Rimini
Rimini

9 míst co vidět v Rimini

Pláž Lungomare

Pláž Lungomare, Rimini

Hlavní pás pláží v Rimini začíná u místního přístavu a táhne se na jih, kde volně přechází v letoviska Rivazzurra, Riccione a končí až ve městě Cattolica. Pláž začínající v Rimini měří celkem přes 21 km a patří zároveň k nejširším italským plážím.

Zkráceně se této pláži říká Lungomare, což je italský výraz pro nábřeží. Ve skutečnosti je pláž doslova rozsekaná na jednotlivé menší pláže, které mají každá svého provozovatele. Často se tak v Rimini setkáte až s několika desítkami různých názvů pláží, ve skutečnosti jde však jen o různé části jedné a té samé pláže.

Stovky soukromých pláží

Pás pláží Lungomare (tj. od přístavu na jih) je rozdělen na stovky úseků, které provozují soukromníci. Většina z těchto pláží má svůj název, ale pro nejvíce se stejně vžilo označení podle čísel. 

Čísluje se od jedničky směrem na jih a plážím se většinou říká "Bagno" nebo "Spiagga". Čím vyšší číslo bude "bagno" mít, tím dále od přístavu bude. Pozor, číslování na stejném principu se praktikuje i na plážích severně od přístavu, takže si vždy důkladně zkontrolujte, zda pláž, na kterou máte namířeno, je severně či jižně.

Podél nábřeží Lungomare se táhne pás hotelů, restaurací a klubů, od pláží je však odděluje ulice a poměrně široký pás zázemí jednotlivých soukromých sektorů. Samotné pobřeží tak je relativně klidné.

Za vstup na tyto pláže se platí poplatek, nicméně pouze v případě, že chcete využít jejich služby. Navíc musí provozovatelé nechat vždy alespoň 5 metrů široký pás mezi mořem a svými lehátky, který nesmí nijak zpoplatňovat. Tyto pruhy však bývají velmi rušné, lidi chodí sem a tam a pro vlastní lehátka tak moc prostoru není.

Obvyklá cena půjčení lehátka se pohybuje mezi 6 EUR a 10 EUR na den, stejně tak slunečníku.

Nejznámější pláže na Lungomare

Na úvod je třeba říct, že většina sektorů nabídne velmi podobné služby. Lehátka se slunečníky, restauraci s donáškovou službou až k lehátkům, wi-fi, skříňky, sprchy či půjčovny šlapadel. Některé pláže zde však přesto patří k oblíbenějším, zejména díky většímu prostoru:

  • Bagno 26 Tiki
  • Bagno 28 Otello
  • Le Spiaggie
  • Bagno 81 No Problem

Části pláže s volným přístupem

Hledáte-li na Lungomare volnou pláž bez půjčoven lehátek a slunečníků, musíte se vypravit až poměrně daleko na předměstí Rimini do čtvrti Marbello. Zde jsou pláže číslo 105 až 108 bez vybavení a na poměrně velkém prostoru si tak můžete rozbalit vlastní lehátko se slunečníkem.

K dispozici jsou zde zdarma sprchy se sladkou vodou.

Ubytování na Lungomare

Celé pobřeží od přístavu na jih je poseto hotely, penziony i apartmány. Budovy jsou většinou poměrně nízké a panorama pobřeží nijak nekazí.

Během letní sezony natrefíte na nejnižší ceny mezi 1 500 a 1 800 Kč za noc/2lůžkový pokoj například u hotelů Fedora Rimini *** nebo Monica ***.

Z lepších hotelů za velmi slušné ceny mezi 2 300 a 3 000 Kč bychom doporučili hotel Diplomat Palace **** nebo hotel Petrarca ***.

Doprava podél Lungomare

Podél celé pláže z centra Rimini a od nádraží až do letoviska Riccione jezdí frekventovaná autobusová linka 11 (vyhledání jízdních řádů), na níž občas jezdí i trolejbusy.

Chystáš se do Rimini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 05. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.