Průvodce státem
Gambie
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Jídlo v Gambii

Gambijská kuchyně

Určitě ryby! Různě připravované, grilované, uzené. Pokud jste milovníkem ryb, určitě stojí za to vydat se do rybářské vesnice Tanji asi 35 km od Banjulu. To, že jste blízko, poznáte několik km dopředu po čichu. Ve vesnici se ve velkém udí ryby. Samozřejmě seženete i další dary moře, a to i v nezpracované podobě.

Gambijské ryby

Je třeba si kvalitu produktů řádně zkontrolovat – oči nemají být zakalené, žábry pěkně růžové, a když do ryby píchnete, měla by se kůže rychle vrátit do původního stavu. Místní umí ryby „nachytat“ i ráno mrtvé v písku, které vyplaví oceán. Klasickou přílohou ke všemu je rýže. Místní umí také brambory, ale pokud je budete chtít třeba k obědu, budou se na vás dívat jako na blázna. Domácí kuchyně je složená hlavně z pálivých omáček, luštěnin, manioku (kasava) a buráků. Červené maso se podává hlavně o svátcích. Nejčastěji tedy narazíte na kuře.

K masu bychom ještě dodali, že hygienické podmínky rozhodně nejsou ideální, všudypřítomný prach a teplo určitě situaci nezlepšují. Je tedy vhodná jistá obezřetnost. Samostatnou kapitolou je místní ovoce. Pokud dorazíte v období manga, narazíte na něj na každém rohu a ceny, pokud ne zadarmo, se tomuto hodně blíží. Určitě také stojí za zmínku veškeré produkty z podzemnice olejné, tedy buráků, které jsou jedním z největších exportních artiklů. Naše ideální snídaně je gatto – buráková placka s medem a s mangovým shakem. Poměrně vydatné jídlo vyjde dohromady na 35 Kč.

Úzký pruh republiky uvnitř Senegalu

Nejmenší z afrických států se může pochlubit 80 km dlouhým pobřežím a jediným sousedním státem Senegalem. Největším vodním tokem je řeka Gambie, se svojí délkou 1.120 km patří mezi nejdelší řeky Afriky a ústí do Atlantiku. Nejvyšší „hora“ Gambie měří závratných 53 m n. m.

Průvodce pro tebe napsal Markéta Opavová
Víza
21 dní zdarma
Po přistání na letišti zdarma nebo za 35 € na ambasádě v Bruselu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad – duben
Ideální období jak k dovolené u moře, tak k výpravám do vnitrozemí.
Více o počasí
Letenky od
13 000 Kč
Akční letenky se prakticky vůbec nevyskytují.
Akční nabídky
Avatar uživatele Markéta Opavová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu