Estonsko
Estonsko

Jídlo v Estonsku

Estonská kuchyně

Něco jako tradiční estonská kuchyně neexistuje, jedná se o mix skandinávské, německé a ruské. Mezi základní potraviny patří černý chléb, brambory, houby a lesní plody, mléčné výrobky, ryby (sleď) a vepřové.

Klasickými nápoji jsou pivo, kefír, vodka, ovocné víno a Vana Tallinn likér. Nyní je zlatý věk malých pivovarů, které jsou velmi kvalitní. Hledejte malé lahve 0,33 l cenově okolo 1,50 eura.

Jako suvenýr může posloužit čokoláda značky Kalev, lahev Vana Tallinn, černý chléb nebo pražené mandle v koření, které se prodávají ve starém měste Tallinnu.

Jak se stravovat jako místní 

Po celém Estonsku jsou restaurace podobné jako v Čechách – různé kuchyně, různé styly. Pokud si dáte pivo, objednejte si i smažený černý chléb s česnekem. V Tallinnu se vyhněte předraženým restauracím na Raekoja plats. Hlavním turistickým lákadlem jsou středověké restaurace Old Hansa a Peppersack, které jsou drahé, ale dostanete jidlo společně s představením.

Podobný zážitek za mnohem méně peněz může nabídnout maličké místo přímo ve staré městské radnici na Raekoja plats, které nabízí losí polévku, pečené bochánky z listového těsta plus domácí pivo a ulovíte si okurku. Jedna z oblíbených míst jsou Rataskaevu 16 (nutná rezervace), Vegan V, Kohvik Sesoon, Kohvik August, The Living room, Texas HonkyTonk & Cantina, Pööbel, Komeet, Café Noble in Noblessner, Vana Villem, Salt.

Určitě navštivte Kompressor zaměřený na palačinky. Zaslouženě velké oblíbenosti se těší areál Telliskivi za starým městem. Jedná se o hipsterskou část Tallinnu s množstvím restaurací, barů, fast foodů a pouličních představení. 

Obvyklé ceny v restauracích

Snídaně/brunch od 5 eur, oběd se pohybuje od 4,50 eur, večeře v restauraci od 7 eur, pivo a víno stojí kolem 3,50 eur.

Chystáš se do Estonska?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.