Rimini

Jak se dostat do Rimini

Rimini leží na východě italského regionu Emilia-Romagna a je dobře dostupné po silnici, železnici i letecky.

Letecky do Rimini

Město má vlastní letiště Rimini-Federico Fellini Airport (RMI), na nějž míří hlavně nízkonákladové aerolinky z evropských destinací. S výjimkou několika tras na Balkán naprostá většina linek do Rimini létá pouze během letního letového řádu, tj. od konce března do konce října. Některé linky dokonce létají jen od června do září.

Nejvíce letů do Rimini nabídne aerolinka Ryanair, které létá mj. z Prahy, Budapešti, Vídně, Varšavy nebo třeba na Sardinii a do Londýna. Wizz Air pak nabízí celoroční lety na Balkán, hlavně do Bukurešti a Tirany.

Ceny letenek do Rimini se z výše uvedených měst pohybují v průměrném rozmezí 2 000 až 4 500 Kč za zpáteční cestu. Nejdražší letenky bývají o letních prázdninách, nejlevnější v říjnu.

V okolí Rimini najdete ještě několik dalších letišť, které seřazujeme podle významu a počtu spojení do světa:

Vlakem do Rimini

Z italských měst je Rimini nejpohodlněji a nejrychleji dostupné vlakem. Nevede sem sice přímo vysokorychlostní trať, přesto do Rimini zajíždějí i rychlovlaky z Boloni či Milána.

Městem totiž prochází jedna ze tří hlavních italských tratí ze severu na jih vedoucí podél celého pobřeží Jadranu a odděluje se zde od ní rovněž velmi důležitá trať do Boloni.

Kupujete-li jízdenky na dálková spojení nebo vlaky vyšší kvality (InterCity, Frecciargento, Frecciabianca, Frecciarossa, Italo), pro nejnižší cenu je vhodné lístky zakoupit online s předstihem alespoň 3-4 týdnů. Do Rimini aktuálně jezdí pouze státní dopravce Trenitalia. Jízdní řády a jízdenky najdete na webu trenitalia.com.

Oblíbený soukromý dopravce italotreno.it momentálně do Rimini nezajíždí.

U regionálních spojů (Regionale nebo Regionale Veloce) můžete jízdenky rovněž koupit online, ale cena je stále stejná i v případě, že lístek koupíte až těsně před odjezdem na nádraží. V případě, že jízdenku koupíte na nádraží, ať už v automatu nebo na pokladně, vždy ji musíte označit ve validátoru v nádražní hale nebo na nástupišti ještě před nástupem do vlaku!

Příklady cen a jízdní dob vlaků z Rimini

 • Boloňa – 2-4x za hodinu, doba jízdy 1,5 hodiny, cena od 10,80 EUR
 • Milán – přímý vlak 1x za hodinu, doba jízdy 3 hodiny, cena od 16,90 EUR
 • Ancona – 2-3x za hodinu, doba jízdy 1 a čtvrt hodiny, cena od 8,90 EUR
 • Pescara – 1-2x za hodinu, doba jízdy 2 až 2,5 hodiny, cena od 12,90 EUR
 • Bari – 1-2x za hodinu, doba jízdy 5 až 6 hodin, cena od 15,90 EUR
 • Cesena – 3-6x za hodinu, doba jízdy 20 minut, cena 3,50 EUR

Nádraží v Rimini

Ve městě najdete 5 nádraží, ale pouze jedno je opravdu významné:

 • Rimini – hlavní nádraží v centru, kde zastavují všechny vlaky
 • Rimini Viserba a Rimini Torre Pedrera – stanice u letovisek směrem na sever od centra, zastavují zde jen regionální vlaky
 • Rimini Miramare – stanice u letoviska směrem na jih od centra, zastavují zde jen regionální vlaky
 • Riminifiera – stanice u místního výstaviště na západním předměstí, zastavují zde jen regionální vlaky

Autobusem do Rimini

Dálkové autobusy v Itálii jsou moderní a poměrně spolehlivé, ale jízdní doba a komfort skoro nikdy nepředčí vlaky. Svoji konkurenceschopnost však autobusy dohání často výrazně nižší cenou, zejména na delších trasách.

Nejlevnější jízdenky při koupi s předstihem cca 1 měsíc obvykle nabídne dopravce Itabus, který často jezdí už od 2 EUR. O něco frekventovanější a mírně dražší spoje pak nabízí známý dopravce Flixbus.

Výhodné mezinárodní linky bez přestupu jsou hlavně na těchto trasách:

 • Rimini – Verona
 • Rimini – Pescara – Bari
 • Rimini – Řím

Autobusový terminál dálkových spojů Flixbus a Itabus se nachází na jih od centra v ulici Via Annibale Fada (poloha na mapě). Dopravce Itabus tuto stanici označuje jako Rimini (V. Fada), zatímco Flixbus jako Rimini (Centro Studi). Jedná se však o tu samou zastávku.

Dostanete se sem autobusy MHD linek 4, 7, 8, 9, 18 a 20.

Chystáš se do Rimini?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 06. 12. 2022
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.