Zavřít boční panel

Ubytování v Dublinu

Kde se ubytovat v Dublinu

Ubytování v Dublinu nepatří mezi nejlevnější, a tak doporučujeme hledat hotel s velkým předstihem. Dublin je poměrně rozlehlé město, některé čtvrti a místa mají výhody oproti jiným:

The Creative Quarter

Umělecká čtvrť se rozprostírá mezi ulicemi South Williams a George’s a Lower Stephen’s a Exchequer. Nabízí nespočet útulných kaváren a restaurací a spoustu butiků.

Temple Bar

Čtvrť Temple Barů je nejlepší pro ty z vás, kteří nechodí spát se slepicemi a hledají bohatý noční život. Skvěle se tu nejen napijete, ale také najíte. Temple Bar se nachází v centru města a je ideálním výchozím bodem k poznávání Dublinu.

Doky (the Docklands)

Moderní dublinská čtvrť a finanční centrum města se vyznačuje supermoderní architekturou. Pokud chcete poznat trošku jinou tvář Dublinu a zároveň být dál od turistického centra, ubytování v okolí doků je to pravé ořechové.

Náměstí Merrion a Fitzwilliamsovo náměstí

Pokud chcete poznat, jak žijí místní, jste tu správně. Tahle čtvrť zůstává mimo hledáček turistů, nabízí spoustu zelených ploch a skvělých restaurací a nachází se stále v blízkosti centra. Navíc si tu do sytosti užijete úžasnou gregoriánskou architekturu. Centrální poloha s sebou ovšem nese vyšší cenu ubytování.

Portobello

Portobello oplývá hipsterskými kavárnami a spoustou skvělých hospůdek. Pokud hledáte místo plné mladých a zábavy, jste na správné adrese. Čtvrť se nachází na jihu města, ale v centru jste opravdu za chvíli.

Stoneybatter

Módní čtvrť plná kaváren je skvělým místem nejen k několikadenní návštěvě Dublinu. Nachází se blízko lihovaru Jameson, pivovaru Guiness a největšího městského parku Phoenix Park.

Ceny

Nejlevnější hostely začínají na 500 Kč za noc. Průměrná cena za hotelový pokoj se pohybuje někde mezi 1.700–2.000 Kč. Alternativou ke standardním způsobům ubytování je airbnb, kde můžete pořídit pronájem vlastního jednopokojového bytu od 2.000 Kč, soukromý pokoj pak vyjde ještě výrazně levněji.

Vyhledej si svůj hotel v Dublinu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Důvodů, proč navštívit Dublin, nejsou desítky, ale stovky. Hlavní město Irska vás nadchne svou polohou nedaleko moře, slavnými rodáky, jako je James Joyce a Oscar Wilde, středověkými hrady, vynikajícím pivem a whiskey, velkolepými slavnostmi, nádhernými městskými parky a v neposlední řadě neuvěřitelně přátelskými a vždy dobře naladěnými Dubliňany.

V Dublinu můžete strávit jeden den nebo klidně týden, který vyplníte výlety do celého Irska. A že tu často prší? Nevadí, pravých irských pubů jsou tu stovky...

Průvodce pro tebe napsal Lajnhart
Připrav se na
2-4 dny
Hlavní pamětihodnosti stihnete obejít za jeden den. Na detailnější prohlídku budete ovšem potřebovat více času.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Duben - září
Ideální čas k návštěvě Dublinu vzhledem k teplotám. Nemrzne tu ale ani v zimě, takže můžete jet kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Zpáteční letenka z Prahy začíná na této částce. V akci i pod 1 500 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu