Země zelené barvy

Není Irsko jako Irsko, název ostrova se v tomto případě nerovná názvu státu. A mnohá klišé o Irsku a o Irech už dávno neplatí. Třeba že Irové jsou chudí příbuzní Britů (ti by vám dali!) nebo že jde o zemi, kde se většina obyvatel pachtí při práci na farmách.

Irsko udělalo od počátku druhé poloviny 20. století fantastický pokrok a i přes nedávné hospodářské potíže mají Irové do budoucna dobře našlápnuto. Země přitom neztratila mnoho ze své autentičnosti – pořád je tolik odlišná od Británie a vlastně od všech ostatních evropských zemí.

Už to by stačilo jako důvod pro návštěvu; přidejte k tomu krásnou, zadumanou krajinu, srdečné a hrdé obyvatele i mimořádné památky a máte turistickou destinaci, o jaké je v Evropě pomalu už nouze.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
květen - září
V Irsku prší hodně a často, a proto je tak krásně zelené.
Letenky od
3 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 2x do roka a ušetříš cca 54 %. Akční letenky do Irska
Průvodce pro tebe napsal Vít Štěpánek

Praktické tipy před cestou do Irska

Noční most v Dublinu
Co vidět v Irsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Irsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Irsku

Cliffs Moher, Irsko
Co dělat v Irsku

Co dělat v Irsku a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Irsko.

Počasí v Irsku

Přehledně o počasí v Irsku a teploty během roku. Kdy jet do Irska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Irská silnice
Doprava v Irsku

Jak se dopravovat a cestovat v Irsku? Cestování v Irsku letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Irsku

Čím platit v Irsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Irsku?
Aktuální kurz 1 € = 24.62 Kč

Coddle
Jídlo v Irsku

Co ochutnat v Irsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Irsku a kde se stravovat.

Zelené pivo v Irsku
Kultura a lidé v Irsku

Jak se mluví v Irsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Irsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Irsku

Je Irsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Irsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Irska

Je potřeba vízum a pas do Irska? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Irska?

Další průvodce v Irsku a okolí

Noční most v Dublinu
Hi!
Ahoj!
Dublin
Průvodce městem

Cestopisy z Irska od cestovatelů jako ty

Čtení na 3 minuty
Dublin na víkend
Avatar uživatele
Šárka Skrbková 2022-02-04T13:03:34+01:00 4 komentáře
Irsko 2022

Když jsou levné letenky a ty si tam ještě nebyla a neodoláš ... . Nezapomenout vyplnit příjezdový formulář (nekontrolovali)Odlet sobota 29.1. 11:30 – 12.55 (14 budeme ve městě), O hodinu jiný časPřílet neděle 16:10 – 19.35 (14 odjezd z města) Ve městě strávíme…

Čtení na 4 minuty
Na Guiness až do Dublinu
Avatar uživatele
Matěj Stošek 2021-12-08T15:03:14+01:00 0 komentářů
Irsko 2021

"Green bus 726 to Dublin". "Matej, ja by som fakt išla do toho Dublinu"Veta, ktorá odštartovala výlet do írskeho hlavného mesta. Pôvodne mali ísť traja ľudia, no postupom času sa ich počet navýšil na sedem. Letenky by boli,…

Čtení na 6 minut
Z Dublinu na severozápad Irska
divan 2019-12-19T23:53:05+01:00 11 komentářů
Irsko 2019

Divoké útesy, krásné pláže, stolovou horu a ještě mnohem víc najdete na severozápadě Irska. První červencový pátek přistáváme dopoledne v DublinuVyzvedla nás kamarádka, u níž najdeme během části našeho irského pobytu dočasný domov, ležící asi hodinu jízdy od Dublinu. V sobotu jedeme do…

📷 Krásné fotky
Čtení na 3 minuty
Irsko v sedmi dnech
TH 2019-10-10T20:41:47+02:00 3 komentáře
Irsko 2019

Rychlý a přehledný itinerář na 7 dnů. 3-4 - Praha - DublinPřílet někdy cca 17:20 (až několik hodin předtím jsme si uvědomili, že je tam o hodinu méně) - tady bych příště volil rovnou přejezd do Galway. Dalo by se to stihnout.  Vyzvedli…

Avatar uživatele Vít Štěpánek
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu