Dillí

Co dělat v Dillí

Zábava 

Postupně ve městě narůstá počet nočních klubů a místních barů. V průběhu víkendů dost lidí zavítá i na diskotéku. Nejznámější se nachází v luxusních hotelech. Co se týče vstupného, do některých mají dámy vstup zdarma. Nejproslulejší diskotéky zažijete v klubu Dillí Elevate, další známé kluby jsou India Gate, Rajpath, do těchto klubů se však nedoporučuje jít bez doprovodu muže, poněvadž ženy jsou dost často obtěžovány cizími muži. Za zmínku stojí i bar Patiala Peg, ten se řadí do vyšší cenové kategorie. Vyhledáváte-li levnější restaurace a bary, zamiřte do Connaught Place. Milovníky tanců jistě zaujme představení tradičních indických tanců v Bharatnatyam a Kathakali. 

Procházka

Procházku můžete začít u India Gate, přičemž vaše kroky mohou směřovat až do zahrad Mughal. Rovněž budete přecházet přes ulici Raj Path kolem prezidentské rezidence a dalších budov postavených v koloniálním stylu. 

Cyklistika

Cyklistika si postupně získává své příznivce. V Dillí existuje několik cyklistických sdružení, které organizují výlety po celé zemi. Chtějí, aby se z Dillí stalo skvělé město pro život. Mnoho z nich vyjíždí právě z Dillí. Sledujte jejich FB stránky, abyste nezmeškali žádný cyklovýlet:

delhicyclists , gurgaonfunriders, cyclothon, Delhicyclingclub.

Indické jídlo

Indická jídla patří k nejproslulejším v celé Asii. Určitě vyzkoušejte místní specialitu tandoori chicken, kuře marinované v jogurtu s kořením, nebo paneer masala doplněnou sýrem a kořením. K tomuto jídlu nesmí chybět i obilná placka čapáti a jako nápoj kořeněný masala čaj. Jen zřídkakdy Indové servírují polévky. Jednou z vyhlášených je mulligatawny. Co se týče předkrmů, oblíbená je samosa, pakory nebo i bhájí. Dezert vyzkoušejte pista barfi, suji ka halwa nebo mléčný dezert gulab jamun. To všechno můžete zapít nápojem lassi nebo i výše zmíněnou masalou.

Nákupy

Centrem obchodů je Connaught Place nebo Chandni Chowk, přestože nejznámější nákupní centrum je Ansal Plaza. Zde však budete tradiční oblečení hledat marně. Spíš zamiřte do Greater Kailash Colony nebo South Extension I & II. Mezi nakupováním si můžete posedět v cukrárně nebo v kavárně v Barakhamba Road. Hledáte-li místo, kde levně nakoupíte suvenýry, pak si naplánujte návštěvu do Janpath. Ovšem při všech nákupech platí domlouvání cen s místními. Vyjednávejte proto za všech okolností, i když jsou u výrobku ceny fixně dány. Určitě se při vaší návštěvě v Dillí zastavte na trhu Khari Baoli. Jistě si odnesete barevné koření a chilli papričky. Dalším známým bazarem je Chawri, naleznete zde spoustu měděných a mosazných suvenýrů. Kdybyste hledali spíše zboží západního charakteru, doporučujeme zajít do Khan Marketu nebo Bengali Marketu. 

Festivaly

Jedny z nejznámějších festivalů v Dillí jsou Holi a Diwali. Holi je známý svou barevností, kdy si lidé po sobě navzájem hází Holi barvami. Na tuhle slavnost není určen přesný den, připadá na únor nebo březen, tedy oslavuje příchod jara. Koná se obvykle ráno po jedenáctém měsíci Falgun. Dalším ze zmíněných je Diwali. Jedná se o festival světla trvající 5 dní, přičemž vychází na říjen nebo listopad. Lidé zdobí své příbytky olejovými lampy a svíčkami. Festival se koná za účelem poděkovaní bohyni Lakshmi a rovněž připomíná návrat Rama, pána cnosti. Průběh festivalu je v každém městě jiný. Můžete očekávat plno zábavy, dobrého jídla a ohňostrojů.

Chystáš se do Dillí?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.