pokud hledáte odpověď na otázku, kdy nejezdit na Kapverdy, asi ji nenajdete. Kapverdské ostrovy jsou celoroční destinací a je jen na vás, zda dáváte přednost zimním radovánkám ve vlnách nebo letní idylce na nekonečných plážích.

Kdy jet na dovolenou na Kapverdy? Za sportem od listopadu do března. Za mořem a plážemi kdykoliv po celý rok.

Pokud porovnáme Kapverdy s nejvyhledávanější tuzemskou exotikou Egyptem, pak především v zimě budou Kapverdy o poznání lepší variantou. Oproti počasí v Egyptě tu je totiž o více jak 5 °C v průměru teplejší vzduch a voda o 4 °C.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 dny
Navrhni úpravu