Rimini

Počasí v Rimini a kdy sem jet

Počasí v Rimini

Rimini leží ve vlhkém subtropickém pásmu, díky poloze u Jaderského moře zde jsou však teploty mírnější než v často velmi horkém vnitrozemí. Letní teploty běžně stoupají na 28 až 30 °C, zatímco zimní jen málokdy klesnou pod 9 °C.

Teplotní extrémy přes 35 °C se hlavně v červenci a srpnu objeví relativně často, ale stále méně než ve vnitrozemí nebo jižněji v Itálii. Mořský vzduch a jemný vánek od Jadranu navíc pocitově teplotu mírně sráží.

Dešťové srážky jsou víceméně rovnoměrně rozprostřeny do celého roku. Zatímco během podzimu, jara a zimy přicházejí občasné přeháňky od moře, v létě se déšť soustředí skoro výhradně do ne příliš častých večerních bouřek přicházejících od Apenin a z Pádské nížiny.

Teploty a počasí během roku

Pro větší přehlednost si stručně představíme počasí na tomto ostrově pro významné měsíce v roce.

Počasí v lednu

Lednové Rimini je ospalé město s minimem turistů a velmi poklidnou atmosférou. Teploty totiž jen zřídka vystoupají nad 10 °C, na druhou stranu pod 5 °C neklesnou skoro nikdy. Panuje většinově vysoká oblačnost nebo polojasno a jen asi 6 dnů v měsíci se objeví déšť.

V lednu si tak užijete malé historické centrum Rimini prakticky jen pro sebe.

Počasí v únoru

Únorové počasí je podobné tomu lednovému s teplotami mezi 6 a 11 °C a jen krátkými občasnými přeháňkami od mořské fronty. Procházky po prázdném historickém centru jsou příjemné a jako zastávka při výletu po ostatních městech regionu bude Rimini v tomto období ideální.

Počasí v březnu

Březen poprvé zavání jarem, ale zatím jen vzdáleně. Teploty se pořád v průměru pohybují těsně pod 15 °C a od moře občas zafouká nepříjemný studený vítr.

Srážky nijak nevybočují z ročního průměru: sprchne asi 6 dnů v kuse formou kratších odpoledních přeháněk.

Počasí v dubnu

Duben je už jarní měsíc se vším všudy. Vzduch se ohřívá na 17 °C, prší stále stejně ve formě přeháněk od moře, které se objeví v průměru 7 dní v měsíci. Příroda se zelená, kvete a nádherně voní jarem.

V dubnu už nemusí být Rimini jen krátkou zastávkou, ale klidně základnou pro výlety po okolních památkách, horách či do San Marina.

Počasí v květnu

Během května se teploty už pravidelně dostávají nad 21 °C, zvlášť ke konci měsíce. Panuje polojasné počasí s občasnými přeháňkami, které ale nijak nenaruší vší dovolenou.

Na koupání v moři to jistě ještě nebude, ale na výlety do Apenin, San Marina a okolních měst je květen naprosto ideální měsíc.

Počasí v červnu

Červen je první měsíc, kdy můžete do Rimini bez obav cestovat za letní plážovou dovolenou. Teploty vzduchu stoupají na 26 °C, moře pak na 22 °C, takže je třeba být ještě trochu otužilý.

Služby na plážích ale už naplno ožívají a ulice Rimini se zaplňují turisty z celé Evropy. Srážkové úhrny jsou podobné jako ve zbytku roku, jen se přeháňky mění v občasné večerní bouřky.

Počasí v červenci

Červenec je nejteplejší měsíc v roce s teplotami okolo 28 °C, výjimkou však nejsou ani teploty přes 31 °C. Voda v moři se prohřeje na 25 až 26 °C.

Většinu dne panuje slunečné počasí, jen zhruba jednou za čtyři dne se odpoledne zatáhne a přijde krátká večerní bouřka.

Počasí v srpnu

I srpen je typicky letní měsíc. Po celou dobu panuje slunečné nebo nejhůř skoro jasné počasí s teplotami mezi 27 a 30 °C. Déšť padá jen ve formě nepříliš častých krátkých bouřek, které se navíc ve většině případů objeví až večer nebo v noci.

Voda v moři má v srpnu kolem 26 °C.

Počasí v září

Během září teploty sice klesnou na průměrných 24 °C, ale voda v moři chladne pomalu a po celý měsíc má mezi 21 a 25 °C.

Statisticky sice v září prší výrazně víc než v létě, ale večerní bouřky nebo přeháňky jsou prostě jen silnější, nikoliv delší. S největší pravděpodobností tak na vás i v září čeká hezké letní počasí.

Počasí v říjnu

Říjen patří k nejdeštivějším měsícům v roce, což však znamená přeháňky v průměru jen 8 dní v měsíci a to ještě jen zcela výjimečně na celý den. Zbytek dní je na obloze slunečno nebo polojasno.

Teploty vzduchu se pohybují okolo 19 °C, zatímco moře už na koupání moc není: vychladne rovněž na 19 °C.

Počasí v listopadu

Listopad je měsíc, kdy se Rimini opět značně vyprázdní, mnoho ubytování zavře a uličky centra tak budete mít jen pro sebe. Běžné teploty padají na 12 °C, moře už na koupání není vůbec, neboť jeho teplota klesne k 15 °C.

I když je listopad podzimní měsíc, nijak více v tomto období neprší. Rimini skropí jen občasné krátké přeháňky od moře.

Počasí v prosinci

V prosinci klesne teplota na průměrných 8 °C, ale vzhledem k ne příliš častým srážkám (v průměru jen 6 dní v měsíci) ani v tomto měsíci nic nebrání městské a poznávací turistice.

Tabulka teplot během roku

Rimini - Teploty vzduchu a vody během roku

Měsíc
Počasí
Vzduch
Voda
leden
polojasno
7 °C
10 °C
únor
polojasno
10 °C
9 °C
březen
polojasno
13 °C
10 °C
duben
polojasno
17 °C
13 °C
květen
polojasno
22 °C
18 °C
červen
jasno
26 °C
23 °C
červenec
jasno
29 °C
26 °C
srpen
jasno
28 °C
26 °C
září
polojasno
25 °C
23 °C
říjen
polojasno
19 °C
19 °C
listopad
polojasno
12 °C
15 °C
prosinec
polojasno
8 °C
11 °C

Kdy jet do Rimini

Rimini je především letní plážovou destinací, takže pro většinu cestovatelů je sezónou období od poloviny června do poloviny září. V létě v Rimini panuje ukázkové počasí většinově s jasnou nebo polojasnou oblohou a teplotami těsně pod 30 °C.

Pokud se Rimini má stát cílem pro výlety do hor či San Marina, pak je nejlepší jarní období s příjemnými teplotami a svěže zelenou krajinou.

A konečně za městskou turistikou můžete do Rimini vyrazit celoročně, protože nikdy nepanuje tak tak škaredé počasí, aby vám zcela znemožnilo pohyb venku.

Chystáš se do Rimini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.