Průvodce státem

Filipíny

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Rozmanité a zábavné, to jsou Filipíny

Filipíny jsou ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii v Tichém oceánu. Nejbližsími sousedními státy jsou Taiwan na severu, Indonésie na jihu a Malajsie na jihozápadě.

Cestovatelé na Filipíny jezdí kvůli jejich biodiverzitě. Najdete zde překrásné pláže, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a především místa na šnorchlování a potápění, která patří k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě.

Průvodce pro tebe napsal Klára Nekvindová
Víza
30 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
prosinec - duben
Ideální destinace pro zimní výpad za teplem a sluncem.
Více o počasí
Letenky od
16 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x za měsíc a ušetříš cca 36 %.
Akční nabídky

Praktické tipy na Filipíny

Co vidět a navštívit na Filipínách

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Filipínách

Zavřít boční panel

El Nido

Na samotném severu ostrova Palawan najdete vyhledávané letovisko El Nido. Očekávejte nádherné tyrkysové průzračné moře, opuštěné pláže, laguny a stovky vápencových skal tvořící romantické panorama celého místa.

Průvodce regionem El Nido

Zavřít boční panel

Palawan

Vydejte se na ostrov, který se momentálně pyšní přívlastkem nejlepší ostrov na světě. Po přistání v Puerto Princessa navštivte národní park The Puerto Princesa Subterranean River National Park a potom se přesuňte na sever do oblasti El Nido.

Zavřít boční panel

Boracay

Nejznámější filipínský ostrov, jehož White Beach se opakovaně umisťuje v žebříčcích nejkrásnějších pláží světa, což se bohužel odráží na cenách a náporu turistů.

Zavřít boční panel

Negros

Z jižní části ostrova Negros, města Dumaguete, se vydejte na dva překrásné ostrovy v okolí:

Dvě hodiny cesty lodí z města Dumaguete na ostrově Negros se nachází poklidný ostrov Siquijor, který je mezi Filipínci nechvalně proslulý jako voodoo ostrov ovládaný tajemnými silami. Pozorujte korálové útesy, zajeďte se vykoupat do vodopádů a nasajte tajemnou atmosféru u magického stromu.

Ostrov Apo je především pro ty cestovatele, kteří na Filipíny přijeli kvůli šnorchlování a potápění. Jedno z míst, kde se pozorují mořské želvy. Na Apo se dostanete z Dumaguete nebo Daiun na ostrově Negros nebo z ostrova Siquijor.

Apo

Zavřít boční panel

Bohol

Udělejte si výlet na Čokoládové vrchy a po cestě se zastavte v „tarsier sancturary“, kde můžete obdivovat nártouny – nejmenší opice na světě. Projeďte se po Loboc river, osvěžte se ve vodopádech Mag-aso a na noc se uchylte do jednoho z resortů na ostrově Panglao, který je s Boholem spojený mostem, a z jehož známé Alona beach se jezdí pozorovat želvy na ostrov Balicasag.

Zavřít boční panel

Banaue

Milovníci přírody nesmí vynechat rýžové terasy v severní části ostrova Luzon, kde se mohou vydat na jednodenní i vícedenní treky. Nevýhodou je, že do Banaue se jezdí z Manily a cesta trvá přibližně 8–9 hodin.

Zavřít boční panel

Camiguin

Na sopečný ostrov ležící jižně od Boholu se nejpohodlněji dostanete letecky z Cebu.

Zavřít boční panel

Cebu

Kromě oslnivých písečných pláží a známých potápěcích míst najdete na ostrově Cebu množství vodopádů, například známé vodopády Kawasan. Kompletní seznam vodopádů nacházejících se na Cebu. 

Zavřít boční panel

Coron

Ostrov ležící severně od ostrova Palawan je vyhlášený pro své bílé písečné pláže, místa na šnorchlování a potápění a pro nejhezčí „island hopping“, který se zde dá dělat i na zapůjčeném kajaku. 

Počasí a sezóny na Filipínách

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Manila
Celé Filipíny leží ve stejném pásu, rozdíly jsou minimální

27 °C

28 °C

29 °C

31 °C

31 °C

30 °C

29 °C

28 °C

28 °C

28 °C

28 °C

27 °C

Počasí

Filipíny leží v tropickém podnebném pásu, je zde teplo a vlhko. Během dne se teplota pohybuje nad  30 °C, po západu slunce klesá mírně pod  30 °C, moře je teplé, zpravidla má 25–30 °C. V horách je samozřejmě chladněji.

Na Filipínách se střídají 3 roční období. Nejteplejší měsíce jsou březen–květen. Od června do listopadu přichází období dešťů a prosinec–únor jsou nechladnější měsíce.

Sezóny a kdy vyrazit

Turistická sezona na Filipínách začíná v polovině prosince. Ideální měsíce na návštěvu země jsou prosinec–přelom února/března. Duben a květen jsou nejteplejší měsíce v roce, avšak v pravděpodobnost vydatných srážek je stále malá.

Skvělé akce na Filipíny

ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 25%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 32%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 37%
Akce starší 2 týdnů
64 starších akcí
Avatar uživatele Klára Nekvindová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu