Průvodce regionem

El Nido, perla Filipín

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Skryté laguny, opuštěné pláže a stovky vápencových skal vystupujících z až neuvěřitelně tyrkysového moře. Vítejte v El Nidu!

Neváhejte a vyrazte na prozatím stále opuštěné pláže oblíbeného filipínského ostrova Palawan. Vydejte se rovnou na jeho severní cíp do regionu zvaného El Nido a na přilehlé kouzelné ostrůvky souostroví Bacuit s jejich bohatým podmořským životem. Koupání, slunění, plavání a potápění se se s tisícovkami barevných živočichů roztodivných tvarů, skvělé fotky a především zážitky... To vše v kostce vám přinese El Nido.

Neváhejte, sbalte plavky a leťte směr Filipíny.

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
5-7 dní
Postačí k objevování místních pláží ale i k poznávacím plavbám po okolí.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Září - říjen
Období sucha panuje od přelomu září a října až do května. Teplé počasí tu panuje celoročně.
Více o počasí
Letenky od
18 000 Kč
Tolik zaplatíte za letenky ze střední Evropy. Akce se objeví maximálně 1x za rok.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Corong Corong

Pláž Corong Corong nabízí levné ubytování blízko u pláže, která je však především kotvištěm lodí rybářů a cestovních kanceláří vyrážejících na oblíbené poznávací okruhy. Za návštěvu určitě stojí stylový bar La Plage.

Zavřít boční panel

Marimegmeg (Las Cabaňas)

Marimegmeg Beach známá pod názvem Las Cabaňas podle stejnojmenného resortu, který se tu nachází, nabízí nejen pohodové koupání, ale také projížďku na ziplinu vedoucím na nedaleký ostrov. Jet můžete klasicky v sedě nebo takzvaně „na Supermana“, tedy s hlavou vpřed. Tahle legrace vás vyjde na 200–280 Kč. Příjemnou atmosféru místa dokreslují nejen vysoké palmy jako z plakátu, ale také početné bary lemující pláž, z nichž doporučujeme bar The Beach Shack servírující výborné koktejly a jídlo (ochutnejte jejich těstoviny).

Pozor na jedovatého odrance, rybu připomínající kámen, která se schovává právě mezi kameny při vstupu u moře. Sem tam na pláž také zavítá zbloudilá medúza.

Zavřít boční panel

Nacpan Beach

Údajně nejkrásnější pláž Filipín Nacpan se pyšní svou tříkilometrovou délkou a takzvanou Twin Beach, kde od sebe dvě pláže odděluje jen úzký pruh pevniny. I přes svou osobitou krásu si místo uchovává klidný ráz a turistů je tu poskrovnu. Na pobřeží totiž nenajdete žádný hotel, jen pár menších ubytovacích zařízení a světově proslulý hostel Mad Monkey.

Nacpan Beach se nachází asi 17 kilometrů od města El Nido. Poslední 4 kilometry cesty tvoří neupravená silnice, která dá skútrům a tříkolkám slušně zabrat. Doporučujeme raději připlatit pár korun navíc a vyrazit na tuhle pláž minibusem. Odměnou vám bude kratší doba strávená na cestě a navíc welcome drink v baru Sunmei, kde si navíc vychutnáte živou hudbu a chutnou pizzu z domácí pece. Pokud nechcete vysedávat v baru a houpat se na jedné z barových houpaček, můžete si živou hudbu vychutnat na pohodlných lehátkách na pláži. Jen nezapomeňte na dostatek opalovacího krému a repelentu, řádí tu totiž písečné blechy.

Zavřít boční panel

Duli Beach

Ráj surfařů na El Nidu. Pronajměte si surf i s lektorem a zkuste zdolat vlny Jihočínského moře.

Zavřít boční panel

Lio Beach

Nově zbudovaný ekologický resort se nachází v těsné blízkosti letiště. Jedná se o první počin svého druhu v El Nidu. Lio Beach nabízí nejen ubytovací zařízení rozdílné kvality, které uspokojí i náročnou klientelu, ale také množství stravovacích zařízení a drobné obchody se suvenýry a sportovními potřebami. V areálu se nachází i dílna s místními tradičními výrobky. Na pláži je k zapůjčení paddleboard (pouze 80 Kč / hod.), míč na plážový volejbal a kajak. Pozor na písečné blechy. Bez repelentu na pláž nechoďte.

Zavřít boční panel

7 Commandos Beach

Jedna ze zastávek Okruhu A je také jednou z nejhezčích pláží v El Nidu. Nádherný výhled na okolní skály v kombinaci s tyrkysovým mořem vytváří pohodovou atmosféru, k níž přispívají četné plážové bary. Pláž dostala jméno podle 7 japonských vojáků, kteří se tu údajně schovávali po skončení druhé světové války. V obchůdku se suvenýry seženete pravé perly za skvělou cenu.

Zavřít boční panel

Helicopter Island

Ostrov připomínající helikoptéru je poslední zastávkou Okruhu C. Ponechejte stranou něco málo od oběda, abyste tu nakrmili hladové krky místních psů. Ti se k vám seběhnou ihned po zakotvení lodi.

Zavřít boční panel

Malá a Velká laguna

Malá a velká laguna jsou největšími lákadly El Nida, a tak není divu, že všichni turisté míří právě sem. Obě laguny se nacházejí na ostrůvku Miniloc. Většina turistů volí návštěvu laguny na kajaku a může se tak stát, že se hned u jejího vchodu zaseknete doslova v zácpě kajaků. Nádherná přírodní scenerie vápencových skal porostlých zelení a křišťálově čistá voda doslova lahodí oku.

Velká laguna není o nic míň zajímavější. Neuvěřitelně modrozelená voda učaruje i těm nejnáročnějším cestovatelům. Pořiďte si legendární fotografii z velké laguny, pak poproste kormidelníka o zakotvení a užijte si nerušené vodní radovánky. Oproti malé laguně velkou lagunou lodě jen projíždějí a téměř nikdo tu nezastavuje. Budete tu tak úplně sami jen spolu se stovkami barevných rybiček.

Počasí a sezóny v El Nidu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
El Nido
Pláže, koupání a plavby nejlepší během zimy

27 °C

30 °C

30 °C

30 °C

31 °C

31 °C

30 °C

30 °C

30 °C

29 °C

29 °C

27 °C

Počasí

Období sucha panuje od přelomu září a října až do května, kdy se pomalu, ale jistě začnou objevovat přeháňky. Od druhé půlky května se začínají objevovat silné lijáky, které trvají maximálně dvě až tři hodiny denně. Od konce měsíce pak očekávejte vydatné deště.

Teplota moře dosahuje 30 °C, takže si užijete koupání až do sytosti. Teplota vzduchu častokrát ani v noci neklesá pod 30 °C, a tak teplejší kousky oblečení můžete nechat doma. Vysoká vlhkost je pro nás Evropany ze začátku hodně náročná, a tak nezapomínejte na vysoký přísun tekutin. Většinu jich totiž v prvních dnech vypotíte.

Sezóny a kdy vyrazit

Ideální je vyhnout se období dešťů.  Přestože je teplota celoročně vysoká, v prudkém lijáku se vám ven chtít opravdu nebude a přijdete o úžasné pláže
a utajené ostrůvky. Ideální je vydat se sem v období od konce září do konce května. Leden a únor pak budou asi nejideálnějšími měsíci, co se teplot, počtu turistů a cen týče.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu