Cestování Covid-19

Francie se 15.6. otevírá turistice. Od stejného data není vyžadován test na covid-19 či karanténa ani při návratu do ČR. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Francie
Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová

Praktické tipy před cestou do Francie

Lyon
Co vidět ve Francii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Francii

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Francii

Plameňáci v Camargue
Co dělat ve Francii

Co dělat ve Francii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Francie.

Počasí ve Francii

Přehledně o počasí ve Francii a teploty během roku. Kdy jet do Francie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

TGV
Doprava ve Francii

Jak se dopravovat a cestovat ve Francii? Cestování ve Francii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny ve Francii

Čím platit ve Francii a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Francii?
Aktuální kurz 1 € = 27.25 Kč

Francouzské sýry
Jídlo ve Francii

Co ochutnat ve Francii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Francii a kde se stravovat.

Oslavy v Paříži
Kultura a lidé ve Francii

Jak se mluví ve Francii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Francie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Francii

Je Francie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Francii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Francie

Je potřeba vízum a pas do Francie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Francie?

Další průvodce ve Francii a okolí

Nice
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Nice
Průvodce městem
Korsika
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Korsika
Průvodce městem
Lurdy
Nous vous attendons!
Už na tebe čekáme!
Lurdy
Průvodce městem
Lyon
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Lyon
Průvodce městem
Paříž
Nous nous réjouissons de vous!
Těšíme se na tebe!
Paříž
Průvodce městem

Cestopisy z Francie od cestovatelů jako ty

Čtení na 30 minut
Pyreneje
Avatar uživatele Venca Čapek
Venca Čapek 2020-05-15T16:07:11+02:00 0 komentářů
Evropa 2018

Je pondělí 28. května po poledni a scházíme se s Mirkem u vlakového nádraží v Českých Budějovicích. Dovolte, abych nás představil, já Venca, když nepočítám pobyty v několika hvězdičkových hotelech u…

Čtení na 29 minut
Martinik po začátečnicku
Avatar uživatele
marketad 2020-03-08T21:21:17+01:00 0 komentářů
Napříč světem 2019

Dva cestovatelští zajíčci a jejich první cesta za oceán. První dovča bez cestovky a bez rodičů. První koupačky na karibských plážích. Prostě jedno takové velké cestovatelské poprvé. . MOTIVACE K VÝBĚRU DESTINACES přítelem jsme na podzim/zimu 2019 plánovali první vzdálenější dovolenou. Omezoval nás však fakt, že kvůli mému studiu nemohla trvat déle než dva týdny. Protože rádi…

Čtení na 3 minuty
Silvestr v Nantes
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak 2020-01-14T09:38:23+01:00 2 komentáře
Francie 2020

Letos (vlastně i loni) jsme se vydali do krásného města poblíž Atlantiku, ležícího na řece Loiře a trávili tam Silvestr.... Nantes - 6. nejlidnatější město ve Francii, bydlí zde přes 600 tisíc lidí. My jsme jsem přiletěli právě na Silvestra, tedy 31. prosince. A po příletu jsme se vydali hledat autobus. Prakticky máte dvě…

🙏 Praktické
Čtení na 5 minut
GUADELOUPE
Avatar uživatele
Petr Soukup 2020-01-05T10:58:25+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2019

Pláže, pohoda, rum. Nebude to vyloženě cestopis. Guadeloupe je celkem známou destinací, tak snad jen několik mých zkušeností. Když se objevila narozeninová akce aerolinky  Level, nebylo co řešit a kupujeme letenky na…

4 další cestopisy
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu