Nákupy

Nechte se inspirovat šarmantními Francouzkami a přivezte si domů suvenýr v podobě nového módního kousku. K dispozici vám je nepřeberné množství butiků i obchodních domů, samozřejmě nejen s oblečením.

Koupání

Podél celé Anglické promenády se rozprostírá udržovaná oblázková pláž. Na některých úsecích budete muset platit za lehátko, většina částí je volně přístupná. Pozor, pokud neradi vcházíte do vody plné kamenů, pořiďte si do moře boty.

Návštěvy památek a muzeí

Město láká hned několika pěknými památkami i muzei děl slavných francouzských i světových umělců.

Kulturní akce

V únoru se v Nice koná karneval proslulý svými květinovými bitvami a v červenci sem míří všichni příznivci jazzu na festival, který se odehrává uprostřed římských ruin Arénes de Cimiez.

Jídlo

V Nice rozhodně nezapomeňte ochutnat francouzské dobroty. Místní kulinářskou specialitou je La Socca, což je placka z cizrnové mouky, oleje, vody a soli, která se podává roztrhaná na malé kousky a dochucená pepřem. Další pochoutku představuje koláč s cibulí a ančovičkami zvaný pissaladiére. Určitě si nenechte ujít ani pověstné francouzské sýry, vína, nebo lahodné pomazánky, které se prodávají v elegantních skleněných lahvičkách.

Výlety do okolí

Skvělá poloha Nice vybízí k jednodenním výletům do okolních zajímavých a světoznámých míst. Příměstská doprava je frekventovaná a na rozdíl od té dálkové taky velmi levná. Příklady míst, kam se můžete na den vypravit:

  • Monako: Druhý nejmenší stát na světě láká všechny milovníky statistik, ale i potěší spoustou památek, koupáním i casiny. Více o něm se dozvíte v našem samostatném průvodci Monakem. Ignorujte předraženou autobusovou linku číslo 110 a jeďte vlakem. Spoje jezdí jednou za 30 minut, jednosměrný lístek vyjde na 3,50 € v pokladně nebo online (zpáteční není nijak zvýhodněn).
  • Cannes: Město smetánky a filomového festivalu leží cca 33 km západně od Nice. I sem se dostanete během půlhodinky vlakem (jezdí jednou za 20 až 30 minut). Jízdenka vyjde na 6,10 €, zpáteční na 12,20 €. Ignorujte autobus číslo 210, který jede déle a stojí 22 € (!).
  • Éze: Malebné městečko v kopcích přezdívané jako Orlí hnízdo vyhledávají turisté pro jeho křivolaké uličky, krásné výhledy či kvůli slavné parfumerii Fragonard. Do centra vesničky se dostanete autobusy MHD 82 a 83, lístek stojí 2 € a neplatí tu celodenní jízdenky za 6 €.
  • St. Tropez: Luxusní letovisko proslavené především sérií filmů s četníky už leží trochu dál (112 km), ale i sem si dojedete klidně během jednoho dne. V Nice nasedněte na dálkový autobus LER 20 a dojeďte do Le Muy (14,60 €). Tady přestoupíte na spoj LER 36, kterým dojedete až do St. Tropez (1,20 €)

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Reni85
Reni85

Ahoj. 11.5.letime na predĺžený víkend do Nice. Auto nechceme požičiavať, premiestňovať sa budeme busom/vlakom. Radi by sme navštívili mestečko Eze.

Bus č.82 odchádza v Nice zo stanice Vauban? A treba vystúpiť v Eze na zastávke Eze Village?

Ešte by som sa chcela spýtať, aké máte skúsenosti s otváracími hodinami obchodov,reštaurácii/pouličných stánkov s jedlom,v Provence v nedeľu?

Ďakujem.

Odpovědět
před 18 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu