El Nido

Doprava v El Nidu

Jak se dostat do El Nida?

El Nido je součástí ostrova Palawan, a tak se sem jinak než po moři nebo vzduchem nedostanete.

Letecky

Přímo na El Nido létá pouze společnost Air Swift, jejíž letenky se cenově pohybují o dost dráže než letenky na největší palawanské letiště Puerto Princessa. Air Swift létá několikrát denně přímo do El Nida z Clarku, Manily a Cebu pohodlnými vrtulovými letadly, které vás za hodinu a deset minut dovezou přímo k nekonečným plážím. Zpáteční letenky však stojí kolem 5.500 Kč.

Naopak do Puerto Princesa se dostaneme velmi levně, jelikož sem létá více společností, nejčastěji pak Air Asia nebo Cebu Pacific, kteří nabízí letenky za opravdu přijatelnou cenu (přibližně 1.000 Kč z Manily). Je ovšem třeba počítat s následným asi šestihodinovým přejezdem do El Nida.

Nosnou částí cesty však bude letenka ze střední Evropy do Manily, která obvykle vyjde na částku kolem 15.000 Kč, akce se zatím příliš často neobjevují.

Lodí

Lodí se na El Nido dostanete jen z nedalekého Coronu na ostrově Busuanga, odkud každý den vyplouvá několik spojů. Cesta trvá 4 hodiny a stojí kolem 1.800 až 2.000 pesos.

Jak cestovat po El Nidu?

Běžné taxíky tu nehledejte. El Nidu vládnou tříkolky, tedy jakási podomácku vytvořená vozítka se střechou přidělanou jako sajdkára na motorku. Cesta z letiště v El Nidu vás vyjde na 120 Kč, krátké vzdálenosti na nejbližší pláže jsou pak bez přirážky a stojí jen 60 Kč. Pokud se nebojíte zběsilé jízdy a jste zkušení řidiči, můžete si zapůjčit skútr a prohánět se na ne vždy pěkných silnicích sólo.

Do asi 20 kilometrů vzdálené Nacpan Beach není jízda tříkolkou úplně pohodlná, a tak si rozmyslete, jestli nestojí za to připlatit korunu navíc a jet minibusem (většinou je to možné sjednat přímo při ubytování).

Do Lio Beach odjíždějí každou hodinu shuttle busy přímo z městečka El Nido. Zastávka shuttle busu je naproti městské škole nedaleko od pošty.

Klasickou MHD tak, jak ji známe z našich končin, tu opravdu nehledejte.

Chystáš se do El Nida?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele Lajnhart
naposledy aktualizováno 09. 01. 2020
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.