Co tady objevíš?

Důvodů, proč navštívit Dublin, nejsou desítky, ale stovky. Hlavní město Irska vás nadchne svou polohou nedaleko moře, slavnými rodáky, jako je James Joyce a Oscar Wilde, středověkými hrady, vynikajícím pivem a whiskey, velkolepými slavnostmi, nádhernými městskými parky a v neposlední řadě neuvěřitelně přátelskými a vždy dobře naladěnými Dubliňany.

V Dublinu můžete strávit jeden den nebo klidně týden, který vyplníte výlety do celého Irska. A že tu často prší? Nevadí, pravých irských pubů jsou tu stovky...

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
2-4 dny
Hlavní pamětihodnosti stihnete obejít za jeden den. Na detailnější prohlídku budete ovšem potřebovat více času.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - září
Ideální čas k návštěvě Dublinu vzhledem k teplotám. Nemrzne tu ale ani v zimě, takže můžete jet kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Zpáteční letenka z Prahy začíná na této částce. V akci i pod 1 500 Kč.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Trinity College

Trinity College je součástí University of Dublin, ale svou slávou univerzitu zcela předčila. Právě tady studovali velikáni a géniové jako Jonathan Swift, Edmund Burke a mnoho dalších. Knihomolové ocení místní knihovnu Book of Kells s malbami z 8. století.

Vstupné do Book of Kells: 11–14 euro

Zavřít boční panel

Národní muzeum

Národní muzeum obsahuje cenné sbírky z doby bronzové a železné spojené s osidlováním Irska Kelty. Vstupné je zadarmo.

Zavřít boční panel

Irské muzeum moderního umění

Irské muzeum moderního umění se nachází v budově bývalé královské nemocnice. Najdete zde více než 3.500 uměleckých děl irských a zahraničních umělců, mezi nimiž vyčnívá Rembrandt, Goya a Durer.

Zavřít boční panel

Dublin Castle

Dublinský hrad ze 13. století byl po staletí symbolem anglické nadvlády nad Irskem. Současná podoba hradu pochází z 18. století a původní dochované části hradu je možné vidět jen v podzemí.

Vstupné: 7 euro

Zavřít boční panel

Christ Church Cathedral

V Dublinu mají dvě velké katedrály: Christchurch a St. Patrick´s. Obě dvě protestantské katedrály byly postaveny ve 12. století. Jedna ze dvou největších dublinských katedrál, Christ Church, byla vybudována na místě starého vikinského kostela. Původní kamenná katedrály se totiž zřítila a současná podoba tak pochází až ze 70. let 19. století.

Vstupné: 7 euro

Zavřít boční panel

St. Patrick Cathedral

Patronem Irska je svatý Patrik, a tak se není čemu divit, že je největší dublinská katedrála zasvěcena právě jemu. Stojí na místech původního kostelíka z 5. století, kde svatý Patrik uskutečnil první křty na irském ostrově. Jedná se o hlavní kostel irské protestantské církve a také místo posledního odpočinku spisovatele Jonathana Swifta, autora Gulliverových cest.

Vstupné: 7 euro

Zavřít boční panel

Ha Penny Bridge/Liffey Bridge

Half Penny Bridge je jedním z nejznámějších mostů přes řeku Liffey. Denně po něm přejde kolem 30.000 lidí, a tak je zároveň jedním z nejvytíženějších míst ve městě.

Zavřít boční panel

Guinness Storehouse

Pivovar se rozkládá na neuvěřitelných 26 hektarech. Pro návštěvníky je přichystána interaktivní prohlídka historií pivovaru a zdejší výrobou piva. Nakonec hosty čeká i malá ochutnávka v The Gravity Bar na střeše pivovaru. V roce 2017 se stal Guiness Storehouse vítězem World Travel Awards v kategorii TOP evropská turistická atrakce.

Vstupné: 18,5 euro

Zavřít boční panel

Lihovar Jameson

Věhlasná irská whiskey Jameson se vyrábí za zdmi lihovaru Bow St. Distillery už od roku 1780. V rámci komentované prohlídky vám bude vysvětlena výroba zlatavého moku a historie pivovaru. Na konci vás čeká a nemine malá ochutnávka.

Zavřít boční panel

Věznice Kilmainham Gaol

K otevření věznice došlo v roce 1796. Z původně nevýznamné věznice se brzy stalo důležité místo pro zadržení a popravu lídrů občanských nepokojů.

Mezi nejznámější osobnosti, které našly smrt uvnitř stěn Kilmainham Gaol, patří Henry Joy McCracken, Robert Emmet a Anne Devlin. K uzavření věznice došlo v druhé polovině 19. století a od té doby budova chátrala. Historická budova byla bohudík v roce 1966 zrestaurována a otevřena široké veřejnosti. Dnes ji můžete navštívit v rámci komentovaných prohlídek, během nichž se dozvíte spoustu informací nejen o samotné budově ale také o historii Irska.

Vstupné: 8 euro

Zavřít boční panel

Temple Bar

Temple Bar je známá třída plná irských hospod a barů. Mezi ty nejznámější patří: The Palace Bar, The Temple Bar Pub, Oliver St. John Gogarty's a The Auld Dubliner. Temple je domovem české hospody The Czech Inn, kde si od roku 2006 můžete pochutnat na českých specialitách a svlažit hrdlo pravým českým pivem.

Zavřít boční panel

Spire of Dublin

Spire je jednou z dominant Dublinu, kterou určitě nepřehlédnete. Tento 121 metrů vysoký kužel se nachází na hlavním bulváru O’Connell Street.

Zavřít boční panel

Socha Molly Malone

Slavná socha fiktivní postavy Molly Malone byla v roce 2014 přesunuta z Grafton Street do Suffolk Street. Molly Malone je populární dublinskou písní a také neoficiální hymnou města.

Zavřít boční panel

Botanická zahrada

Dublinská botanická zahrada byla založena v roce 1795 společností Dublin Society (dnes Dublin Royal Society). Zahrada sloužila pouze pro výzkumné účely členů společnosti, veřejnosti byla otevřena až v roce 1805. Jejím hlavním cílem je shromažďování a zachování sbírek rostlinných druhů za účelem dalšího studia. Zahrada se aktivně podílí na ochraně biodiverzity a udržitelného rozvoje. Ve své sbírce má více než 300 ohrožených druhů rostlin z celého světa a také 6 dnes již vymizelých druhů.

Vstupné je zdarma.

Zavřít boční panel

Zoo

Dublinská zoo se řadí k nejstarším zoologickým zahradám na světě. Zahrada si až do dnešního dne uchovala většinu ze své původní podoby z roku 1831. Na 40 hektarech tu žije zhruba 650 druhů zvířat. Zoo se nachází v areálu největšího městského parku Phoenix Park.

Vstupné: 18 euro

Počasí a sezóny v Dublinu

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Dublin
Teploty během roku

8 °C

8 °C

10 °C

12 °C

15 °C

18 °C

20 °C

20 °C

17 °C

14 °C

11 °C

9 °C

Počasí

Ve městě panuje příjemné přímořské podnebí, které se vyznačuje mírnými zimami a svěžími léty. Město oplývá vysokým počtem deštivých dní (průměrně 129 dnů v roce). Bez deštníku sem určitě nejezděte.

Nejtepleji je v červenci a srpnu, kdy teploty dosahují příjemných 20 °C. Naopak nejchladnějšími měsíci je prosinec, leden a únor, kdy se teploty pohybují kolem 8 °C nad nulou.

Sezóny a kdy vyrazit

Doporučujeme vyrazit od dubna do září, kdy je v Dublinu nejtepleji a nejvíce světla. Nicméně i lezavé a temné zimy mají něco do sebe, když prokřehlí z prohlídky města zapadnete do pravého irského pubu...

Skvělé akce do Dublinu

ušetříš až 49%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 41%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 39%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 40%
Akce starší 2 týdnů
5 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu