Euro

Od roku 2011 se platí eurem.

Směnárny a platba kartou 

Většina transakcí lze platit kartou – ubytování, restaurace, obchody. Je výhodnější si vyměnit eura v Čechách, kurz je lepší.

Kolik co stojí

V Estonsku je všechno o trochu dražší než v Čechách. Tallinn jakožto hlavní město je nejdražší. Večeře pro dva se v levných restauracích pohybuje kolem 25 eur. Jedno pivo nebo sklenička vína stojí 3,50 eur. Je zde dražší zelenina a ovoce. Vzhledem k silnému vztahu k mléčným výrobkům jsou ceny domácích sýrů a jogurtů témeř porovnatelné s Čechami. Ubytování pro dva v hostelu se dá sehnat okolo 25 eur, v hotelu 40 eur. Je zde aktivní komunita couchsurfingu

Spropitné a smlouvání 

Spropitné je velmi kladně přijímáno, servis v restauracích/barech má vcelku nízké mzdy. Není to ovšem podmínkou a nikdo se na vás nebude dívat zle. Smlouvat se dá pouze u některých prodejců na Keskturg nebo Telliskivi tržištích, je to ale spíše výjimečné a znalost ruštiny je nutností.

Denní rozpočet 

Pro lepší přehled jsme pro vás připravili tři varianty denních rozpočtů.

Nízkorozpočtový cestovatel bydlí v hostelu za 10 eur, stravuje se jídlem z pouličních stánků, které stojí 5 eur + 1,5 eur utratí za nápoj z obchodu. Všude chodí pěšky, protože je to blízko. Denní rozpočet tak bude činit přibližně 25 eur osoba/den.

Zlatá střední cesta zahrnuje dvoulůžkový pokoj v hotelu od 30 eur + od 8 eur jídlo v restauraci ( + od 3,50 nápoj).Půjčení kola na 6 hodin stojí 12 EUR/ půjčení auta 37 EUR (Tallinn, levnější na ostrovech Hiiuma + Saaremaa). Za den tedy utratíte zhruba 55 eur na osobu.

Luxusní varianta obsahuje dvoulůžkový pokoj v 5* hotelu od 150 eur + od 25 eur jídlo v restauraci (+ od 10 eur nápoj) . Půjčení Porsche od 150 eur. Denní rozpočet se tak vyšplhá na 250 eur na osobu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu