Zavřít boční panel

Aktivity v Nice

Nákupy

Nechte se inspirovat šarmantními Francouzkami a přivezte si domů suvenýr v podobě nového módního kousku. K dispozici vám je nepřeberné množství butiků i obchodních domů, samozřejmě nejen s oblečením.

Koupání

Podél celé Anglické promenády se rozprostírá udržovaná oblázková pláž. Na některých úsecích budete muset platit za lehátko, většina částí je volně přístupná. Pozor, pokud neradi vcházíte do vody plné kamenů, pořiďte si do moře boty.

Návštěvy památek a muzeí

Město láká hned několika pěknými památkami i muzei děl slavných francouzských i světových umělců.

Kulturní akce

V únoru se v Nice koná karneval proslulý svými květinovými bitvami a v červenci sem míří všichni příznivci jazzu na festival, který se odehrává uprostřed římských ruin Arénes de Cimiez.

Jídlo

V Nice rozhodně nezapomeňte ochutnat francouzské dobroty. Místní kulinářskou specialitou je La Socca, což je placka z cizrnové mouky, oleje, vody a soli, která se podává roztrhaná na malé kousky a dochucená pepřem. Další pochoutku představuje koláč s cibulí a ančovičkami zvaný pissaladiére. Určitě si nenechte ujít ani pověstné francouzské sýry, vína, nebo lahodné pomazánky, které se prodávají v elegantních skleněných lahvičkách.

Výlety do okolí

Skvělá poloha Nice vybízí k jednodenním výletům do okolních zajímavých a světoznámých míst. Příměstská doprava je frekventovaná a na rozdíl od té dálkové taky velmi levná. Příklady míst, kam se můžete na den vypravit:

  • Monako: Druhý nejmenší stát na světě láká všechny milovníky statistik, ale i potěší spoustou památek, koupáním i casiny. Více o něm se dozvíte v našem samostatném průvodci Monakem. Ignorujte předraženou autobusovou linku číslo 110 a jeďte vlakem. Spoje jezdí jednou za 30 minut, jednosměrný lístek vyjde na 3,50 € v pokladně nebo online (zpáteční není nijak zvýhodněn).
  • Cannes: Město smetánky a filomového festivalu leží cca 33 km západně od Nice. I sem se dostanete během půlhodinky vlakem (jezdí jednou za 20 až 30 minut). Jízdenka vyjde na 6,10 €, zpáteční na 12,20 €. Ignorujte autobus číslo 210, který jede déle a stojí 22 € (!).
  • Éze: Malebné městečko v kopcích přezdívané jako Orlí hnízdo vyhledávají turisté pro jeho křivolaké uličky, krásné výhledy či kvůli slavné parfumerii Fragonard. Do centra vesničky se dostanete autobusy MHD 82 a 83, lístek stojí 2 € a neplatí tu celodenní jízdenky za 6 €.
  • St. Tropez: Luxusní letovisko proslavené především sérií filmů s četníky už leží trochu dál (112 km), ale i sem si dojedete klidně během jednoho dne. V Nice nasedněte na dálkový autobus LER 20 a dojeďte do Le Muy (14,60 €). Tady přestoupíte na spoj LER 36, kterým dojedete až do St. Tropez (1,20 €)

Co tady objevíš?

V nejromantičtější oblasti Francie, sladké Provence, se na pobřeží Středozemního moře rozkládá proslulé letovisko Nice. Každoročně na své tyrkysové moře, skvělou středomořskou kuchyni i několik historických památek naláká přes 4 miliony turistů.

Město se stalo vyhlášeným letoviskem již v 19. století, kdy se sem jezdila rekreovat šlechta z celé Evropy. Pobývala tu například britská královna Viktorie, ale i členové jiných evropských královských rodin. Co se turismu týká, má bohatou historii a dodnes svým návštěvníkům nabízí pestré možnosti zábavy i odpočinku.

Kromě příjemné pláže a atraktivit ve městě samotném vám pobyt jistě zpříjemní i možnost udělat si výlet do dalších zajímavých míst v okolí, např. od St. Tropez, Monaka, Cannes či slavné parfumerie Fragonard v nedalekém městečku Éze.

Průvodce pro tebe napsal Milada Kadeřábková
Připrav se na
2-3 dny
Pro průzkum samotného města vám bohatě postačí dva až tři dny.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - září
Nejteplejší a nejhezčí počasí je právě v těchto měsících.
Více o počasí
Letenky od
4 500 Kč
To je běžná cena letenky z Prahy.
Akční nabídky
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu