Ischia

Počasí na Ischii a kdy sem jet

Počasí na Ischii

Podnebí Ischie je typicky středomořské, kde přechází mírné pásmo ve vlhké subtropické. Ischia nabídne návštěvníkům horká slunečná léta a dlouhé vlhké, ale mírné zimy s teplotami vyššími než v Česku.

Díky horám a specifickým podmínkám v Neapolském zálivu je léto na Ischii přívětivější než v jiných podobně položených oblastech. Typické letní teploty sice stoupají na 29 až 32 °C, ale často fouká mírný vlahý větřík od moře a i díky poměrně husté vegetaci tu vždy najdete dostatek stínu.

V zimě na Ischii dost prší, ale tradičnější jsou spíš kratší přeháňky než dlouhotrvající deště. Je ale fakt, že v zimě se můžou objevit i delší období čítající několik dní v kuse, kdy bude neustále zataženo.

Ischia během roku

Počasí v lednu

Leden je velmi vlhký měsíc s průměrným počtem 14 deštivých dní během měsíce. Srážky jsou často silné, ale málokdy trvají déle než 2 hodiny. Průměrné denní teploty stoupají asi na 14 °C, ráno a v noci může výjimečně klesnout i pod 5 °C.

I když leden patří k nejchladnějším měsícům, teploty jsou stále významně příjemnější než v našich končinách a sníh se na Ischii neobjevuje. Nevýhodou jsou silné studené větry zejména na západním pobřeží okolo Foria.

Počasí v únoru

Během února na Ischii stále naplno úřaduje zima, což značí teploty okolo 13-14 °C a časté přeháňky, které se objevují zhruba každý druhý den. I během února často fouká nepříjemný chladný západní vítr a stále je mnoho služeb a hotelů uzavřená.

Únor je tak vhodný měsíc maximálně tak na poznávání běžného ischijského života bez turistů nebo exotické koupání v teplé termální vodě na pláži Sorgeto.

Počasí v březnu

Měsíc, kdy se oficiálně má začít hlásit jaro, spíš stále připomíná vlhké studené zimní období s průměrnými teplotami okolo 15-16 °C a studeným západním větrem. Prší stále velmi často - v průměru každý druhý den, oproti zimě jsou však srážky slabší a téměř výhradně jen ve formě kratších přeháněk, které rychle zmizí.

I během března je ještě mnoho turistických služeb uzavřena, což dává šanci na to si užít Ischii autentickou a bez davů lidí.

Počasí v dubnu

V dubnu už se začíná projevovat jarní počasí. Významně ubývá srážek a i když prší často, přeháňky jsou velmi krátké a oproti zimě i mnohem slabší. Teploty běžně stoupají nad 18 °C a ani ráno už neklesají pod 10 °C.

Příroda se začíná krásně zelenat a kvést, Ischia voní svěžími květy a sluníčko se dostává na oblohu čím dál častěji.

Během dubna navíc otevírá většina turistických služeb, termálních lázní a hotelů.

Počasí v květnu

Květen patří k nejlepším měsícům pro návštěvu Ischie, pokud se nepotřebujete koupat v moři. Teploty se stabilně pohybují na 23 °C, sluníčko svítí, občas zaprší, ale jen krátkou půlhodinovou přeháňkou a to ještě v průměru pouze každý třetí den.

Příroda je nádherně svěží, zelená a rozkvetlá a i poslední termální lázně se otevírají.

Teplota vody kolem 19 °C v moři ještě ke koupání neláká (vyjma termální pláže Sorgeto).

Počasí v červnu

V červnu se k lázeňské sezoně přidává i ta plážová. Po polovině měsíce už jsou otevřená všechna ubytování a většinově jasné a slunečné počasí s teplotami okolo 26 °C lákají k opalování a procházkám po letoviscích.

I moře se rychle prohřívá. Zatímco na začátku června se jeho teplota pohybuje jen okolo 20 °C, ke konci června už v klidnějších zátokách může přesáhnout i 23 °C.

Počasí v červenci

Červenec patří spolu se srpnem k nejteplejším měsícům a obdobím s ukázkově letním počasím. Teploty vzduchu stoupají na 29 až 31 °C a na obloze panuje neustálé jasno, mraky většinou připlují až večer, aby se přes noc zase rozpustily.

Déšť je v červenci výjimečný jev a soustředí se maximálně do málo častých rychlých večerních bouřek.

Moře je prohřáté zhruba na 26 °C.

Počasí v srpnu

Během srpna vrcholí letní středomořské teploty, které běžně stoupají na 30 °C, občas se objeví i extrémy nad 35 °C, ale v porovnání s ostatními italskými regiony jsou spíš výjimečné.

Přes den panuje většinově jasné nebo polojasné počasí, večer se často zatáhne a v průměru jednou týdně přijde v pozdních hodinách silnější bouřka.

Teplota moře je nejvyšší v roce a dosahuje 27 °C. V srpnu jsou pláže i lázně obsypané davy převážně italských turistů.

Počasí v září

I září je skvělý měsíc pro letní dovolenou. Průměrné denní teploty stoupají na 26 °C a jen málokdy klesnou pod 22 °C. Většinu dní svítí sluníčko, mraky se objevují obvykle až odpoledne a přinášejí s sebou přeháňky a bouřky. Ty však nejsou silné a dlouhé natolik, aby významně ovlivnily vaší dovolenou.

Moře je z léta stále krásně prohřáté na teploty okolo 25 °C.

Počasí v říjnu

Říjen je první opravdový podzimní měsíc, kdy léto definitivně odchází. Teploty jsou ale pořád příjemné a běžně vystoupí na 21 °C. Prší relativně málo, i když samozřejmě výrazně víc než v létě. Říjnové deštíky ale obvykle bývají ve formě kratších ranních či odpoledních přeháněk.

Od poloviny října pomalu zavírají termální lázně a ke konci měsíce už je Ischia prázdná a syrově autentická.

Počasí v listopadu

Počasí se během listopadu dost významně kazí, byť teploty neklesají nijak významně a běžně se pohybují kolem příjemných 17 °C. Přichází však časté deště, a to zhruba každý druhý den, přitom můžou trvat klidně celý den, stejně jako zatažená obloha.

Oproti prosinci ale slunko vysvitne pořád ještě docela často a nejotužilejší jedinci se můžou vykoupit v moři o teplotě 19 °C.

Počasí v prosinci

V prosinci klesají teploty na průměrných 14 °C, často prší, ale o trochu méně než v listopadu. Naopak zataženo bývá i dlouhé dny v kuse a kvůli krátkým dnům je tak prosinec nejméně slunečným měsícem v roce.

Tabulka teplot během roku

Ischia - teploty vzduchu - Počasí a sezony během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
přeháňky
14 °C
únor
přeháňky
14 °C
březen
větrno
15 °C
duben
polojasno
18 °C
květen
polojasno
23 °C
červen
jasno
26 °C
červenec
jasno
29 °C
srpen
jasno
30 °C
září
polojasno
27 °C
říjen
přeháňky
22 °C
listopad
přeháňky
17 °C
prosinec
přeháňky
14 °C

Teplota moře na Ischii -

Měsíc
Počasí
Vzduch
leden
prázdné
15 °C
únor
prázdné
14 °C
březen
prázdné
14 °C
duben
prázdné
16 °C
květen
prázdné
19 °C
červen
prázdné
23 °C
červenec
prázdné
26 °C
srpen
prázdné
27 °C
září
prázdné
25 °C
říjen
prázdné
22 °C
listopad
prázdné
19 °C
prosinec
prázdné
17 °C

Kdy jet na Ischii

Ischia má dvě sezony.

Plážovou dovolenou si nejvíce užijete mezi polovinou června a polovinou září, kdy panují nejvyšší teploty vzduchu i moře. Už i na konci června se studené vody nemusíte bát. Většinu dne bude svítit sluníčko, srážky jsou málo časté a teploty mezi 26 a 32 °C vyloženě vybízejí ke koupání.

Doporučujeme se však vyhýbat srpnu, kdy ischijské pláže zaplní davy italských turistů a ceny služeb stoupají na maxima. Na druhou stranu je faktem, že Ischia patří mezi nejlevnější italské destinace i během tohoto měsíce.

Lázeňská dovolená probíhá od poloviny dubna do konce října s tím, že některé menší termální parky zavírají už na konci září. Ceny vstupů jsou vždy nejvyšší v srpnu, naopak nejnižší během dubna, května a září, kdy panují i příjemnější teploty a v ulicích není tolik turistů.

Chystáš se na Ischii?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 11. 07. 2022

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.