Kde se ubytovat v Dublinu

Ubytování v Dublinu nepatří mezi nejlevnější, a tak doporučujeme hledat hotel s velkým předstihem. Dublin je poměrně rozlehlé město, některé čtvrti a místa mají výhody oproti jiným.

The Creative Quarter

Umělecká čtvrť se rozprostírá mezi ulicemi South Williams a George’s a Lower Stephen’s a Exchequer. Nabízí nespočet útulných kaváren a restaurací a spoustu butiků.

Temple Bar

Čtvrť Temple Barů je nejlepší pro ty z vás, kteří nechodí spát se slepicemi a hledají bohatý noční život. Skvěle se tu nejen napijete, ale také najíte. Temple Bar se nachází v centru města a je ideálním výchozím bodem k poznávání Dublinu.

Doky (the Docklands)

Moderní dublinská čtvrť a finanční centrum města se vyznačuje supermoderní architekturou. Pokud chcete poznat trošku jinou tvář Dublinu a zároveň být dál od turistického centra, ubytování v okolí doků je to pravé ořechové.

Náměstí Merrion a Fitzwilliamsovo náměstí

Pokud chcete poznat, jak žijí místní, jste tu správně. Tahle čtvrť zůstává mimo hledáček turistů, nabízí spoustu zelených ploch a skvělých restaurací a nachází se stále v blízkosti centra. Navíc si tu do sytosti užijete úžasnou gregoriánskou architekturu. Centrální poloha s sebou ovšem nese vyšší cenu ubytování.

Portobello

Portobello oplývá hipsterskými kavárnami a spoustou skvělých hospůdek. Pokud hledáte místo plné mladých a zábavy, jste na správné adrese. Čtvrť se nachází na jihu města, ale v centru jste opravdu za chvíli.

Stoneybatter

Módní čtvrť plná kaváren je skvělým místem nejen k několikadenní návštěvě Dublinu. Nachází se blízko lihovaru Jameson, pivovaru Guiness a největšího městského parku Phoenix Park.

Ceny

Nejlevnější hostely začínají na 500 Kč za noc. Průměrná cena za hotelový pokoj se pohybuje někde mezi 1.700–2.000 Kč. Alternativou ke standardním způsobům ubytování je výběr levného hostelu, kde můžete pořídit postel pod 1 000 Kč za noc.

Vyhledej si svůj hotel v Dublinu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu