Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
V zimě na lyže, na jaře na venkov, v létě k moři, na podzim do měst.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 7x za měsíc a ušetříš cca 58 %. Akční letenky do Francie
Průvodce pro tebe napsal Lucie Gablasová

Praktické tipy před cestou do Francie

Co vidět ve Francii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy ve Francii

Mapa s místy co vidět a navštívit ve Francii

Co dělat ve Francii

Co dělat ve Francii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Francie.

Počasí ve Francii

Přehledně o počasí ve Francii a teploty během roku. Kdy jet do Francie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Doprava ve Francii

Jak se dopravovat a cestovat ve Francii? Cestování ve Francii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny ve Francii

Čím platit ve Francii a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí ve Francii?
Aktuální kurz 1 € = 25.23 Kč

Jídlo ve Francii

Co ochutnat ve Francii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí ve Francii a kde se stravovat.

Kultura a lidé ve Francii

Jak se mluví ve Francii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Francie a jakou má rozlohu?

Bezpečnost ve Francii

Je Francie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality ve Francii + očkování a pojištění.

Víza ve Francii

Je potřeba vízum a pas do Francie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Francie?

Další průvodce ve Francii a okolí

Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Nice
Průvodce městem
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Korsika
Průvodce městem
Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Lurdy
Průvodce městem
Ici vous apprécierez!
Tady se ti bude líbit!
Belgie
Průvodce zemí
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Spojené Království
Průvodce zemí

Cestopisy z Francie od cestovatelů jako ty

Čtení na 3 minuty
Silvestr v Nantes
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak 2020-01-14T09:38:23+01:00 2 komentáře
Francie 2020

Letos (vlastně i loni) jsme se vydali do krásného města poblíž Atlantiku, ležícího na řece Loiře a trávili tam Silvestr.... Nantes - 6. nejlidnatější město ve Francii, bydlí zde přes 600 tisíc lidí. My jsme jsem přiletěli právě na Silvestra, tedy 31. prosince. A po příletu jsme se vydali hledat autobus. Prakticky máte dvě…

Čtení na 5 minut
GUADELOUPE
Petr Soukup 2020-01-05T10:58:25+01:00 4 komentáře
Napříč světem 2019

Pláže, pohoda, rum. Nebude to vyloženě cestopis. Guadeloupe je celkem známou destinací, tak snad jen několik mých zkušeností. Když se objevila narozeninová akce aerolinky  Level, nebylo co řešit a kupujeme letenky na…

❤️ Oblíbené
Čtení na 22 minut
Martinik pro lamy
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky 2019-11-29T22:34:14+01:00 12 komentářů
Napříč světem 2019

Skoro se stydím něco takového napsat, vzhledem k tomu, z jakých míst a dobrodružství sem ostatní píšou. Nebude to asi zajímavé čtení pro ostřílené cestovatele, ale doufám, že to nakopne ty,  jako…

❤️ Oblíbené
Čtení na 12 minut
Bretaň kolem dokola
Lukáš Horák 2019-11-06T11:29:48+01:00 3 komentáře
Francie 2014

Jak jsme během čtyř dnů autem projeli Bretaňský poloostrov. Jak to obyčejně bývá, moje cestovatelské plány se většinou utvářejí s nabídkami akčních levných letenek, a tak i já jsem se nechal zlákat na zpáteční letenky za 28 euro z Prahy do Nantes s Voloteou.…

2 další cestopisy
Avatar uživatele Lucie Gablasová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 18 dny
Navrhni úpravu