Země lesů a bílých nocí

Estonsko je nejsevernější baltickou zemí. Jedná se o přímořský stát s více než 1.500 ostrovy. Sousedí s Lotyšskem a Ruskem, od Finska ho odděluje 80 km široký Finský záliv. Je nejmenším státem Baltiku s 1,3 milionem obyvatel (440.000 obyvatel žije v hlavním městě).

Estonsko se hned po obnovení nezávislosti v roce 1991 vydalo cestou skandinávských zemí a založilo svůj úspěch na rozvoji IT odvětví, ale stále se vypořádává s dlouhou historii pod ruskou nadvládou. Kombinace progresivního vývoje a sovětských památek vytváří zajímavou atmosféru spolu s vysokou úrovní angličtiny Estonců s komunitami starých Rusů, kteří mluví pouze rusky. Sousední země považují Estonce za pomalé, ovšem v dobrém smyslu. V hlavním městě Tallinnu se nikdo nikam nežene a víkendy jsou ve znamení lesa, sauny a klidu. Z baltických zemí je Estonsko na nejvyspělejší úrovni, například mají zákon nedovolující počítat s dluhem v ročním rozpočtu.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
Očekávejte severské klima mírného léta a tuhé zimy.
Letenky od
5 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 1x za měsíc a ušetříš cca 28 %. Akční letenky do Estonska
Průvodce pro tebe napsal Kristýna Mertová

Praktické tipy před cestou do Estonska

Co vidět v Estonsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Estonsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Estonsku

Co dělat v Estonsku

Co dělat v Estonsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Estonsko.

Počasí v Estonsku

Přehledně o počasí v Estonsku a teploty během roku. Kdy jet do Estonska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava v Estonsku

Jak se dopravovat a cestovat v Estonsku? Cestování v Estonsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Estonsku

Čím platit v Estonsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Estonsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.1 Kč

Jídlo v Estonsku

Co ochutnat v Estonsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Estonsku a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Estonsku

Jak se mluví v Estonsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Estonsko a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Estonsku

Je Estonsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Estonsku + očkování a pojištění.

Víza v Estonsku

Je potřeba vízum a pas do Estonska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Estonska?

Další průvodce v Estonsku a okolí

Odotamme teitä!
Těšíme se na tebe!
Finsko
Průvodce zemí
Добро пожаловать, мой друг!
Vítej, příteli!
Rusko
Průvodce zemí
Mēs ceram uz jums!
Těšíme se na tebe!
Lotyšsko
Průvodce zemí
Välkommen, min vän!
Vítej, příteli!
Švédsko
Průvodce zemí
Mes laukiame Jūsų!
Těšíme se na tebe!
Litva
Průvodce zemí

Cestopisy z Estonska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 15 minut
Lotyšsko, Estonsko, Litva, Finsko
Jaroslav Malec 2019-09-20T21:01:30+02:00 9 komentářů
Evropa 2019

4 země za 8 dní a 8 tisíc. O návštěvě pobaltských zemí jsem uvažoval už delší dobu, ale až letos vše zapadlo do mého cestovního plánu. V kombinaci s levnou zpáteční letenkou Praha – Riga (1.200 Kč, Ryanair) pak nebylo co řešit…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 dny
Navrhni úpravu