Ischia

Ubytování na Ischii

Výběr ubytování na Ischii je otázkou priorit. Buď vyberete levnější ubytování ve svazích měst dál od moře a chůzi k plážím pojmete jako každodenní 15-30minutovou sportovní procházku, anebo nebudete řešit cenu pokoje, ale co nejlepší polohu.

Hledáte levné zájezdy na Ischii?

Ischia umí nabídnout obojí. Skvělé dražší resorty, ale také levné krásné penziony, jejichž ceny jsou poměrně citelně pod italským průměrem.

Kde se ubytovat na Ischii

Ischia nabídne hustě zastavěný pás podél severního pobřeží, horské poklidné vesničky i ubytování přímo na plážích jižního či západního pobřeží. Všechna městečka na Ischii mají spíš venkovský charakter, úzké uličky s malými bílými domky a všude je cítit atmosféra rybářských přístavů. Vysokých panelákových hotelů lemujících pobřeží se na Ischii neobávejte.

Na ostrově najdete 5 hlavní letoviska, která jsou si vesměs docela podobná a přesto nabídne každé něco trochu jiného.

Forio – letovisko s krásným historickým centrem a nejlepšími plážemi na Ischii, které najdete přímo ve městě i v klidnějších okrajových částech. Ve Foriu se nachází i největší termální park Poseidonovy zahrady. Široká škála ubytování od penzionů s cenami kolem 1 800 Kč za noc po hotely s cenami od 3 000 Kč za noc uspokojí každého.

Lacco Ameno – nejromantičtější městečko s atmosférou rybářského přístavu kombinovanou s lázeňskými promenádami, restauracemi a velmi příjemnou a klidnou atmosférou. V Lacco Ameno si užijete dovolenou v nádherných a povětšinou skvěle hodnocených malých hotýlcích i větších termálních resortech s cenami mezi 2 000 a 5 000 Kč za noc.

Za o něco vyšší cenu však dostanete rozhodně vysokou kvalitu a Lacco Ameno bychom doporučili jako nejlepší místo pro klidné bydlení na Ischii.

Ischia Porto – hlavní a největší sídlo ostrova je ideálním místem pro trávení dovolené, chcete-li poznávat Ischii a každý den podnikat výlety frekventovaným autobusovým spojením, případně se vypravit na sousední ostrůvek Procida. Ischia Porto nabídne nejširší škálu ubytování od levnějších penzionů za ceny kolem 1 500 Kč po větší hotely od 2 500 Kč za noc.

Casamicciola Terme – historicky nejstarší lázeňské město na Ischii sice ztratilo většinu veřejných termálních parků, atmosféru však rozhodně ne. Romantické úzké uličky plné menších hotelů a apartmánů stoupají od promenády vysoko do kopců a mnoho ubytování nabídne nádherné výhledy.

Možná i kvůli větší vzdálenosti (tzn. 15 minut autobusem) k plážím je ubytování v Casamicciole nejlevnější a i uprostřed hlavní sezony tu narazíte na pokoje pod 1 300 Kč za noc.

Sant'Angelo – hlavní letovisko jihu ostrova se pyšní úchvatnými sceneriemi, menšími plážemi a především největší termální aktivitou. Navštívit můžete moderní termální parky, antické lázně uprostřed skal, ale i volně přístupnou pláž Sorgeto s vřídlem tryskajícím přímo do moře, kde se dá koupat dokonce i v zimě.

Lido di Maronti – spolu s Foriem patří k hlavním plážovým destinacím na Ischii. Toto menší letovisko na jižní straně ostrova nabídne největší koncentraci klasických hotelů umístěných přímo na pláži a také překrásné scenerie strmých svahů hor padajících hluboko do moře. Ani ceny ubytování zde nebývají přemrštěné a pohybují se v rámci ischijského průměru v rozmezí 2 000 až 3 500 Kč během hlavní sezony.

Preferujete-li bydlení mimo hlavní turistické proudy a nevadí-li vám delší dojíždění za plážemi a zajímavostmi (nejdéle však vždy kolem 25 minut autobusem), směřujte svoje hledání do horských vesniček Serrara, Panza či Fontana, kde najdete širokou škálu ubytování od apartmánů v soukromí po klasické hotely.

Ceny hotelů na Ischii

Ostrov cestovatele potěší v poměru k ostatním italským destinacím nižšími cenami. V rámci regionu Kampánie bývá Ischia nejlevnější destinací, přitom patří definitivně mezi nejkrásnější a nejrozmanitější.

Dokonce i během srpna, kdy ceny po celé Itálie vystřelí do vesmíru, pořídíte na Ischii v menších penzionech noc ve 2lůžkovém pokoji cca od 1 600 Kč, což je na toto období naprosto skvělá cena.

V ostatních letních měsících počítejte s průměrnými cenami běžných 3* a 4* hotelů mezi 2 500 a 3 000 Kč, u apartmánů a penzionů pak mezi 1 200 a 1 800 Kč za noc.

Ceny výrazně padají během zimy. Spousta hotelů sice na toto období zavírá, ale mnoho z nich zůstává otevřeno po celý rok. V zimě se tak užijete božský klid a pohodu v termálních 4* hotelech klidně od 800 Kč za noc.

Chystáš se na Ischii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 07. 2022
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel na Ischii. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.