Dillí

Ubytování v Dillí

Kde se ubytovat v Dillí

Dillí nabízí návštěvníkům různé typy ubytování přes levné, tedy špinavé, až po luxusní hotelové komplexy. Hotely vyšší cenové kategorie si můžete zarezervovat i přímo na letišti nebo na hlavním nádraží. Můžete si rovněž vybrat z několika lokalit. 

Jestliže chcete být v centru dění a mít všechno po ruce, vydejte se do oblasti Paharganj nacházející se hned naproti hlavnímu vlakovému nádraží New Delhi Railway station. Naleznete zde spíše levné ubytovny, a tak zažijete pravý ruch Dillí. Ubytování zde seženete od 200 do 300 INR. Musíte však počítat s horším vybavením, mnohdy s pokojem bez oken či s horším stavem nábytku. Obecně platí, že hotely a hostely v této oblasti není nutno rezervovat předem, protože některé z nich na internetu vůbec nenajdete. V této oblasti se v poměru cena a hotelové podmínky vyplatí Hotel Suzi International. Sousedně ležící oblastí je Ram Nagar nabízející nejlepší možnost levného ubytování v Dillí. V obou částech naleznete mnoho podniků, restaurací indického i západního stylu.

Karol Bagh je umístěn více na západ od Paharganj, abyste se dostali do této lokality, je vhodné použít rikšu nebo metro. Avšak mějte se na pozoru před místními podvodníky, docela často tu dochází k podvodům. 

Kousek dál od Paharganj naleznete Connaught Place, oblast plnou restaurací, obchodů a samozřejmě i hotelů a hostelů. Ubytování v této oblasti přináší dobré spojení k hlavním památkám. Naproti Paharganju je Connaught Place vybudována jako moderní obchodní čtvrť. Lemována je luxusními hotely a středisky, například Oberoi New Delhi nebo Leela Palace. 

Když se ocitnete v jižním Dillí, budete si připadat zcela jinak. Tato část působí jako protiklad k chaotickým uličkám jiných částí města. Jižní Dillí obklopuje zeleň, luxusní hotely i hotely střední třídy. Není divu, že právě tato část je oblastí s největší koncentrací hostelů. Z jihu Dillí se snadno dopravíte metrem do zbylých částí. Je zde bezpečno. 

Ceny

Za větší komfort v podobě teplé vody a čistého povlečení si připlatíte. V průměru se ceny za pokoj pohybují od 500 INR. Skutečný komfort vás vyjde ještě dráž, a to 1.000 INR. Pokud nejste rozhodnutí, v jaké oblasti složit hlavu, podívejte se na oblast Paharganj, která nabízí množství hotelů v levnější i dražší cenové kategorii. 

Existuje několik typů ubytování:

Dorm Roo je o poznání levnější než ostatní varianty. Ceny za noc se pohybují kolem 50–100 INR. Počítejte však s horšími podmínkami ubytování, převážně je určeno jen mužům.

Budget Room nabídne velkou postel, ale i špinavé zdi. Někdy se v pokoji nachází samostatná koupelna. Teplá voda teče jen v omezeném čase. Noc v tomhle pokoji vás bude stát 250–500 INR.

Deluxe Budget Room poskytuje trochu víc prostoru, neomezený přísun teplé vody, velkou postel a televizi.  Cena se vyšplhá na 500–1.000 INR.

V Deluxe Room můžete přenocovat za 1.000 INR za noc. V tomhle pokoji budete mít k dispozici více nábytku, lepší hotelový servis, klimatizaci.

Chystáš se do Dillí?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Dillí. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.