Projděte si historické centrum 

Vyrazte na procházku po nádherném historickém centru a kochejte se unikátní architekturou městských paláců a památek. 

Pokud máte rádi předem naplánováno, kudy se vydat, podívejte se na oficiální stránky města a doporučené itineráře. 

Tip: Verona Card 

Pokud nepatříte mezi návštěvníky, kteří okukují památky jen zvenčí, ale raději vidíte vše pěkně zblízka, určitě zvažte nákup „Verona Card“, která vám umožní návštěvu všech památek ve městě za akční cenu. Zvýhodněná karta zahrnuje návštěvu hlavních taháků města jako Arena di Verona, Castelvecchio, Torre dei Lamberti, baziliku sv. Zenona, římské divadlo a nechybí ani Muzeum Juliina domu. Kartu je navíc možné zakoupit online pěkně z pohodlí domova. 

Ceník: 

Festival Opery 

Od června do září (termíny se každý rok mění) se římská aréna na náměstí Piazza Bra promění v operní scénu, kde se hrají ty největší operní klasiky jako La Traviata, Aida, Carmen, Tosca a mnoho dalších. Lístky doporučujeme objednat raději předem. Nejlevnější lístek vyjde na 27,5 euro, ale k dostání jsou i lístky za několik stovek euro. 

Výlety za město 

Pokud si na návštěvu města vyhradíte více než 2 dny, určitě vyrazte na některý z jednodenních výletů. Největšími taháky je jezero Lago di Garda a poutní místo Madonna della Corona umístěné poněkud netradičně u skály. 

Madonna della Corona 

Asi 45 km od Verony se nachází unikátní kostel, který je doslova přilepen na skálu ve výšce 774 m n. m. Kromě nádherné architektury svatostánku se vám naskytne také překrásný výhled na druhou nejdelší řeku Itálie Adige. Výchozím bodem k návštěvě vám bude městečko Spiazzi. Nejsnadněji se sem dostanete autem, ale pokud nedisponujete vlastním vozidlem, využijte městskou autobusovou dopravu. Ve Veroně nasedněte na autobusovou linku 173 do Caprino Veronese a následně přesedněte na autobus 476 do Ferrary. Mezi městečkem Spiazzi a Madonna della Corona operuje linka 499.  

Více o tarifech a jízdních řádech si najděte na webu dopravního podniku ATV. 

Lago di Garda 

Jedním z nejčastějších cílů turistů je asi 30 kilometrů vzdálené sladkovodní jezero Garda, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v celé Itálii. Nejsnadněji se k jezeru dostanete autem, ale pokud auto nemáte, nezoufejte si. Naskočte na některý z četných vlakových spojů do stanic Desenzano del Garda-Sirmione. Přímé spoje vás za ani ne půlhodinku dovezou přímo na místo za 4,45 euro. Luxusnější rychlovlaky Freciarossa vás taky zavezou do Desenzana, nicméně budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jednosměrná jízdenka začíná na 15 euro. 

Gardaland 

Třetí největší zábavní park v Evropě doporučujeme rodinám s dětmi. Pokud nemáte k dispozici vlastní auto, doporučujeme cestovat vlakem do stanice Peschiera del Garda, odkud každých 30 minut odjíždějí shuttle busy přímo do parku. Z Verony jste vlakem v parku za 13 minut a jednosměrný lístek stojí 3,55 euro. 

Ceník: 

Jídlo a pití 

Tradiční veronská kuchyně je založená na mase. Jídla skvěle doplňují ovocná vína, jimiž je region proslaven. Neodjíždějte bez ochutnání risotta (Risotto al Tastasal, al Radicchio nebo all’Amarone), bramborových gnocchů a nepříliš známých těstovin bigoli, které mají podobný tvar jako špagety, ale jsou daleko tlustší. Milovníci masa by neměli odjíždět bez ochutnání koňského steaku „bistecca di cavallo“. Nejpopulárnějším dezertem je pandoro, které připomíná českou vánočku. Pandoro nesmí chybět na žádné vánoční tabuli, ale seženete ho i mimo svátky. Dělá se na tisíce způsobů, plněné mascarpone, čokoládou, krémem nebo bez náplně. 

Verona produkuje jedno z nejlepších vín v celé zemi. Jednou z nejznámějších vinařských oblastí je Bardolino a Valpolicella. Určitě také ochutnejte Amarone, luxusní víno vyrobené z rozinek namísto hroznů a kdysi tradiční pití urozených. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele Lajnhart
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu