Země zelené barvy

Není Irsko jako Irsko, název ostrova se v tomto případě nerovná názvu státu. A mnohá klišé o Irsku a o Irech už dávno neplatí. Třeba že Irové jsou chudí příbuzní Britů (ti by vám dali!) nebo že jde o zemi, kde se většina obyvatel pachtí při práci na farmách.

Irsko udělalo od počátku druhé poloviny 20. století fantastický pokrok a i přes nedávné hospodářské potíže mají Irové do budoucna dobře našlápnuto. Země přitom neztratila mnoho ze své autentičnosti – pořád je tolik odlišná od Británie a vlastně od všech ostatních evropských zemí.

Už to by stačilo jako důvod pro návštěvu; přidejte k tomu krásnou, zadumanou krajinu, srdečné a hrdé obyvatele i mimořádné památky a máte turistickou destinaci, o jaké je v Evropě pomalu už nouze.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
V Irsku prší hodně a často, a proto je tak krásně zelené.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 54 %. Akční letenky do Irska
Průvodce pro tebe napsal Vít Štěpánek

Praktické tipy před cestou do Irska

Noční most v Dublinu
Co vidět v Irsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Irsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Irsku

Cliffs Moher, Irsko
Co dělat v Irsku

Co dělat v Irsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Irsko.

Počasí v Irsku

Přehledně o počasí v Irsku a teploty během roku. Kdy jet do Irska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Irská silnice
Doprava v Irsku

Jak se dopravovat a cestovat v Irsku? Cestování v Irsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Irsku

Čím platit v Irsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Irsku?
Aktuální kurz 1 € = 25.48 Kč

Coddle
Jídlo v Irsku

Co ochutnat v Irsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Irsku a kde se stravovat.

Zelené pivo v Irsku
Kultura a lidé v Irsku

Jak se mluví v Irsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Irsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Irsku

Je Irsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Irsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Irska

Je potřeba vízum a pas do Irska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Irska?

Další průvodce v Irsku a okolí

Noční most v Dublinu
We are looking forward to you!
Těšíme se na tebe!
Dublin
Průvodce městem

Cestopisy z Irska od cestovatelů jako ty

Čtení na 6 minut
Z Dublinu na severozápad Irska
divan 2019-12-19T23:53:05+01:00 11 komentářů
Irsko 2019

Divoké útesy, krásné pláže, stolovou horu a ještě mnohem víc najdete na severozápadě Irska. První červencový pátek přistáváme dopoledne v DublinuVyzvedla nás kamarádka, u níž najdeme během části našeho irského pobytu dočasný domov, ležící asi hodinu jízdy od Dublinu. V sobotu jedeme do…

📷 Krásné fotky
Čtení na 3 minuty
Irsko v sedmi dnech
Tomáš 2019-10-10T20:41:47+02:00 3 komentáře
Irsko 2019

Rychlý a přehledný itinerář na 7 dnů. 3-4 - Praha - DublinPřílet někdy cca 17:20 (až několik hodin předtím jsme si uvědomili, že je tam o hodinu méně) - tady bych příště volil rovnou přejezd do Galway. Dalo by se to stihnout.  Vyzvedli…

Avatar uživatele Vít Štěpánek
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 dny
Navrhni úpravu