Země divů, příběhů a nekonečného objevování

Indická republika je největší zemí regionu jižní Asie. Hranice i historii sdílí s Pákistánem na západě, Nepálem, Bhútánem a Čínou na severu a Bangladéšem a Myanmarem na východě. Střechou Indie je Himálaj, přičemž její břehy omývá Bengálský záliv a Indický oceán. 

Je důležité si uvědomit, že Indie není ani černá, ani bílá, ale že je barevná. Její krásou je diverzita, jejím kouzlem nespoutanost a schopnost cestovatele vždy nečím překvapit a uvést ho v údiv. Bohatá historie od dob Harappy přes Buddhu, mocné říše a jejich maharádže, sultány, nizámy a později koloniální doby plné rozvoje i úpadku, zanechala Indii nespočet dechberoucích památek a příběhů, které touží po obdivu výměnou za nezapomenutelné zážitky. Indie je dynamická země, která se zejména v posledních letech vyvíjí závodní rychlostí a cestovateli tedy nabízí jak komfort modernity, tak půvab dávných dob.

Při cestě do Indie se člověk musí připravit na to, že uvidí věci, které nebude chápat, budou mu připadat nesmyslné, dokonce i divné. Není však setkání s něčím takovým fascinující? Indie skrývá potenciál pro každého cestovatele, ať už jde o dobrodruha, klidného dovolenkáře, sportovce či objevitele. Přijdou si zde na své jak „lowcost“ výletníci, tak milovníci luxusu. Když má správný cestovatel oči i mysl otevřené, Indie se pro něj stane místem inspirace, poznání a hlavně jedinečných zážitků.

Víza
Vízum od 10 $
Turistická víza získáš od 10 do 80 $ on–line na indianvisaonline.gov.in.
Hlavní sezóna
září - duben
V létě je nesnesitelné vedro a monzuny, v Himálaji ale příjemně.
Letenky od
13 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 9x do roka a ušetříš cca 41 %. Akční letenky do Indie
Průvodce pro tebe napsal Nikola Sichlerová

Praktické tipy před cestou do Indie

Dillí
Co vidět v Indii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Indii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Indii

Pláže v Goa
Co dělat v Indii

Co dělat v Indii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Indie.

Počasí v Indii

Přehledně o počasí v Indii a teploty během roku. Kdy jet do Indie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Vlakem po Indii
Doprava v Indii

Jak se dopravovat a cestovat v Indii? Cestování v Indii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Indická rupie
Peníze a ceny v Indii

Čím platit v Indii a jaké jsou ceny? Místní měna je Indická rupie. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Indii?
Aktuální kurz 1 Kč = 3.11 Rp

Indická kuchyně - Dal Bhat
Jídlo v Indii

Co ochutnat v Indii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Indii a kde se stravovat.

Indka
Kultura a lidé v Indii

Jak se mluví v Indii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Indie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Indii

Je Indie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Indii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza v Indii

Je potřeba vízum a pas do Indie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Indie?

Další průvodce v Indii a okolí

Dillí
हम आप के लिए इंतजार कर रहे हैं!
Už na tebe čekáme!
Dillí
Průvodce městem
Nepál
हामी तपाईंलाई गर्न तत्पर!
Těšíme se na tebe!
Nepál
Průvodce zemí
Pákistán
ہم آپ کے لئے انتظار کر رہے ہیں!
Už na tebe čekáme!
Pákistán
Průvodce zemí
Afghánistán
نحن في انتظاركم!
Už na tebe čekáme!
Afghánistán
Průvodce zemí
Tato destinace ještě nemá průvodce. Můžeš ho napsat právě ty!
Bhútán
You will like it here!
Tady se ti bude líbit!
Bhútán
Průvodce zemí

Cestopisy z Indie od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 24 minut
Vrásky z indické lásky - mise čtvrtá
Avatar uživatele
Dayin 2020-02-10T00:12:28+01:00 34 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? Ve čtvrté misi poznám pravdu o královstvím nebeském.. Mise čtvrtá: AmritsarCíl: Dostat se pod kůži sikhismu a navštívit nejposvátnější chrám - ten Zlatý. Dokola obejít jeho bazén a smočit v jeho posvátné vodě aspoň špičku palce. Pak v jeho podloubí…

📷 Krásné fotky
Čtení na 24 minut
Vrásky z indické lásky - mise třetí, intermezzo
Avatar uživatele
Dayin 2020-01-31T19:42:21+01:00 42 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? Ve třetí misi se pachtím až do Manali.. Intermezzo: HimálajeCíl: Dotknout se mraků. To stačí, ne?Když svobodně cestuješ po střeše světa, ach, můžeš se pýchou dmout, však třeba jedině ty z celého rodu nebo vesnice máš s Himálají tu čest a…

❤️ Oblíbené
Čtení na 36 minut
Vrásky z indické lásky - mise druhá
Avatar uživatele
Dayin 2020-01-29T11:07:05+01:00 30 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V druhé misi se vyškrábu až pod Himálaje. . Mise druhá: LehCíl: Pokud začne hořet motor letadla, moc nepištět - umřít důstojně. Jako chlap! Aklimatizovat se v nebeských výšinách pomaličku ale jistě. Nečumět na Himaláje s otevřenou držkou.…

📷 Krásné fotky
Čtení na 70 minut
Vrásky z indické lásky - mise první
Avatar uživatele
Dayin 2020-01-28T22:18:25+01:00 45 komentářů
Indie 2017

S Indií je to jako s análem. Buď to miluješ, nebo nenávidíš. A jak jsem to s Indií měl já? V první misi si to rozdávám s metropolí Dillí..  DillíCíl: Říct čauky mi absolutně neznámé civilizaci a pokusit se zorientovat v labyrintu sociálně - náboženských nonsensů a sensů. Trefit do guest housu a neposrat se hned z prvního street foodu.…

7 dalších cestopisů
Avatar uživatele Nikola Sichlerová
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu