Země lesů a bílých nocí

Estonsko je nejsevernější baltickou zemí. Jedná se o přímořský stát s více než 1.500 ostrovy. Sousedí s Lotyšskem a Ruskem, od Finska ho odděluje 80 km široký Finský záliv. Je nejmenším státem Baltiku s 1,3 milionem obyvatel (440.000 obyvatel žije v hlavním městě).

Estonsko se hned po obnovení nezávislosti v roce 1991 vydalo cestou skandinávských zemí a založilo svůj úspěch na rozvoji IT odvětví, ale stále se vypořádává s dlouhou historii pod ruskou nadvládou. Kombinace progresivního vývoje a sovětských památek vytváří zajímavou atmosféru spolu s vysokou úrovní angličtiny Estonců s komunitami starých Rusů, kteří mluví pouze rusky. Sousední země považují Estonce za pomalé, ovšem v dobrém smyslu. V hlavním městě Tallinnu se nikdo nikam nežene a víkendy jsou ve znamení lesa, sauny a klidu. Z baltických zemí je Estonsko na nejvyspělejší úrovni, například mají zákon nedovolující počítat s dluhem v ročním rozpočtu.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Očekávejte severské klima mírného léta a tuhé zimy.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 28 %. Akční letenky do Estonska
Průvodce pro tebe napsal Kristýna Mertová

Praktické tipy před cestou do Estonska

Tallinn
Co vidět v Estonsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Estonsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Estonsku

Soomaa
Co dělat v Estonsku

Co dělat v Estonsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Estonsko.

Počasí v Estonsku

Přehledně o počasí v Estonsku a teploty během roku. Kdy jet do Estonska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Trajekt v Tallinnu
Doprava v Estonsku

Jak se dopravovat a cestovat v Estonsku? Cestování v Estonsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Estonsku

Čím platit v Estonsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Estonsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.72 Kč

Sardinky
Jídlo v Estonsku

Co ochutnat v Estonsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Estonsku a kde se stravovat.

Peipus
Kultura a lidé v Estonsku

Jak se mluví v Estonsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Estonsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Estonsku

Je Estonsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Estonsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Estonska

Je potřeba vízum a pas do Estonska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Estonska?

Další průvodce v Estonsku a okolí

Tallinn
Tere, minu sõber!
Vítej, příteli!
Tallinn
Průvodce městem
Polární záře
Tervetuloa, ystäväni!
Vítej, příteli!
Finsko
Průvodce zemí
Moskva
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Rusko
Průvodce zemí
Lotyšsko
Ka jums patīk!
Tady se ti bude líbit!
Lotyšsko
Průvodce zemí
Švédsko
Vi väntar på dig!
Už na tebe čekáme!
Švédsko
Průvodce zemí

Cestopisy z Estonska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Jak jsme navštívili 13 zemí během Covid roku 2020
Vojta Adami @ytadami 2021-01-04T21:14:43+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2020

Cestování během roku 2020 byla nepochybně ještě větší výzva než kdy jindy. Mrkněte, jak jsme si s touto výzvou poradili my :). Hned na úvod je dobré poznamenat, že jsem se seznámil se slečnou Terezkou až v březnu (ano v tom "nejapokalyptičtějším" měsíci roku 😅), tudíž z čísla 1 a 2 uvidíte pouze moji dokumentaci, číslo 7 …

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko
Avatar uživatele
Jaroslav Malec 2019-09-20T21:01:30+02:00 10 komentářů
Evropa 2019

4 země za 8 dní a 8 tisíc. O návštěvě pobaltských zemí jsem uvažoval už delší dobu, ale až letos vše zapadlo do mého cestovního plánu. V kombinaci s levnou zpáteční letenkou Praha – Riga (1.200 Kč, Ryanair) pak nebylo co řešit…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 dny
Navrhni úpravu