Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Francie
Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová

Praktické tipy před cestou do Francie

Lyon
Co vidět ve Francii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Francii

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Francii

Plameňáci v Camargue
Co dělat ve Francii

Co dělat ve Francii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Francie.

Počasí ve Francii

Přehledně o počasí ve Francii a teploty během roku. Kdy jet do Francie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

TGV
Doprava ve Francii

Jak se dopravovat a cestovat ve Francii? Cestování ve Francii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny ve Francii

Čím platit ve Francii a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Francii?
Aktuální kurz 1 € = 24.64 Kč

Francouzské sýry
Jídlo ve Francii

Co ochutnat ve Francii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Francii a kde se stravovat.

Oslavy v Paříži
Kultura a lidé ve Francii

Jak se mluví ve Francii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Francie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost ve Francii

Je Francie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Francii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Francie

Je potřeba vízum a pas do Francie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Francie?

Další průvodce ve Francii a okolí

Nice
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Nice
Průvodce městem
Korsika
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Korsika
Průvodce městem
Lurdy
Nous nous réjouissons de vous!
Těšíme se na tebe!
Lurdy
Průvodce městem
Lyon
Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Lyon
Průvodce městem
Paříž
Salut!
Ahoj!
Paříž
Průvodce městem

Cestopisy z Francie od cestovatelů jako ty

😂 Vtipné
Čtení na 9 minut
Bordeaux aneb jak jsem objevil Andreje
Kafíno 2022-01-07T20:55:11+01:00 2 komentáře
Francie 2021

Bordeaux ve znamení jedniček a největší písečná duna Evropy u Biskajského zálivu. AbsťákLetošní rok jsem plánoval ukončit návštěvou Neapole, města pod Vesuvem a v mých očích i Maradonovým městem. Je 1. prosinec 2021 a do lednového odletu do Panamy zbývá ještě předlouhých 51 dní.…

Čtení na 10 minut
Okcitánie - ochutnávka neznámé jižní Francie
Blondie 2021-10-11T15:55:51+02:00 4 komentáře
Francie 2020

Z jedné strany se do ní opírají Pyreneje, z druhé ji omývá Středozemní moře. Nabízí mrtvé růžové vody, 2000 let starý římský akvadukt i pohlednicová městečka. Okciánie - voňavá, prosluněná, šarmantní.. O Okcitánii jsem slyšela jen párkrát v životě, maximálně mi ji párkrát připomněly obchody s kosmetikou L'Occitane (jméno značky znamená "žena z Okcitánie"). Měla jsem v plánu podzimní prodloužený…

Čtení na 2 minuty
Tour du Mont Blanc
Avatar uživatele David Pachta_1
David Pachta_1 2021-09-04T23:34:37+02:00 0 komentářů
Evropa 2021

160 km pěšky okolo Mont Blancu. Tour du Mont Blanc                                                                                                                                                                                    …

🙏 Praktické
Čtení na 18 minut
Tour du Mont Blanc za 4 dny
Avatar uživatele
Jaroslav Schmidt 2021-07-05T19:55:02+02:00 0 komentářů
Evropa 2021

Naše cesta kolem nejvyšších vrcholů Evropy.. Vícedenní trek Tour du Mont Blanc jsme měli v hledáčku už delší dobu a na konci června roku 2021 na něj konečně došla řada. Původní plán byl zdolat okruh za 5 dní (ne ve smyslu kalendářních dní, ale…

14 dalších cestopisů
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 dny
Navrhni úpravu