Jak se dostanete do Nice

Z Česka

Do Nice se můžete dopravit letadlem přímo z Prahy s ČSA. Přímá zpáteční letenka vás vyjde asi na 4–5.000 Kč, a to i během mimosezóny. Alternativní způsob nabízí nízkonákladová aerolinka Volotea s lety z Prahy do Marseille, odkud se do Nice dopravíte vlakem nebo autobusem.

Do Nice můžete z Prahy cestovat také autobusem se společnostmi Flixbus nebo Eurolines. Nejlevnější jednosměrné jízdenky se během sezony pohybují kolem 1.000 Kč, nejčastěji však i během roku narazíte na cenu 2.000–2.600 Kč za jednosměrnou jízdenku. Cesta do Nice je navíc dlouhá a zabere přes 17 hodin.

Z Francie

Pro cesty po Francii využijte francouzských železnic SNCF, které vás pohodlně dovezou kamkoliv. Na dálkové spoje kupujte jízdenky vždy přes internet s velkým časovým předstihem (alespoň měsíc až dva), jsou výrazně levnější než při koupi až na nádraží.

Levnější, ale za to mnohem delší variantou, jsou autobusy Flixbus, Ouibus nebo Isilines, které brázdí Francii s hustou sítí linek.

Jak cestovat po Nice

Autobusy

Nejčastějším způsobem hromadné dopravy jsou moderní a klimatizované autobusy, jimiž se dostanete na prakticky všechna turisticky zajímavá místa. Síť autobusových linek v centru je velmi hustá a spoje frekventované, zastávky jsou dobře označené, včetně vyvěšených jízdních řádů. Mapy spojení najdete na webu dopravního podniku.

V autobusech platí plošné jízdné 1,50 eura a jízdenku můžete zakoupit u řidiče nebo v novinových stáncích. Jízdenky mají klasicky platnost 74 minut, pokud však budete v rámci cesty přestupovat, je nutné jízdenku znovu označit, aby byla stále platná.

Pokud máte v plánu cestovat MHD častěji, vyplatí se vám zakoupit sadu 10 jízdenek za 10 eur, či celodenní Pass du Jour za 5 eur. Většina spojů končí provoz kolem desáté hodiny večerní, poté je nutné využívat málo frekventované Nocta Busy.

Cesty za hranice města (typicky linky s trojciferným číslem) jsou dražší a jízdné se odpočítává dle vzdálenosti, platí se u řidiče.

Tramvají

Kromě autobusů můžete využít také tramvaje, které jezdí ze severovýchodního Las Planas do severozápadního Pont St. Michel. Pro turisty není linka příliš praktická, protože je určena spíše potřebám místních, nicméně na rozdíl od autobusů funguje až do půlnoci. Jízdné je shodné jako u autobusů.

Kompletní informace o městských a příměstských autobusech i tramvajích poskytne web dopravního podniku lignesdazur.com.

Na kole

Pokud nechcete spoléhat na MHD a udělat něco pro svoje zdraví, jezděte po Nice na kole. Minimálně v pobřežní části je město krásně rovinaté a cyklostezky velmi dobře značené. Půjčení kola je velmi snadné. Nejprve si vytvořte účet na webu VéloBleu a pak už jen najděte jeden z desítek až stovek stojanů s připravenými koly. Platí se 1 € za hodinu a kolo můžete vrátit na jakémkoliv dalším oficiálním stojanu.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Milada Kadeřábková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 19 dny
Navrhni úpravu