Co tady objevíš?

Kdo by neznal Veronu, domov znepřátelených rodů Kapuletů a Monteků, jejichž dávný spor skončil tragickou smrtí Romea a Julie. Shakespearův smyšlený příběh ročně přiláká davy turistů a je nepochybně prodejním artiklem číslo jedna, ale už jen hrstka návštěvníků tuší, že tohle kdysi významné římské město ukrývá 3. největší amfiteátr na světě a nespočet středověkých a renesančních památek světového významu, díky nimž se Verona pyšní záznamem na Seznamu světového dědictví UNESCO. 

Průvodce pro tebe napsal Adéla L.
Připrav se na
1–2 dny
I krátká doba vám postačí k tomu, abyste si stihli prohlédnout největší krásy města.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Květen–říjen
Ideální doba k návštěvě, jen musíte občas počítat s větším náporem turistů.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Ačkoli neexistuje přímá linka z Prahy, přes Beregamo nebo Benátky to jde levně.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Piazza Bra

Náměstí Piazza Bra se nepyšní jen jedním z největších amfiteátrů na světě, ale také velkolepými městskými paláci Gran Guardia a radnicí Palazzo Barbieri, fontánou „Fontana delle Alpi“ nebo bronzovou sochou Vittoria Emanuela II.  

Zavřít boční panel

Veronský amfiteátr

V samém srdci náměstí Piazza Bra se nachází jeden z nejzachovalejších římských amfiteátrů z 1. století našeho letopočtu. Jedná se o 3. největší římský amfiteátr na světě. Namísto gladiátorských zápasů se tu dnes konají operní večery v rámci letního operního festivalu. Dovnitř se můžete dostat také v rámci komentovaných prohlídek. 

Ceník: 

 • Vstupné: 10 EUR
 • Snížené vstupné: 7,5 EUR 
 • Děti do 7 let: zdarma 
Zavřít boční panel

Piazza delle Erbe

Náměstí Piazza delle Erbe bylo po století politickým a ekonomickým centrem města. Nejstarší památkou je fontána se sochou přezdívanou jako „Madonna Verona“. Římská socha sem byla přivezena v roce 380. Samotná fontána byla postavena až o celé milénium později. Dalšími významnými památky jsou bezpochyby věž Torre de Lamberti, barokní městský palác Palazzo Maffei nebo Case dei Mazzanti, která patřila tehdejšímu vládnoucímu rodu Scalingerů (della Scala). 

Zavřít boční panel

Torre dei Lamberti

Veronu z ptačí perspektivy stojí za to zhlédnout a právě z 84 metrů vysoké Torre dei Lamberti se naskýtá nádherný výhled na historické jádro města. Nahoru se dostanete buď po svých, zdoláním 368 schodů, nebo pohodlně proskleným výtahem, to abyste nebyli ochuzeni o architektonickou krásu památky. Věž je otevřena každý den kromě 25. prosince.  

Ceník:  

 • Dospělý: 8 euro 
 • Senioři a děti od 8 do 13 let: 5 euro 
 • V ceně lístku je i návštěva sousední galerie moderního umění.  
 • Více informací najdete na: https://torredeilamberti.it/en/
Zavřít boční panel

Juliin dům

Tisíce lidí míří do ulice Via Cappello na malé nádvoří pod balkónem, který byl mimochodem zbudován až ve 20. století a jde tak vlastně o nefalšovanou past na turisty. Vyfoťte se se sochou Julie od sochaře Nerea Costantiniho nebo přilepte milostný vzkaz na zeď stejně jako tisíce lidí před vámi. Nadšenci do milostného příběhu Romea a Julie mohou vyrazit dovnitř do muzea a dostat se na samotný balkon.  

Vstupné:  

 • Dospělý: 6 EUR
 • Snížené: 4,5 EUR 
Zavřít boční panel

Romeův dům

Ve Veroně se nachází Juliin dům, a tak dává rozum, že tu někde musí být také Romeovo rodné sídlo. Na rozdíl od Juliina domu se dovnitř nedostanete, jelikož je dnes dům v soukromém vlastnictví. Typický středověký dům naleznete na ulici Via Arche Scaligere 2 a poznáte ho snadno podle nápisu na fasádě, který cituje ze Shakesperova dramatu: „Oh Dov'è Romeo?... Taci, ho perduto me stesso: io non sono quì e non son Romeo, Romeo è altrove.“ 

Zavřít boční panel

Juliina hrobka

V roce 1935 otevřel Antonio Avena veřejnosti takzvanou Juliinu hrobku. Podle legendy je právě tohle místo posledního odpočinku nejznámějšího páru na světě, Romea a Julie. 

Vstupné:  

Zavřít boční panel

Ponte Pietra

Starý kamenný most přes řeku Adige spojuje město s římským divadlem a hradem Castel San Pietro, který se nachází na levém břehu řeky. Jedná se o jednu z nejfotogeničtějších památek města. 

Zavřít boční panel

Castel San Pietro a Colle San Pietro

Castel San Pietro se nachází na Colle San Pietro (kopečku sv. Petra), který se tyčí několik stovek metrů nad římským divadlem.  Nahoru na se dostanete po svých nebo krátkou projížďkou na pozemní lanové dráze. Strategické místo na kopci si ve středověku vysloužilo opevnění a během 14. a 15. století tu tak vyrostl hrad (tehdy Castello Visconteo), dnes známý jako Castel San Pietro. V současné době je hrad bohužel nepřístupný a můžete ho obdivovat pouze zvenčí spolu s nádherným výhledem na město. 

Jízdenky na lanovku:  

 • Dospělý: 2 euro (zpáteční) 
 • Snížená: 1 euro 

Stanice Funicolare di Castel San Pietro se nachází v ulici Via Santo Stefano. 

Zavřít boční panel

Římské divadlo (Teatro Romano)

Římské divadlo se nachází na kopci sv. Petra (Colle San Pietro) a přes léto je dějištěm mnoha divadelních a hudebních představení. Doporučujeme vyjet nahoru lanovkou a sejít zpátky dolů k Ponte Pietra hezky po svých. 

Vstupné:  

 • 4,5 EUR dospělý 
 • Snížený 3 EUR (studenti, senioři nad 60 let) 
 • Děti do 8 let a lidé starší 65 let zdarma 
Zavřít boční panel

Hrobky rodu Scalingerů

Místo posledního odpočinku významného veronského rodu se nachází kousek od kostel S. Maria Antica ze 7. století.  

Vstupné: 1 EUR

Zavřít boční panel

Bazilika sv. Anastázie

Největší veronský kostel ze 13. století patří k jedné z nejkrásnějších ukázek italské gotické architektury. Vyhledávanou turistickou památkou je především díky nádherným freskám od Michela da Firenze.  

Vstupné:  

 • Dospělý: 3 EUR 
 • Snížené: 2 EUR
Zavřít boční panel

Duomo

Nejvýznamnější náboženskou stavbou města je bezpochyby Duomo známé také pod názvem Santa Maria Matricolare. Stavba zaujme pro Veronu typickou růžovou fasádou.  

Vstupné:  

Zavřít boční panel

Basilica di San Zeno

Bazilika sv. Zenona je jeden z nejlépe zachovalých kousků romaneskní architektury v severní Itálii. Svatý Zenon se narodil v Africe ve 4. století a právě on se zasloužil o konvertování města ke křesťanství.  

Vstupné:  

 • Dospělý: 3 EUR 
 • Snížené: 2 EUR
Zavřít boční panel

Arco dei Gavi

Římská brána z 1. století přežila až do vpádu Francouzů a napoleonských vojsk. Její dnešní podoba pochází z roku 1932. 

Zavřít boční panel

Ponte Scaligero

Nádherný most z červených cihel pochází ze 14. století, ale jeho současná podoba pochází z rekonstrukce v roce 1951. Během 2. světové války německá vojska most vyhodila do povětří, ale původní cihly bohudík zůstaly v řece. Most spojuje centrum města s hradem Castelvecchio. 

Zavřít boční panel

Castelvecchio

Impozantní středověký hrad z červených cihel byl zbudován v roce 1353 rodem Scalingerů. Původnímu účelu již dnes neslouží a uvnitř budovy se nachází muzeum. 

Vstupné:  

 • Dospělý: 6 EUR
 • Studenti a starší 60 let: 4,5 EUR 
 • Děti do 14 let: 1 EUR

Více informací si zjistěte na: museodicastelvecchio.comune.verona.it/

Zavřít boční panel

Porta Leoni

Jeden z dřívějších hlavních vstupů do římské Verony je dnes už jen pozůstatkem původní městské brány. Svůj název dostal v 15. století podle blízkého sarkofágu se 2 vyobrazenými lvy, který se dnes nachází za památníkem Umberta I. 

Zavřít boční panel

Porta Borsari

Neudělejte stejnou chybu jako většina turistů a nezastavte se u další městské brány jen pro fotku. Porta Borsari je vstupní branou do typických malebných italských uliček s hezkými starými domy, a to vše bez nechtěných davů. 

Zavřít boční panel

Giardino Giusti

Zahrady Giusti jsou ideálním místem k odpočinku po dlouhé procházce se navíc nachází jen kousek od centra.  

Počasí a sezóny ve Veroně

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Verona
Teploty během roku

6 °C

8 °C

13 °C

17 °C

22 °C

26 °C

29 °C

28 °C

24 °C

18 °C

11 °C

6 °C

Počasí

Verona se vyznačuje teplými léty s malým množstvím srážek a vlhkými zimami s častými mlhami. Průměrná teplota se v létě pohybuje kolem 25 °C. Naopak v zimě počítejte s teplotami kolem nuly. Na jaře a na podzim se teploty pohybují mezi 10 a 17 °C kromě začátku září, kdy panuje často příjemných 20 °C. 

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepším obdobím k návštěvě města je období od konce května až do začátku října. Pokud se však chcete vyhnout davům, vyrazte během jara a na podzim. Milovníkům kultury a opery především doporučujeme navštívit Veronu od června do srpna, kdy se ve veronské aréně konají proslulé operní večery pod širým nebem. 

Skvělé akce do Verony

ušetříš až 65%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 85%
Akce starší 2 týdnů
Za jarem do Verony či Bergama
270 Kč
2017-03-14T14:39:00+01:00 7 komentářů
2 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 měs
Navrhni úpravu